Fransa Konsolosluk Bilgileri - Schengenvize.net
Fransa Vizesi Hakkında

Fransa Konsolosluk Bilgileri

Fransa Konsolosluk Hakkında

Fransa Konsolosluk Bilgileri Hakkında

Fransa ile Türkiye arasında yapılan anlaşmalar sonucunda Fransa hükümeti Türkiye’de konsolosluk açmaya karar vermiştir. Türkiye’de yaşayan hem Fransız hem de Türk vatandaşlarının Fransa’ya gidebilmek için yapacakları vize alımları konsolosluk üzerinden gerçekleşir. Fransa konsolosluk bilgileri kapsamında Visa Center olarak sizlere yardımcı olmakta ve gereken tüm bilgileri sizlerle paylaşmaktayız.

Fransa Vizesi İstanbul Vize Merkezi

Fransa İstanbul Konsolosluğu

Fransa hükümetinin Türkiye’de açmış olduğu iki farklı konsolosluk bulunur.

Bunlardan biri İstanbul’da olup çeşitli bölgeleri kapsayan şehirlerdeki Türk vatandaşları İstanbul konsolosluğu üzerinden vize başvurusu yapabilir. Fransa konsolosluğu İstanbul şubesinin bilgileri;
  • Adres: İstiklal Caddesi No:4 34435 Fransa Başkonsolosluğu İstanbul Taksim, Beyoğlu/İstanbul
  • Telefon: +90 212 334 87 30
  • Faks: +90 212 334 87 31
  • E-posta: [email protected] şeklindedir.
Fransa Konsolosluk Bilgileri
Fransa Konsolosluk Bilgileri

Visa Center olarak Fransa İstanbul konsolosluğuna yapacağınız vize başvurusu öncesi hangi evrakları bulundurmanız gerektiği hakkında sizlere bilgi sunmaktayız. Web sitemizi ziyaret ederek bu bilgilere erişim sağlayabilirsiniz.

Fransa İstanbul Konsolosluğu Vize Başvurusu

Fransa İstanbul konsolosluğuna yapacağınız vize başvuru formu İngilizce ya da Fransızca olarak doldurulmalıdır. Bu konuda oldukça titiz davranan konsolosluk başvuru formu da dahil olmak üzere evrak eksikliği olan kişilerin vizelerini onaylamaz.

Vize işlemleri konusunda size yardımcı olmak için kurduğumuz web sitemize erişim sağlayarak Fransa vize alımına yönelik bilgi sahibi olabilirsiniz.

Fransa Konsolosluğu Vize Dilekçesi

İstanbul ya da Ankara konsolosluğu üzerinden yapacağınız vize başvurusu esnasında ülkeye neden gitmek istediğinizi, ne kadar kalacağınızı, kalacağınız otel ya da pansiyonun rezervasyon belgesi vb. etmenleri içeren bir dilekçe vermeniz gerekir.

Dilekçenin asıl amacı gidişin temelli olmadığını kanıtlamaktır. Fransa vize dilekçesinin nasıl hazırlanacağı konusunda daha fazla bilgi almak için web sitemizdeki yazıyı okuyabilirsiniz.

Fransa Konsolosluğu Resmi Tatilleri

Fransa konsolosluğunun İstanbul ve Ankara şubeleri resmi tatiller haricinde kişilere vize alım hizmeti verirler. Vize alacak olan vatandaşların gidiş tarihinden 1 ay önce vize için başvuru yapmaları ve bu süreci resmi tatillere denk getirmemeleri tavsiye edilmektedir. Visa Center olarak sizler için hazırladığımız resmi tatil şablonu üzerinden detaylı inceleme yapabilir, vize başvuru tarihinizi bu zamanlara göre planlayabilirsiniz. Resmi tatiller her iki ülkenin de önemli günlerine göre belirlenmiştir. Bu nedenle vize başvurusunu iyi bir şekilde planlamak gerekir.

Fransa'ya Vize Veriliyor Mu?

Fransa’ya gidecek olan vatandaşlarımız eğer hususi, diplomatik ya da hizmet pasaportuna sahip ise 90 günü aşmamak kaydıyla vizesiz, umuma mahsus pasaporta sahipse de vize ile seyahat gerçekleştirebilir.

Konsolosluklar Ne Zaman Açılıyor Fransa?

Fransa Konsoloslukları hafta içi her gün sabah 09:00 saatinde hizmet vermeye başlıyor. Konsolosluklar 17:00’da ise kapanır.

Fransa Vize Başvuruları Ne Zaman Açılacak?

Fransa vize başvurunuzu seyahat tarihinizden en geç 15 gün önce en erken de 90 gün başlatmanız gerekir.

Fransa Konsolosluk Bilgileri Video;

İlginizi Çekilebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×