Fransa Vize İşlem Ücreti 2023 - Schengenvize.net
Fransa Vizesi Hakkında

Fransa Vize İşlem Ücreti 2023

Fransa Vize Başvurusu Ücretleri

Fransa Vize Ücretleri

Fransa vizesi almadan önce dikkat etmeniz gereken unsurlar vardır. Vize almadan önce vize türünü belirlemiş olmalısınız. Vize tipini seçtikten sonra ne kadar süreliğine seyahat edeceğinizi belirlemelisiniz.

Fransa Konsolosluk Bilgileri

Fransa vize ücretleri kalacağınız süreye ve vize tipine göre değişiklik göstermektedir. Aynı zamanda kur değişimi sebebiyle fiyatlarda değişim yaşanabilir.

Vize ücretini ödemeden önce başvuru formu ve diğer evrakları hazırlamalısınız. Bu evrakları hazırladıktan sonra randevu almalısınız. Randevu aldıktan sonra hazırladığınız evrakları vize şirketinin ofisine götürmelisiniz. Ardından belgeleri ibraz etmeli ve vize ücretini ödemelisiniz.

Fransa Vize Ücreti Ne Kadar?

Fransa Vize Ücreti Ne Kadar?Fransa vizesi 2021 yılı itibariyle 20 Euro artış göstermiştir. Bu zam Konsolosluk tarafından yapılmıştır. Ayrıca tüm vize ücretleri Konsolosluk tarafından belirlenmektedir.

Günümüzde Fransa vize ücretleri aşağıdaki şekildedir.

Fransa Vize İşlem Ücreti 2021
Fransa Vize İşlem Ücreti 2021
  • Standart vize – 110 Euro
  • 0 ila 6 Yaş arası çocuklar – 26 Euro
  • 6 ila 12 Yaş arası çocuklar – 66 Euro

Vize ücretlendirmesi almak istediğiniz vize tipine ve seyahat süresine göre farklılık göstermektedir. Bu nedenle daha detaylı vize ücreti bilgisi için vize şirketinizi arayabilirsiniz.

Fransa Vizesi Alırken Ödenmesi Gereken Ücretler

Fransa Vizesi Alırken Ödenmesi Gereken Ücretler

Fransa vizesi alırken vize tipine uygun olarak harç bedeli ödemeniz talep edilmektedir. Bu ücreti ödemeden vize almanız mümkün değildir.

Fransa vize ücreti size verilen banka hesabına yatırılmalıdır. Ödeme dekontu ise gerekli evrakların içerisine eklenmelidir.

NOT: Başvuru ret ile sonuçlanması durumunda ücret iadesi alamazsınız.

12 Yaşından küçük çocuklar harç bedelinden muaftır. Fakat çocukların velileri harç bedelini ödemek zorundadır.

Vize alırken ekstra hizmet alabilirsiniz. Ek hizmet sayesinde başvuru işleminde yaşadığınız sorunları kolay bir şekilde halledebilirsiniz. Ekstra hizmet için ödemeniz gereken ücretler ise çalıştığınız vize şirketine göre farklı olabilir.

Fransa ekspres vizesi almak için https://www.schengenvize.net/fransa-vizesi/ bağlantısını kontrol ediniz.

Fransa vize ücreti, başvuru yapmadan önce vize başvuru sahibi tarafından ilgili yerlere tahsil edilmesi gerekmektedir. 2021 yılı itibari ile de Fransa vize ücreti 80 Euro olarak başvuru sahibi tarafından tahsil edilmektedir.

Fransa vize ücretini ödemek isteyen başvuru sahibi ise direkt olarak ilgili bankalara giderek ücreti tahsil etmesi gerekmektedir.

Fransa Schengen vize başvurusunda bulunacak olan kişi, ilk önce seyahat nedenini belirlemesi ardında da vize başvuru merkezinin uzman görevlilerini belirtmesi gerekmektedir.

Fransa Schengen vize başvuru merkezinin uzman görevlileri tarafından başvuruda bulunan kişinin güncel ve aktifliği bulunan e-mail adresine gerekli olan (seyahat amacına uygun) bir güncel evrak listesi akabinde de bir bilgilendirme metni gönderilmektedir.

Fransa Schengen vize başvurusunda bulunmak isteyen kişiler ise e-mail adresine gelen güncel evrak listesini hazırlar iken muhakkak Fransa vize ücretinin de dekont bilgilerini başvuru evraklarının arasında bulundurarak bir dosya haline getirmesi gerekmektedir. Fransa vize ücretini ödemeyen kişilerin vize başvuruları merkez yetkilileri tarafından kabul edilmemektedir. 

Fransa kısa süreli bir Schengen vize başvurusunda bulunacak olan kişilerin müracaat işlemlerini konsolosluk ya da büyükelçilik kabul etmediğinden dolayı direkt olarak aracı olarak yetkilendirilen vize başvuru merkezlerine yapılması gerekmektedir.

Bunun yanı sıra C tipi (kısa süreli) Fransa Schengen vize ücreti ise 2020 yılı itibari ile başvuru sahiplerinden 80 Euro olarak tahsil edilmektedir. Ancak D tipi (uzun süreli) vize başvurusunda bulunmak isteyen başvuru sahipleri, müracaat işlemleri için direkt olarak ya konsolosluk ya da büyükelçilik resmi makamına başvuruda bulunması gerekmektedir.

 D tipi Fransa Schengen vize başvurularının ücretleri ise C tipi başvurusuna göre daha yüksek ücretlendirilmektedir. Fransa vize ücretleri ise ilgili konsolosluk makamları tarafından yer yıl düzenli olarak belirlenmektedir.

Fransa vize ücretleri ilgili bankaya ödenerek ödendiğine dair de banka tarafından ıslak imzalı olacak bir şekilde imzalanması gerekmektedir. Ancak belirtilmesi gereken en önemli husus ise başvuru sahibinin vize başvurusuna ret cevabının gelmesinin akabinde başvuru sahibi kişinin ödemiş olduğu Fransa vize ücreti başvuru sahibinin tarafına tahsil edilmemektedir.

Fransa vize ücreti, kişinin başvuru yapacağı vize türüne göre değişmektedir. Fransa Schengen vize ücreti ve diğer Fransa vize ücretleri ise Fransa konsoloslukları tarafından belirlenmektedir.

Fransa vize ücretleri, her yıl Fransa Konsoloslukları tarafından belirlenmektedir. Vize fiyatları, kişinin başvuru yaptığı vize türüne göre değişmekle birlikte, aracı kurumlar ile yapılan başvurulara sağlık sigortası ve servis ücreti de eklenmektedir. Vize almak isteyen kişi, Fransa Başkonsolosluğu ya da Fransa konsolosluğuna kendisi başvuru yaparak vize alabilir. Ancak vize talebinin reddedilmesi gibi durumlarla karşılaşılmaması için profesyonel hizmet sunan çeşitli firmalar da tercih edilebilir.

Fransa’ya yapılacak seyahat 90 günden daha az ise kişinin Fransa Schengen Vizesi için başvuru yapması gerekiyor. Schengen vizesi alan bir kişi seyahatine Fransa’dan başlamak şartı ile 90 günlük bu süre boyunca diğe Schengen ülkelerini de ziyaret edebiliyor. Schengen vizesi için başvuru bedeli 110 €’dur. Ancak Fransa Konsolosluğunun yeni düzenlediği fiyatlar ile birlikte 3 Şubat 2020 tarihinde normalde 60€ olan konsolosluk harç ücretlerine de 20 € zam yapılmıştır.

 Fransa’ya yapacağı seyahat için Schengen vizesi almak isteyen bir kişinin toplamda ise 190 € ödemesi gerekiyor. Profesyonel firmalar aracılığı ile yapılan başvurularda ise vize başvuru ve harç ücretlerinin yanı sıra çeşitli sigorta ve hizmet bedelleri de ekleniyor.

Öğrenci olarak Fransa’da eğitim görmek isteyen Türk vatandaşlarının ise yapacakları vize başvurusunda, eğitim sürecinin ne kadar süreceğini belirtmesi gerekiyor. Yapılan vize başvuruları 12 haftadan kısa ve 12 haftadan uzun olmak üzere ikiye ayrılıyor. 12 aydan kısa yapılacak eğitim konaklaması için alınan Fransa Öğrenci Vizesi ücreti 80 € ‘dur.

Türkiye’ye kayıtlı araçları ile Fransa’dan mal almak ya da mal bırakmak için seyahat edecek vatandaşların ise Fransa Şoför ve Gemici vizesi için başvuru yapması gerekiyor. Yapılacak başvuruların toplam masrafı ise 80 €‘dur.

Yapılan vize başvurularında kişinin başvurusunun reddedilmesi haline başvuru ve harç ücretleri geri ödenmemektedir. Bu yüzden yapılan başvuruların profesyonel firmalar tarafından hazırlanması, kişinin hem zaman kazanmasını hem de herhangi bir zarara uğramasını önlüyor. Vize başvurusu reddedilen vatandaşların tekrar başvuru yaparken vize ve harç ücretlerini tekrar ödemeleri gerekiyor.

Fransa vizesi en hızlı ve kolay nasıl alınır; >> schengenvize.net/fransa-vize bağlantısın’dan yeni yıl için hazırlanan kesin kılavuza ulaşabilirsiniz.

Fransa Vize Ücreti Ne Kadar?

Fransa vize ücreti günümüzde 80 Euro vize harcı bedeli ve 30 Euro hizmet bedeli olarak alınıyor.

Fransa Vize Başvuruları Ne Zaman Başlayacak?

Fransa vize başvurularınızı hafta içi her gün 09:00’dan 17:00’a kadar konsolosluğa yapabilirsiniz.

Fransa Aile Birleşimi Vizesi Kaç Günde Çıkar 2021?

Fransa aile birleşimi vizesi evraklarınız ve başvurunuza bağlı olarak 1 ay ila 3 ay içerisinde sonuçlandırılacaktır. Bu süre konsolosluğa göre değişiklik gösterebilir.

Fransa Vize İşlem Ücreti 2023 Video;

İlginizi Çekilebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×