Fransa Vizesi İzmir Vize Merkezi

Fransa Vizesi İzmir Vize Merkezi

Fransa Vize Merkezi, İzmir

Sayfamızda yer alan Fransa Vize Merkezi İzmir şubesi ile ilgili tüm detayları siz değerli misafirlerimiz için paylaştık. Merak edilen ve akılda kalan soruların cevabını sayfa içerisinden inceleyerek öğrenebilirsiniz.

Fransa Vize Merkezi, İzmir ili içerisinde ikamet eden ve bunun yanı sıra İzmir çevre illerinde de ikamet eden başvuru sahipleri için gerekli tüm desteği ve hizmeti sağlamaktadır. Ancak bilinmesi gereken bir nokta vardır ki, bu da vize başvuru merkezlerinin ya da beraberinde vize başvuru firmalarının sadece Schengen vize müracaatlarını kabul etmesidir.

Bu nedenler doğrultusunda, Fransa ülkesini seyahat etmek isteyen kişiler bu bilgileri göz önünde bulundurarak vize başvurusunda bulunmaları gerekmektedir. D tipi vize (uzun süreli) başvurularında bulunmak isteyen kişiler ise bizzat konsolosluğa ya da büyükelçiliğe müracaat etmeleri gerekmektedir.

Schengen VIS Prosedürü – İzmir

Fransa ülkesi, Schengen kapsamı içerisinde yer alan 26 adet ülkeden sadece bir tanesidir. Schengen prosedürü gereğince, Schengen üye ülkelerini ziyaret etmek isteyen kişiler VIS prosedürü gereğince vize başvuru merkezine ya da yetkili resmi makamlara başvuru sırasında biyometrik bilgilerini (parmak izi) beyan etmeleri mecburidir.

Ancak, tüm bu belirtilen bilgilerin yanı sıra son 5 sene içerisinde Schengen vizesi almış olan bir kişinin tekrardan parmak izi verme işleminden bulunması gerekmemektedir. İstisnai durumlar kapsamı içerisinde ise, sistem arızası gibi nedenlerden dolayı kişiler tekrar parmak izi beyanında bulunmaları gerekebilmektedir.

Fransa Vize Merkezi İzmir Gerekli Evraklar

Fransa ülkesinin sınırları içerisine seyahat etmek isteyen kişilerin, Schengen prosedürü kuralları doğrultusunda seyahat nedenine göre talep edilen evrakları hazırlayarak başvuruda bulunması gerekmektedir. Bu evraklar ise;

  • Pasaport
  • Seyahat Sağlık Sigortası (30.000 Euro teminatlı)
  • Fransa Schengen Vize Başvuru Formu
  • Fransa Vize Başvuru Dilekçesi
  • Finansal Belgeler
  • Maaş Bordrosu
  • Rezervasyon Bilgileri (otel, uçak)
  • Öğrenci Belgesi
  • Vize Harç Bedelinin Ödendiğine Dair Dekont
  • 2 Adet Biyometrik Fotoğraf

Ancak, tekrar belirtmekte fayda vardır ki; Schengen vizesi müracaatında bulunacak olan kişiler ilk adım olarak kesinlikle seyahat amacını ve seyahat tarih aralıklarını net bir şekilde belirleyerek yukarıda belirtilen evrakları hazırlaması gerekmektedir.

 

 

Fransa Vize Merkezi İzmir

Schengen Vize ve Randevu Hattı Ücretsiz: 0850 228 43 53

Fransa vizesi için İzmir veya çevre illerinden başvuruda bulunacak misafirlerimiz Schengen Vize Ofisimize gelerek tüm işlemlerini eksiksiz bir şekilde yapabilir, randevu alabilir, formlarının doldurulması veya kontrollerinin yapılmasını sağlayabilir, akabinde uzman bir personelimiz eşliğinde başvurularını gerçekleştirebilirler.  Fransa vize randevusu mutlaka alınmalı ve randevu ile başvuru yapılmalıdır. Bununla birlikte evrakların eksiksiz olarak sunulması ve dosyanın mutlaka konsolosluk ve yetkili vize merkezinin istediği şekilde hazırlanmalıdır. Bununla birlikte Pasaport ön yüzünün ve diğer ülkelere giriş çıkış sayfalarının mutlaka kopyalarının dosyalara eklenmesi gerekmektedir.  Gerekli evraklar için ilgili sayfamızdan bilgi alabilir, Schengen vize ücretlerini 2020-2021 sayfamızdan görebilirsiniz.

error: Content is protected !!0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye