Fransa Vizesi Kahramanmaraş Vize Merkezi

Fransa Vizesi Kahramanmaraş Vize Merkezi

Fransa Vize Merkezi, Kahramanmaraş

Fransa Vize Merkezi, Kahramanmaraş ili sınırları içerisinden Fransa Schengen vize başvurusunda bulunmak isteyen kişilere gereken tüm desteği ve hizmeti profesyonel bir ekip ile sağlamaktadır. Bunun yanı sıra sadece Kahramanmaraş ili içerisinde ikamet etmekte olan değil, Kahramanmaraş ili çevresinde de ikamet eden kişilerin başvurularını kabul ederek, profesyonel bir şekilde hizmet sağlamaktadır.

Fransa Schengen Vizesi Kahramanmaraş’tan Nasıl Alınır?

Fransa ülkesi, Schengen kapsamı içerisinde yer alan 26 ülkeden sadece bir tanesidir. Bu nedenle, vize prosedürü ise Schengen olarak yürürlüğe girmiştir. Fransa Vize Merkezi Kahramanmaraş ili içerisinde ikamet eden ve vize başvurusunda bulunmak isteyen kişiler şu şekilde bir yol izlemesi gerekmektedir;

  • İlk adıma, vize başvuru merkezi ile irtibat haline geçerek vize başvuru merkez yetkililerinin kişinin e-mail adresine gönderecek olduğu evrak listesinin hazırlanması gerekmektedir. Ancak, bu evrak listesi başvuruda bulunmak isteyen kişinin seyahat nedenine ve seyahat amacına göre değişkenlikler sergileyebilmektedir.
  • Diğer bir adım ise, başvuruda bulunmak isteyen kişi tarafından seyahat nedeni doğrultusunda hazırlanan evraklar kargo/kurye ya da şahsen vize başvuru merkezine teslim edilmesi gerekmektedir. Ancak, bizzat vize başvuru merkezine gelmesinde fayda vardır. Bunun nedeni ise, VIS prosedürü gereğince biyometrik bilgilerini (parmak izi) beyan etmesi gerekmektedir.
  • Diğer bir adım ise, başvuruda bulunmak isteyen kişinin kendi uygunluğuna göre bir vize randevu talebinde bulunması gerekmektedir. Fransa Schengen vize başvuruları randevusuz bir şekilde ne yazık ki kabul edilmemektedir.
  • En son adım ise, başvuruda bulunacak kişi vize başvuru merkez yetkilileri ile iletişime geçerek vize süreci hakkında bilgi alabilmektedir. Akabinde, işlem süresi sonuçlandıktan daha sonra pasaportunu teslim almak üzere vize başvuru merkezine gelmesi gerekmektedir.

Fransa Schengen Vizesinin Sonuçlanma Süresi – Kahramanmaraş

Fransa Schengen vize başvuru süreci, kişinin seyahat nedenine doğrultusunda farklılıklar gösterebilmektedir. Ancak, ortalama olarak 3 ila 15 iş günü içerisinde netice kazanmaktadır. Bunun yanı sıra, vize müracaatında bulunacak olan kişi seyahat tarihinden en az 1 ay öncesinden vize başvurusunda bulunmasında fayda vardır.

Elde olmayan nedenler doğrultusunda, yani konsolosluğun ya da büyükelçiliğin yoğunluğu baz alınır ise, başvuruda bulunan kişinin vize onay süreç aşamasında aksaklıklar meydana gelebilmektedir. Tüm bu belirtilenlerin yaşanmaması adına kişi, vize başvuru merkezi ile iletişim halinde olması gerekmektedir.
0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye