Fransa VFS Global Randevu - Schengenvize.net
Schengen Blog

Fransa VFS Global Randevu

Fransa Türk vatandaşlarının bordo pasaport sahiplerinden vize talep ederken yeşil pasaport, siyah pasaport ve gri pasaport sahiplerinin 90 günlük seyahatleri için vize talep etmemektedir. Ancak 90 günü aşan seyahatler için pasaport fark etmeksizin tüm Türk vatandaşlarının vize başvurusu yapması gereklidir.

VFS Global şirketi, vize başvuru merkezleri ile hizmet veren bir vize aracı kurumudur. Başvuranlardan aldığı evrak ve bilgiler doğrultusunda ilgili ülkenin dış temsilcilik birimine vize başvurusu yapmaktadır. Ayrıca parmak izi işlemi gibi birebir ziyaret gerektiren işlemleri VFS Global vize başvuru merkezlerinde yapabilirsiniz.

Fransa, Schengen Bölgesi üye ülkeleri arasında yer alan bir Avrupa ülkesidir. Fransa’ya yapılacak vize başvuruları oldukça sıkı bir inceleme sürecinden geçerek sonuçlanmaktadır. Bu yüzden Fransa vizesi almak zorlu adımlardan geçme sonucunda gerçekleşmektedir. VFS Global vize başvuru merkezleri ile ve danışmanlık hizmeti ile yapılan Fransa vizesi başvuruları hızlıca sonuçlanmaktadır. Ayrıca VFS Global’in uzun yıllardır deneyim sahibi olmuş olması ve uzman personelleri sayesinde vize evraklarınız güvenli bir biçimde incelenir ve eksiklik var ise düzeltilir.

VFS Global Telefon

VFS Global randevu ve bilgi alımı için aşağıdaki telefon numaralarını kullanabilirsiniz.

 • +90 0212 373 58 10
 • +90 0212 373 58 11

Fransa VFS Global Randevu Alamıyorum

Fransa VFS Global randevu alamıyorum diyenler için Covid-19 pandemi sürecinde birtakım başvuru merkezlerinin çalışma ve işlem alma politikasından değiştiğinden bahsetmek gerekecektir. VFS Global’in hangi merkezlerinin açık olduğu ve pandemi koşullarında nasıl başvuru kabul ettiğini öğrenmek için “https://www.vfsglobal.com/en/individuals/covid-19-customer-advisories.html” internet adresini ziyaret etmek gerekmektedir.

VFS Global vize başvuru merkezlerini hafta içi çalışma saatleri kapsamında ziyaret etmeniz gerekmektedir. Ayrıca vize başvurusu yapmışsanız vize başvuru sürecini telefon ya da sms yolu ile öğrenmeniz de mümkün olmaktadır.

Fransa VFS Global Randevu Nasıl Alınır?

Fransa VFS Global randevu almak için VFS Global firmasının web sitesi olan “https://visa.vfsglobal.com/tur/tr/nld/” sitesinden üyelik almak gerekmektedir. Ardından ise üye girişi yaparak ilgili başvuru merkezinden randevu almak gerekmektedir.

Fransa VFS Global Gerekli Evraklar Nedir?

Fransa VFS Global randevu günü birtakım evrakların tesliminin yapılması gerekmektedir. Fransa vizesi için VFS Global vize başvuru merkezine teslim edilmesi gereken evrak listesi aşağıda listelenmiştir.

 • Fransa VFS Global randevu onayını gösteren mail çıktısı
 • Güncel pasaport
 • Seyahat belgeleri
 • Fransa vize başvuru formunun çıktısı
 • Fransa Konsololuğu ya da Büyükelçiliğine yapılacak vize başvurusunu destekleyen ek belgeler
 • VFS Global firmasından online bir şekilde satın alınmış olan hizmetlerin çıktısı, makbuzu

Fransa’ya Nasıl Gidilir?

Fransa’ya gitmek için pasaport türünün önemi büyüktür. Umumi pasaport sahipleri Fransa’ya yapacağı her türlü seyahat için vize başvurusu yaparak vize almak zorundadır. Ancak Fransa’yı seyahatini turistik amaç ile yapacak hususi pasaport, hizmet pasaportu ve diplomatik pasaport sahiplerinin vize başvuru yapmasına gerek yoktur. Belirtilen pasaport sahipleri yalnızca 90 günden uzun sürecek ve 180 günde 90 gün kuralına uymayacak seyahatleri için Fransa vize başvurusu yapmak zorundadır.

Fransa vize başvuruları Fransa Konsolosluğu’na vize başvuru evraklarının teslimi ile yapılmaktadır. Ancak Fransa Konsolosluğu randevu almadan vize başvuru evraklarının teslimine izin vermemektedir. Bu sebep ile Fransa vizesi başvurusu için randevu almak veya vize aracısı olan bir firma ile çalışmak gerekmektedir. Fransa VFS Global randevu hizmeti doğrultusunda hem evrakların teslimi ve kontrolü yapılır hem de güvenilir bir şekilde Fransa Konsolosluğundan randevu alınmış olunur.

Fransa vizesi için gereken evraklar, Fransa’ya yapılacak seyahatin amacı, süresi ve pasaporta türüne bağlı kalınarak değişiklik göstermektedir. Ancak Schengen vizesi olmasından ötürü Fransa vizesi için temel ve mutlaka bulundurulması gereken evraklar vardır. Fransa vizesi için gerekli temel evrak listesi ise aşağıda listelenmiştir.

 • Fransa vizesi başvuru formu
 • Fransa vizesi talep dilekçesi
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi TC numarası görünür bir biçimde
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • Var ise davetiye
 • Biyometrik fotoğraf
 • Pasaport ve eğer var ise eski Schengen vizesi fotokopileri
 • Seyahat sağlık sigortası poliçesi
 • Ulaşım rezervasyonlarına dair bilet bilgileri
 • Konaklama rezervasyonuna dair bilgiler
 • Seyahat masraflarının giderildiğine dair belgeler
 • Finansal belgeler
 • Mesleki belgeler
 ✅Fransa Güncel Vize Başvuru Evrakları  🔽İndirmek için tıklayınız.
 ✅Fransa Güncel Vize Başvuru Dilekçeleri  🔽İndirmek için tıklayınız.
 ✅Fransa Güncel Vize Başvuru Formları  🔽İndirmek için tıklayınız.
Vize başvurusu yapanların Vize Rejim Tablosuna dikkat etmeleri önemle rica olunur. Dikkat! Pasaport geçerlilik süreniz seyahat bitimi baz alınarak, 6 ay olmalıdır geçerli olmalıdır. E-Pasaport sitesinden bilgi alabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir;

https://www.schengenvize.net/fransa-vizesi-guncel/

https://www.schengenvize.net/fransada-evlenmek/

https://www.schengenvize.net/fransa-yesil-pasaporta-vize-istiyor-mu/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×