Fransa Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? - Schengenvize.net

Fransa Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Fransa Vizesi Nasıl Alınır? Fransa Vizesi Başvuruları ile ilgili Her Şey

Sayın ziyaretçimiz,

Turizmin ve iş yaşamının olduğu kadar bilimsel çalışmaların da gözde ülkesi Fransa vize işlemleri hakkında bilgi mi arıyorsunuz? Bu yazımızda sizlerle Fransa vize başvurularının tüm detaylarını paylaşacağız.

Fransa vize işlemleri, öncelikle ne tür bir vizeye ihtiyacınız olacağından belgelerinizin hazırlanması ve dosya haline getirilerek randevu sürecinin aksamadan yürütülmesi ve sonuçların alınması çizgisinde özellikle daha önce vize başvurusu yapmamış olanlar için karmaşık bir süreç gibi görünebilir. Oysa danışman desteği ile profesyonelce bir başvuru süreci işinizi kolaylaştıracaktır.

Fransa Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Şahsen başvuru yapılabildiği gibi, vize başvuru ofisimiz ile başvuru yaparak alabilirsiniz. Schengen ülkelerine tek vize ile giriş çıkış hakkı almış olursunuz.

Fransa Vize Başvuruları Ne Zaman Başlayacak?

Fransa vize başvuruları, seyahat tarihinizden en az 15 gün ve en fazla ise 3 ay önceden yapılmış olması gerekir.

Fransa’ya Vize Almak Zor mu?

Fransa’ya vize almak zor olmamakla birlikte; tüm belgelerin eksiksiz ve doğru vize evraklarıyla hazırlanmış olması gerekir.

Yabancı ülke seyahatleri, günümüzde küreselleşmeye bağlı olarak önemli hale geldi. Buna paralel olarak insanlar yurtdışı seyahatler öncesinde vize işlemlerini kolaylaştırmanın yollarını arıyor.

Yurtdışı seyahatinizin en önemli parçası vize başvurularınızı şansa bırakmayın! Vize başvuruları, zaman planlaması gerektiren be başvuruların tüm aşamasında ince detayları olan bir konudur. Özellikle de Fransa’ ya ilk kez gidiyorsanız Fransa vizesi nasıl alınır? sorusunun yanıtını bu konuda deneyimli danışmanlarımıza bırakın.

Vize Ofisi Global Vize Başvuru Hizmetleri ( schengenvize.net) olarak Fransa Shengen ve ulusal vize işlemlerinizin her aşamasında, uzman ve deneyimli danışmanlarımızla yanınızdayız.

Fransa için Hangi Tip Vize

Fransa’ ya gitmek için ülkenin başkonsolosluğundan iki tip vize söz konusudur. Bilindiği gibi Fransa , birbirleri arasında tek bir vize ile dolaşım serbestliği sağlayan Schengen vizesi kapsamındadır.

Schengen ülkesi olduğu için 180 gün içinde en fazla 90 gün olmak üzere Fransa’ yı ziyaret edecek vatandaşlarımız, Schengen vizesi başvurusu yapmalıdır. Eğitim, tedavi, aile ziyareti gibi sebebi ne olursa olsun Fransa’ ya 90 günden fazla gidecek olanlar ise D tipi olarak da bilinen Ulusal vize almak zorundadır.

Dolayısıyla Fransa’ ya gitmek için iki tür vize söz konusudur;

 •  180 gün içinde 90 günden az ziyaretler için Schengen vizesi
 •  90 günden fazla ziyaretler için ulusal vize

Fransa Schengen C tipi ve Ulusal D tipi vize başvurularında farklılıklar bulunmaktadır. Öncelikle size uygun vize türünün hangisi olduğuna karar verdikten sonra yazımızın devamında ‘Fransa Schengen vizesi nasıl alınır?’ ya da ‘Fransa Ulusal vize başvuruları nasıl yapılır?’ başlıklarını inceleyiniz.

Fransa Vize Başvurusu Nasıl Yapılır
Fransa Vize Başvurusu Nasıl Yapılır

Fransa Vize Başvurularınızı Şansa Bırakmayın

Fransa vize başvurularınızla ilgili her tür bilgiyi bulabileceğiniz yazımızda Fransa Schengen vizesi ve Fransa Ulusal vize başvurularının nasıl yapıldığını genel olarak ana hatlarıyla paylaşıyoruz. Fransa vize başvuruları ihtiyacınız olan vize tipinin belirlenmesinden durumunuza göre belgelerinizin seçimi ve Fransa büyükelçiliği resmi partnerinden randevu alma gibi incelikli konuları içerir.

Firmamız Vize Ofisi Global Vize Başvuru Hizmetleri ( schengenvize.net) olarak Fransa vize başvurularınızda size destek veriyoruz.

 • Öncelikle durumunuzu değerlendirerek hangi vizeyi almanız gerektiğini size bildiriyoruz,
 • Durumunuzu analiz ederek tamamlamanız gereken belgeleri liste halinde sunuyoruz,
 • Başvuru formunuzu doldurma sürecinde danışman desteği ile yanınızda oluyoruz,
 • Hazırladığınız belgeleri inceleyerek varsa eksik ya da geçersiz noktaları düzelttiriyoruz,
 • Randevunuzu alıyoruz,
 • Randevu günü için dosyanızı eksiksiz hazırlıyoruz,
 • Randevu günü danışman desteği ile yanınızda oluyoruz,
 • Başvuru sürecinin sonucunu takip ediyoruz. Pasaportunuzu teslim alarak size ulaştırıyoruz.

Bu sayfa içerisinde Fransa Schengen vizesi hakkında aradığınız tüm soruların yanıtlarını bulacaksınız.

 

Fransa Schengen vizesi nasıl alınır?

Schengen vizesi, Schengen Antlaşması kapsamında 28’i Avrupa Birliği üyesi olan 33 ülkeye tek bir vize ile ziyaret hakkı veren bir giriş-çıkış izin belgesi türüdür. Schengen ülkeleri, tek bir vize ile serbestçe ziyaret edilmektedir. Schengen ülkelerine 180 gün içinde 90 günü aşmamak kaydıyla gidecek olanlar, kısa süreli vize olarak da anılan bu vize türüne başvuru yapmalıdır. Fransa’ da Schengen ülkeleri kapsamındadır.

Fransa Schengen vizesi ile ülkeye hangi ziyaretleri gerçekleştirebilirsiniz?

Fransa Schengen vize türleri çeşitlidir. Vatandaşlar her türlü nedenle, genel olarak vize kategorileri kapsamında başvuru yapabilirler. Fransa Schengen vize başvuruları için vize kategorileri ziyaret amacınıza göre şunlar olabilir:

 •  Fransa Schengen turistik vize
 •  Fransa Schengen aile ya da arkadaş ziyareti için vize
 • Fransa Schengen tedavi amaçlı vize
 • Fransa Schengen bilimsel araştırma ya da eğitim amaçlı vize, Schengen öğrenci vizesi
 • Fransa Schengen ticari amaçlı vize
 • Fransa Schengen Kongre, Sanat etkinliği gibi nedenlerle alınan kültürel vize
 • Fransa Schengen spor faaliyetleri amaçlı vize

Anlaşıldığı gibi Fransa Schengen vizesi almak ülkeye giriş nedeninize göre detayları olan bir konudur. Öncelikle hangi amaçla vize alacağınıza bağlı olarak hazırlayacağınız belgelerde de farklılıklar vardır. 180 gün içinde 90 günü aşmamak kaydıyla Fransa Schengen vizesi almak için firmamız deneyimli danışmanları ile size rehber olacaktır.

Fransa Schengen vizesi başvurularınız öncesinde alanında yetkin danışmanlardan destek almanız, süreçte zaman kontrolünüz ve vize başvurunuzun olumlu sonuçlanması açısından önemlidir.

Fransa Schengen Vizesi Nereden Alınır?

Fransa’ ya eğitim, ticaret, kültürel ya da sportif faaliyet, aile ziyareti şeklinde nedenlerle ziyaret gerçekleştirecek bordo pasaporta sahip kişiler, ülkeye giriş çıkış izin belgesi yani vize almak zorundadır. 90 günden az ziyaretler için alınacak olan Schengen vizesi başvuruları direk konsolosluklara yapılmamaktadır.

Başvuru sahipleri konsolosluğun yetki verdiği başvuru merkezleri ile vize başvurularını gerçekleştirecektir. Bu aşamada Vize Ofisi Global Vize Başvuru Hizmetleri ( schengenvize.net) durumunuzun değerlendirilerek evraklarınızın hazırlanmasından randevu alınmasına ve randevu günü danışmanlığa, başvuru sürecinde sonuç takibine dek yanınızda olacaktır.

Fransa Schengen vize başvuruları, 90 günü aşmamak üzere en fazla 5 yıl geçerli olmak üzere Fransa başkonsolosluğunun yetkilendirdiği aracı kurumlar vasıtasıyla gerçekleştirilmektedir. Peki Fransa Schengen vize başvurularında nasıl bir yol izlenmektedir?

Fransa Schengen Vize Başvuruları Nasıl Yapılır?

Fransa Schengen vizesine başvurmak isteyenlerin 6 ay öncesinden başvuru sürecini başlatmasını öneririz. Vize başvuruları öncesinden gereken evrakların eksiksiz hazırlanması gerekmektedir. Fransa Schengen vize başvuru evrakları durumunuza ve Fransa’ yı ziyaret nedeninize göre değişiklik gösterir. Bu nedenle durumunuzun iyi analiz yapıldığı uzmanca bir değerlendirmeden sonra gereken evraklar listesi çıkartılmalıdır.

Fransa Schengen vize başvurularında evraklar hazırlandıktan sonra Fransa büyükelçiliği resmi web sitesi üzerinden ulaşacağınız başvuru formunu doğru biçimde ve eksiksiz olarak doldurmanız gerekmektedir. Daha sonra Fransa Büyükelçiliğinin resmi partnerinden başvuru işlemlerinizin en önemli süreci için randevu almalısınız.

Randevu günü ve saatinde randevu merkezinde eksiksiz hazırlanmış evrak dosyanızla bulunmanız ve parmak izi de bırakmanız gerekiyor. Randevu günü başvuru formu da yanınızda bulunmalıdır.

Vize başvurunuz için randevunuzun tamamlanmasının ardından başvurunuz sonuçlandığında pasaportunuz ve belgeleriniz başvuru merkezine gönderilir. Ayrıca başvurular sırasında belirli bir başvuru ödemesinin yapılması da gerekmektedir.

Fransa Vizesi Almanın Kolay Yolu

 

1. Adım: Bizimle İletişime Geçin

Durumunuzu analiz ediyoruz ve size özel olarak hazırlanmış Fransa vizesi için gerekli evraklar listesini ücretsiz gönderiyoruz.

2. Adım: Evrakları Bize Ulaştırın

Bize ulaştırdığınız evrakları kontrol ediyoruz ve dosyanızı Fransa vize başvurusu için hazır hale getiriyoruz.

3. Adım: Randevu Günü Parmak İzi Vermeye Gelin

Son 5 sene içerisinde Schengen vizesi için parmak izi verdiyseniz, siz gelmeden Fransa vize başvurusunu sizin adınıza biz gerçekleştiriyoruz.

Son Adım: İşlem Tamamlandı

Sonuçlanan pasaportu biz teslim alıyoruz ve size iletiyoruz.

 

Fransa Vizesinde Sizlere Nasıl Destek Oluyoruz?

 

Fransa Schengen Randevu Alma

Fransa Schengen vizesi randevusu yetkili partnerden alınır ve randevu alma işlemi için ek bir ücret ödenmez. Randevu işlemleri başkonsolosluğun yetkili kıldığı vize başvuru merkezinden online biçimde ya da telefonla alınabilmektedir. Randevularda aldığınız gün ve saatte randevuda bulunmanız gerekmektedir ve randevu yerine 15 dakika önceden gitmeniz yararınızadır. Randevu günü öncesinde dosyanızı kontrol edebilirsiniz. Eksiksiz hazırlanmış bir dosyayı, tüm gereken belge ve kanır niteliği taşıyan evraklarla sunarak parmak izi bırakmanız gerekir.

Fransa Schengen vizesi için hangi evraklar gereklidir?

Fransa Schengen vizesi evrakları seyahat amacı ve durumunuza göre değişiklik gösterir. Genel olarak pasaport, başvuru formu, seyahat sağlık sigortası, konaklama rezervasyon belgeleri, seyahat amacını gösterir ve kanır niteliği taşıyan belgeler, biyometrik fotoğraf, banka hesap dökümü gibi belgeler, mutlaka sunulmalıdır.

Fransa Schengen vizesi başvurularında belgeler ile ilgili bilinmesi gerekenler:

 • Belgeleriniz güncel, banka hesap dökümleri en fazla 15 gün önce alınmış olmalıdır.
 •  Schengen vize başvuru koşulları ile ilgili 2020 güncellemesine göre sağlık sigortasını da kapsayan seyahat sigortası önem kazanmıştır. En az 30.000 Euro teminatı veren bir sigorta yaptırılmış olmalıdır.
 • Banka hesap dökümleri, varsa tapularınız ile maddi geliriniz iyi sunulmalıdır.
 • Fotoğraflar, en fazla 6 ay önce çekilmiş ve net olmalı, 35/45 boyutunda iki adet sunulmalıdır.
 • Sigortalı çalışanlar görev izin yazısını sunmalıdır.
 • Şahsi aracı ile Fransa’ ya gidecek olanlar araç bilgisi ve gereken belgeleri dosyasında bulundurmalıdır.
 • Sigortalı çalışanlar SGK hizmet dökümlerini en az bir hafta önceden almalıdır.
 • SGK işe giriş bildirgesi, şirket yetkilisinin imzası ve kaşesini taşımalı ayrıca uzun bandrollü olmalıdır.

Fransa Uzun Süreli Schengen Vizesi Verir Mi?

 

Fransa Schengen Vize Başvurularında Banka Hesabı

Fransa vize başvurularında banka hesap dökümünüzde görülen para önemlidir. Bu para ülkede kalacağınız süre boyunca parasal olarak ihtiyaçlarınızı karşılayacağınıza dair konsolosluğu ikna edebilmelidir. Banka hesap dökümünüzdeki meblağ bu sebeple çok önemlidir.

Fransa vize başvurularında bankanızda ne kadar olması beklenir?

Bu sorunun yanıtı Fransa ziyaretinizin türüne göre değişmektedir. Ayrıca banka hesap dökümünüzde beklenen tutar, emeklilik, çalışıp çalışmama gibi durumlarla da ilişkilidir. Aşağıda ziyaret amacı ve durumunuza göre örnek tablolar sunulmaya çalışılmıştır:

Fransa Schengen vizesi aile ve arkadaş ziyareti için yaptığınız başvurularda;

 •  Emekliler için davetiyeniz tüm masraflarınızı karşılama teminatı veriyorsa hesabınızda en az 1000 (bin) € yeterlidir ancak işveren ya da çalışanların bu ederin üzerinde bir paralarının hesaplarında olması beklenir,
 • Emekliyseniz ve davetiyeniz masraflarınızı karşılamayı beyan etmiyorsa yol masraflarınıza ek olarak kaldığınız gün sayısında en az 50 € hesabınızda bulunmalı, çalışan ya da işverenseniz günlük limitin biraz üzerinde bir para banka dökümünüzde görülmelidir.
 • Fransa ziyaretinde masraflarını kendisi karşılayacak olan sigortalı çalışanlar, maaşlarıyla beraber yol masrafı ve günlük 50 € üzerinden bir parayı banka dökümünde gösterebilmelidir. Yol masrafı, gidiş dönüşü kapsar.

Fransa Schengen turistik vizesi için yaptığınız başvurularda;

 •  Fransa Schengen turistik vizesi başvurularınızın olumlu sonuçlanması için başvuru sürecinde gidiş-dönüş yol/uçak masrafı ve gideceğiniz bölgedeki otellerin ortalama konaklama ücretinin yanısıra kalacağınız her gün için 150 € hesabınızda görünmelidir. Ayrıca konsolosluk her şarta karşı ayı geçirebileceğiniz kadar bir meblağı hesap dökümünüzde görmek ister.

Fransa Schengen öğrenci vizesi başvurularında;

 • Fransa’ ya 180 gün içinde en fazla 90 gün için öğrenci olarak gidecekler, uçuş bileti paralarına ek olarak konaklama masrafları ve günlük 80 € parayı hesabından gösterebilmelidir.

Fransa Ticari faaliyetler vize başvurularında;

 • Fransa Schengen fuar vizesi ya da ticari faaliyetler için vize başvurularında masrafların şirket tarafından karşılanması gerekir ve ziyaretçinin banka dökümünde her ihtimale karşı birkaç gün ihtiyaçlarını karşılayabilecek ve dönüş bileti çıkartabilecek bir meblağın bulunması beklenir.

Fransa Uzun Dönemli Schengen Vizesi

Schengen vize kuralları Şubat 2020 itibariyle değişmiştir. Yeni düzenlemelere göre Schengen vizesi geçmişi olumlu olanlar daha uzun süreli vize başvurularında avantajlı hale gelmiştir. Buna göre Fransa Schengen uzun dönemli vize almak isteyenlerden düzenli olarak Schengen ülkelerine ziyaret eden ve daha önce almış olduğu vizeleri yasal olarak kullanan kişiler, en fazla 5 yıl olan uzun dönem vize alma konusunda daha avantajlıdır.

Vize geçmişi kişiye avantaj sağlayacaktır. Fransa uzun dönemli ayrıca çok girişli Schengen vizesi alabileceğiniz ülkeler arasındadır. Uzun dönemli Fransa Schengen vizesinden başvuru sahibinin maddi olanaklarının yeterli olması da önemli bir etkiye sahiptir.

Fransa’ ya ilk kez Schengen vizesi alacak olanlar profesyonel başvuru desteği ve danışmanlığı almalıdır. Çünkü Fransa başkonsolosluğu daha önce schengen vizesi almamış olan kişilerin başvurularında çok detaycı olmakta, incelemeleri sıkı tutmaktadır.

Fransa Schengen Vizesi Başvuruları Öncesinde Seyahat Sürenize Karar Verin

Fransa Schengen başvuruları öncesinde iyi bir seyahat planı çıkarmak, ülkeye giriş çıkış zamanınızı baştan iyi yönetebilmek önemlidir. Vize başvurularınızda da olumlu sonuç almanız bakımından gereklidir. Fransa Schengen vizesi için gün planlanırken en fazla 15 günlük zaman odak noktadır. Genel olarak başvuranın durumuna da bağlı biçimde ziyaretlerin 15 günden fazla olması beklenmez.

Aile ve arkadaş ziyaretlerinde davet yazısında ziyaret gün sayısının 15 günden fazla olması belgelendirilmeli ve gerekçe sunulmalıdır. Sigortalı çalışanların ise o kadar süre izin alamayacakları düşünülerek 15 günden fazla Fransa ziyaretlerine şüpheyle bakılmaktadır.

Aile ve arkadaş ziyaretlerinde emekliler için 90 güne kadar ziyaret daha kolay alınmaktadır. Fransa Schengen vizesi başvurularının ticari amaçlı ya da eğitim faaliyetleri için olması durumunda 90 güne kadar vize almak daha da kolay olmaktadır.

Fransa Schengen Vizesi için Özel Durumlarınızı Gerekçeleri ile Sunun

Fransa vize başvurularında özel bir durumunuz varsa bunu dilekçe ile konsolosluğa sunarak olası bir olumsuz sonucun önüne geçebilirsiniz. Konsolosluğa sunduğunuz normal şartlar dışındaki özel durumunuzu belgelendirerek kanıtlamanız gerektiğini de unutmayın. Özel durumlarınızda Fransa vize gerekli evraklara ek bir takım belge ve evrakları da sunmanız gerekebilir.

Fransa Schengen Vizesi Fotoğraf ve Biyometrik İşlemler hakkında

Fransa Schengen vize başvurularında randevu dosyanızda arka fonu beyaz olan ve 35/45 ebatlarında, yüzünüzü açık gösteren, net, en fazla altı ay önce çekilmiş, kulağın göründüğü, gözlük gibi aksesuarların olmadığı, üzerinde herhangi bir iyileştirme, düzenleme yapılmamış iki adet fotoğraf bulunmalıdır.

Fransa’ da dahil Schengen ülkelerinin 25 Eylül 2014 tarihinden bu yana uyguladığı biyometrik bilgi kaydı sistemine göre parmak izleri 5 yıl kayıtta kalır. 5 yılda bir Schengen vizesi için parmak izi alınır. Ayrıca kadınların soyadı değişikliğinde de ilk vize başvurusunda parmak izi kaydı yenilenir.

Fransa Schengen Vizesi Sonuçlarını Ne Zaman Öğrenirsiniz?

Vize sonucunuzu pasaportunuzu aldığınızda öğrenirsiniz. Pasaport takibini başvuru yaptığınız yetkili merkezi arayarak ya da online sistem üzerinden takip edebilirsiniz. Vize Ofisi Global Vize Başvuru Hizmetleri ( schengenvize.net) olarak başvurularınızda danışman desteği almanız taktirinde başvuru sonuçlarınızı takip ederek pasaportunu alıp size teslim ediyoruz.

‘Fransa Ulusal vize başvuruları nasıl yapılır?’

Fransa ziyaretinde bulunacak ve 180 gün içinde 90 günden daha fazla Fransa’ da kalacak pasaport sahiplerinin ulusal vize alması gerekmektedir. Firmamız, ulusal vize başvuru işlemlerinde en balından vize sonuçlarının takibine dek profesyonel danışman desteği ile yanınızdadır. Fransa D tipi ulusal vize türleri seyahat amacına göre şu şekildedir:

 • Fransa D tipi aile birleşimi vizesi
 • Fransa D tipi çalışma vizesi
 • Fransa D tipi öğrenci vizesi
 • Fransa D tipi göçmenlik vizesi

Fransa’ ya eş durumunda yerleşecek olanlar aile birleşimi vizesi, Fransa’ da çalışma izni almış olanlar çalışma vizesi, 90 günden fazla konaklama yapılmasını gerektiren eğitim faaliyetlerine katılacaklar öğrenci vizesi alacaklardır.

D tipi vize Fransa’ da vize süresi boyunca oturma izni verir. Fransa ulusal vizeler, direk başkonsolosluk üzerinden gerçekleştirilir. Fransa ulusal vize başvurularında başkonsolosluğun ulusal vize başvuru formu doldurulur. Vize başvuru formları online olarak gerçek bilgilerle ve eksiksiz biçimde doldurulmalıdır. Fransa vizesi başvurularınızı gereken evrak dosyanızla birlikte başkonsolosluğa şahsen yapmanız gerekmektedir.

Fransa D Tipi Vizesi Gereken Evraklar Nelerdir?

Fransa D tipi (ulusal) vize başvurularınızda gereken evraklar durumunuza göre değişiklik gösterebilir. Genel olarak 3 adet vize başvuru formu, kimlik ve fotokopisi, pasaportunuz ve sayfa fotokopileri, 3 adet net, ez fazla 6 ay içinde çekilmiş, alın ve kulaklarınızı gösteren fotoğraf, nüfus kayıt örneği, Seyehat sigortası, masraflarınızı karşılayacağınıza dair ispat niteliğinde belgeler başvuru sürecinde istenmektedir.

Firmamız, durumunuza ve başvuru türünüze göre standart belgelere eklenecek evrakları size bildirecektir.Fransa vize işlemlerinizi doğru bir zamanlama ile doğru adımlarla gerçekleştirmek istiyorsanız uzman desteği almayı ve işi deneyimli danışmanlara bırakmayı unutmayın!

Fransa Vize Başvurusu Nasıl Yapılır Video;

İlginizi Çekebilir;

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye