Fransa vize işlemleri - Schengenvize.net
Fransa Vizesi Hakkında

Fransa vize işlemleri

Fransa Vize Başvuru İşlemleri

Fransa Schengen Vize İşlemleri

Fransa Schengen vize işlemleri, vize başvuru merkezinin danışmanlığında yapılmak için başvuru sahibinin ilk adımda temsilciler ile iletişime geçmesi gerekmektedir. Başvuruda bulunacak olan kişi temsilciler ile iletişime geçtikten daha sonra başvuruda bulunacağı vize ve seyahat amacı doğrultusunda gerekli olan tüm evrakların listesini talep etmesi gerekmektedir.

Fransa Vize Başvuru İşlemleri

Fransa vizesi adına gerekli olan evrak listesi, vize ücreti ve beraberinde de prosedürü ait tüm işlemleri bilgilendirme e-maillerinde bulunabilmektedir. Vize başvuru sürecinin profesyonel bir yaklaşım ile tamamlayan Fransa vize başvuru merkezler, başvuru sahibinin vize süreci gereğince tüm desteği ve hizmeti sağlamak amacı ile ilgili konsolosluk tarafından görevlendirilmiştir.

Fransa Vizesi Nasıl Alınır?

Fransa vizesinin nasıl alınır sorusunun en net cevabını ve işlemlerin hızlı bir şekilde yapılması adına ilk önce başvuru sahibi seyahat amacını belirlemesi gerekmektedir.

Fransa ülkesinin sınırları içerisinde en fazla 90 günlük bir konaklama gününe kadar bulunacak olan kısa süreli Fransa vizesi adına başvuru yapılmaktadır. Her tür vize türünde hem ortak hem de her biri adına birtakım farklı evraklar olabilmektedir.

Bu nedenden dolayı hazırlık süreci oldukça dikkatli ve talep edildiği bir şekilde en doğru adımlar ile yapılması gerekmektedir. Vize müracaatları direkt olarak konsolosluk makamına yapılmadığından dolayı hazırlanan belgelerin ancak yetki sahibi edilmiş olan bir aracı kurum tarafından ilgili diplomatik temsilciliğe teslim edilmesini de başvuru sahibinin unutmaması gerekmektedir.

Fransa vize işlemleri
Fransa vize işlemleri

Fransa vize başvuru merkezleri, başvuruda bulunan kişinin Fransa Schengen vizesi alabilmesi adına sorunsuz ve kolay bir şekilde hizmet sağlamaktadır. Karışık olan vize prosedürlerine dair başvuru sahibinin sorularına hızlı bir şekilde yanıt veren vize merkezinin temsilcileri evrak takibi boyunca, randevu alma işlemlerinde ve Schengen vize başvuru formunun en doğru biçimde yapılması adına hizmet sağlamaktadır.

Fransa vize başvurusunda bulunmadan önce başvuru sahibi ilk adımda seyahat amacını belirlemesi ve ardından yetkili vize merkezi temsilcileri ile iletişime geçmesi gerekmektedir. Başvuru sahibi iletişime geçtikten daha sonra merkez tarafından e-mail adresi içerisine gönderilecek olan güncel evrak listesini hazırlayarak teslim etmesi gerekmektedir.

Fransa Turistik Vize Başvurularında Gerekli Olan Evraklar

 • Pasaport

Fransa turistik vize başvurularında en fazla 10 yıl içerisinde çıkarılmış olan, seyahat bitiş tarihinden sonra da en az 3 ay geçerliliği devam eden pasaportlar kabul edilmektedir. Fransa seyahati öncesinde pasaportlarda en az 2 adet boş sayfa olmalıdır.

 • Fransa Schengen Vize Başvuru Formu

Vize başvurusunun onaylanması için Vize Başvuru formunun eksiksiz ve doğru bilgiler doğrultusunda doldurulması gerekmektedir.

 • Biometrik Fotoğraf

3,5×4,5 mm ölçülerinde, Fransa vize başvurusu için çekilmiş ve daha önce başka bir vize başvurusunda kullanılmamış olan fotoğraflar kullanılmalıdır.

 • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi

Ön ve arka yüzü net bir şekilde çekilen nüfus cüzdanı fotokopileri başvurularda kullanılmalıdır. Fotokopilerin renkli taranmış olması gerekmektedir.

 • Şahısların Finansal Durumunu Gösteren Belgeler

Banka Hesap Dökümü, Maaş Bordrosu gibi finansal durumu gösteren belgelerin yetkili kurumlar tarafından imzalı hali sunulmalıdır. Alınan belgelerin güncelliği önemlidir.

Fransa Konsolosluğu’na hitaben yazılmalıdır. Fransa seyahati detaylarına yer verilmelidir.

 • Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Belgesi
 • Kişilere Ait Olan Bir Şirket Var İse; Şirkete Dair Belgeler
 • Başvuru Sahibi Emekli İse; Emekli Kartı
 • Başvuru Sahibi Bir Memur İse; Çalışma Belgesi
 • Başvuru Sahibi Öğrenci İse; Eğitim Kurumundan Alınan Öğrenci Belgesi
 • Başvuru Sahipleri Reşit Değil İse; Muvafakatname

Fransa turistik vize başvurusunu yapacak olan kişi 18 yaşından küçük ise; anne ve babasının imzası olduğu muvafakatname ibraz etmelidir.

Fransa Ticari Vize Başvurusu Sırasında Gerekli Olan Evraklar

 • Schengen / Fransa Vize Başvuru Formu

Fransa ticari vize ve diğer vize türleri için vize başvuru formu oldukça etkilidir. Yanlış ve hatalı bilgiler ışığında doldurulan formlar, vize reddine neden olmaktadır. Bu nedenle Fransa vize başvuru formunu doldururken titiz bir çalışma yürütülmelidir. Eksik, hatalı ve doğru olmayan bilgilere yer verilmemelidir.

 • Pasaport

Schengen vizesi için kullanılacak pasaportlar, Fransa vize başvurularında da kabul görmektedir. Aynı şartlar ve koşullar geçerlidir. 10 yıl içerisinde çıkarılmış olan, 2 adet boş sayfası olan ve Fransa ziyaretinden sonra da 3 ay geçerliliğini devam eden pasaportlar kullanılmalıdır. Fransa Konsolosluğu, yıpranmış pasaportlara kabul etmemektedir.

 • Biometrik Fotoğraf

Daha önce bir başvuruda kullanılmamış olan, 3,5×4,5 ölçülerine sahip fotoğraflar tercih edilmektedir. Başvuru sahiplerinin yüzü net bir şekilde fotoğraflarda görünmelidir. Herhangi bir aksesuar kullanılmamalıdır. Ve fotoğraflar güncel olmalıdır

 • Ticari Vize Talep Dilekçesi

Başvuruyu gerçekleştirecek olan şahıslar tarafından vize talep dilekçesi oluşturulmalıdır. Seyahat detayları verilmelidir. Dilekçe Fransa Konsolosluğu’na hitaben yazılmalıdır.

 • Fransa’dan Gelen Vize Davetiyesi

Ticari fuar, organizasyon ya da şirket tarafından Türkiye’de olan başvuru sahibi adına bir davetiye oluşturulmalıdır. Davetiye içerisinde seyahat detayları ve tarihleri de yer almalıdır.

 • Başvuru Sahiplerinin Finans Durumunu Kanıtlayan Belgeler

Ticari nedenler ile yapılacak olan seyahatin masraflarını n karşılanacağı kanıtlanmaktadır. Bu belgeler şirket tarafından da sağlanabilir.

 • Meslek ve Kurum Detayı İçeren Belgeler

Başvuru sahipleri, Fransa’ya seyahat edecek olan çalışanlarının iş özetini yapmalıdır. Başvuru sahibinin nerede, nasıl çalıştığına dair bilgilere yer verilmelidir.

 • Konaklama ve Ulaşım Rezervasyonları

Fransa vizesi başvurusu onaylanmadan uçak bileti alınmamalıdır. Herhangi bir şekilde vizenin onaylanmaması durumunda biletiniz yanabilir. Bu nedenle Fransa Konsolosluğu, başvurularda uçak bileti ve konaklama işlemlerinin rezervasyon halini talep etmektedir.

 • Seyahat Sağlık Sigortası

Fransa Aile Ziyareti Vizesi Başvuruları Nereye Yapılmaktadır?

Parmak izi işlemi için  Fransa Konsolosluğu’ndan randevu alınmalıdır. Parmak izi verilme işlemi sadece burada yapılmaktadır. 5 yıl içerisinde Schengen vizesi işlemlerinde başvuru sahipleri parmak izi kaydı vermiş ise aile ve arkadaş ziyareti vizesi işlemlerinde parmak izi vermeyebilir. Ancak bu durumun kesinliğini tamamen Fransa Konsolosluğu belirlemektedir. Fransa Konsolosluğu talep ederse yine de parmak izi verilmesi gerekebilir.

Fransa Aile Ziyareti Vizesi Ne Kadar Sürede Sonuçlanır?

Fransa aile ziyareti vizesi işlemleri, şahısların parmak izi işleminden hemen sonra başlatılmaktadır. Normal şartlarda 7 ve 10 iş günü sonrasında vize sonuçları kesin olarak belli olmaktadır. Ancak Fransa Konsolosluğu kişilerden ek belge talep etme hakkına sahiptir. İnceleme süresi içerisinde talep edilen bu belgenin, başvuru sahipleri tarafından hazırlanması gerekmektedir. Ek belge talebi, Fransa vize başvurularında sürenin uzamasına neden olabilir. Aynı zamanda vize başvuru döneminin Fransa Konsolosluğu yoğun dönemine denk gelmesi de onaylanma süresini etkilemektedir.

Fransa Aile Ziyareti Vizesi Evrakları Nelerdir?

Vize başvurusu için gerekli olan evraklar, kişilere, duruma ve seyahatin amacına göre farklılık göstermektedir. Güncel olarak bu belgeler sürekli kontrol edilmelidir. Tüm belgeler eksiksiz bir şekilde hazırlandığında ise Fransa Konsolosluğu, Fransa aile ziyareti vizesi başvurusunda bulunacak kişilerden ek belge talep edebilir. Talep edilen belge hazırlandıktan sonra tekrar Fransa Konsolosluğu’na ibraz edilmelidir.

 • Schengen Vize Başvuru Formu

Fransa’da yaşayan aile ya da arkadaşını ziyaret etmek için vize başvurusunda bulunan kişiler, öncelikle Schengen vize başvuru formunu doldurmak zorundadır. Form içerisinde yer verilen bilgilerin doğru ve hatası olması gerekmektedir. Çelişki yaratan bilgiler neticesinde Fransa Konsolosluğu, vize onayını gerçekleştirmeyecektir.

 • Pasaport

Geçerliliği seyahat sonrasında en az 3 ay daha devam eden ve seyahatten önce 2 adet boş sayfası bulunan pasaportlar kullanılmalıdır.

 • Biometrik Fotoğraf – 3,5×4,5 mm / 2 adet
 • Fransa Aile Ziyareti Vizesi Davetiye Mektubu

Fransa’da yaşayan kişi tarafından seyahat edecek kişi adına bir davet mektubu oluşturulmalıdır. Davet mektubunda seyahat detaylarına yer verilmelidir.

 • Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Belgesi

Nüfus Müdürlüklerinden alınmış olan, aile bilgisi ve iletişim bilgilerini içeren güncel belge olmalıdır.

 • Vize Talep Dilekçesi

Fransa Konsolosluğu’na hitaben yazılmalıdır. Seyahat detayları ve tarihi hakkında tüm bilgilere dilekçe yazısında yer verilmelidir.

 • Mesleki Konumu ve Çalışma Durumunu Kanıtlayan Belgeler

SGK’dan ve çalışmakta olunan kurumdan alınmalıdır. Belgelerin her biri imzalı, kaşeli ve yetkili kişi tarafından onaylanmış olmalıdır. Aynı zamanda vize başvurusunda sunulacak olan her belgenin güncel olması gerekmektedir.

 • Ulaşım ve Konaklamaya Dair Kanıt Niteliğinde Rezervasyon Belgeleri

Fransa vize başvurusu onayı almadan ulaşım ve konaklama rezervasyonlarında alım işlemi yapılmamalıdır.

 • Seyahat Sağlık Sigortası

Fransa Transit Vize Başvuruları Ne Zaman Yapılmalıdır?

Transit vize başvuruları, seyahat tarihinden 30 gün önce başlatılmalıdır.

Fransa Vize Başvuru İşlemleri

Fransa vizeler konusunda doğrudan konsolosluğa yapılan başvuruları kabul etmemektedir. Yetki verdiği vize merkezleri aracılığı ile yapılan başvuruları değerlendirmeye almaktadır. Bu tür uygulama yapılmasının sebebi ise hem başvuru yoğunluğu hem de doğrudan yapılan başvurularda yapılan çok fazla hata yapılmasıdır.

Fransa vize başvuru işlemleri titizlikle hazırlanarak Fransa konsolosluğuna sunulması gerekir. Alacağınız destek sayesinde başvuru dosyasında eksik evrak oluşumu söz konusu olmayacaktır. Unutulmaması gereken en önemli nokta ise işlemleri yürüten başvuru merkezlerinin onay makamı olmadığıdır. Vize onayını sadece konsolosluk ya da büyükelçilik vermekte olup, yapılan değerlendirmeleri de kurul yapmaktadır.

Vize ofisi herhangi bir zorluk yaşamadan evrak temininizde size destek olup, başvuruları sunmaktır. Doğru etkiyi oluşturarak riskleri azaltması da size ekonomik açıdan avantaj sunacaktır. İster kısa süreli ister uzun süreli vize başvurularında olumlu sonuç alma ihtimalini yükseltmektedir.

Fransa Ticari Vize Başvuru

İthalat ve ihracat konusunda çok iyi anlaşmalara ulaşmanız mümkündür. Bu anlaşmaları Fransa gibi güçlü ekonomiye sahip olan ülke ile yapmak çok iyi sonuç sunacaktır. Elbette bu anlaşmalar öncesinde vize almanız gerekecektir. Fransa ticari vize ile alakalı olarak öncelikle şirket sahibimi yoksa şirket çalışanımı gidecek önce o belirlenmelidir. Şirket sahibi ile çalışan arasında değişen evrak teminleri söz konusudur. Her ikisi için de temin edilmesi gereken evraklar ise şu şekildedir;

Fransa Turistik Vize Başvuru

Tarihi güzellikleri görmek ve harika bir tatil yapmak için Fransa tam da aradığınız kriterleri taşıyan yapıdadır. Elbette bu güzel tatil için Fransa turistik vize başvurusu yapmanız gerekecektir. Başvurular ile alakalı öncelikle bilmeniz gereken husus kısa süreli vize türüne girdiği için en fazla 90 günlük seyahatler için geçerlidir.

Kalacağınız süreye bağlı olarak başvurmanız gerekecektir. Schengen vizesi almanız ve bu vize koşullarına göre işlemleri yürütmeniz gerekecektir. Talep edilen evraklar konusunda mutlaka bilgi edinerek hazırlık yapmaya dikkat edin. Fransa turistik vize konusunda sizden kimlik bilgilerinizi ve seyahat tarihlerinizi istemektedir. Bu tarihlere uygun şekilde otel rezervasyonu ve uçak rezervasyonu gibi bilgilerini de sunmanız gerekir.

Vize başvurularınızı şehir dışından yürütebilmek için Vize ofisi ile görüşüp işlerin başlamasını sağlayabilirsiniz. Bizzat başvuru sahibinin bulunması gereken randevular ve parmak izi işlemleri dışındakiler hızlı şekilde çözümlenmektedir. Uygulama esasları ile birlikte hem para kaybı hem de zaman kaybı da ortadan kalkmaktadır.

Fransa Aile Ziyareti Vizesi Başvuru

Çok sayıda Türk nüfusunun yaşadığı Fransa iş imkanlarından dolayı tercih edilen ülkelerden bir tanesidir. Burada yaşayan aile yakınlarınızı ziyaret edebilmek için vize başvurusunda bulunmanız ve durumu aktarmanız gerekir. Fransa aile ziyareti vizesi için öncelikli olarak davetiyenizin olması gerekir. Sizi davet eden akrabanızın yakınlık derecesini açıklayan ve ne kadar süre kalacağınızı bildiren mektup orijinal sunulmalıdır.

Yaşadığı bölgenin belediyesinden onaylı olması gereken davetiye de adres ve iletişim bilgileri de mutlaka olmalıdır. Eksik bilgi içermeyecek şekilde hazırlanması gereken davetiyenin ayrıca nerede çalıştığı da bildirilmelidir. Ayrıntılı şekilde inceleme yapıldığı için sıkıntı olmayacak düzeyde hazırlanmasına özen göstermeniz gerekir. Fransa aile ziyareti vizesi başvuruların değerlendirmesi esnasında gidiş ve dönüş tarihleri çok önemlidir. Bunun sebebi ise geri dönüş ile ilgili garanti alınmak istenmesidir.

İş arama amacı ile aile ziyaretlerini fırsata çevirmek isteyen çok sayıda başvuru söz konusudur. Bu durumun sıklaşması ile birlikte de tedbirler arttırılmış ve daha kontrollü şekilde vize verilmektedir. Sizde ziyaretlerinizi sadece ziyaret amaçlı yapacaksınız başvuruda bulunun. Farklı amaçlar güdülerek yapılan başvurularda vize alınsa bile takipler Fransa’da sürdürüldüğü için ciddi yaptırımlarla karşılaşabilirsiniz. Sınır dışı edilme ihtimali dahi olduğu içinde sonra ki vizelerden onay alma şansını da kaybedersiniz.

Fransa Erasmus Vize Başvurusu

Eğitiminizi Fransa’da sürdürebilmeniz için Erasmus vizesi alınması gerekmektedir. Öğrencilerin notlarına göre yapılan değerlendirmeler başvuru açısından önemlidir. Bu başvurular ise Erasmus kapsamında olan yüksek öğrenim kurumlarına yapılmaktadır. Erasmus üniversite beyannamesine sahip olan üniversitelere başvuru da bulunabilirsiniz.

Bunun dışında herhangi bir şekilde eğitim amaçlı başvurularda bulunamazsınız. Üniversitelerin belirlemiş oldukları sınavlar ve sınav sonrası seçimler ilgili üniversiteden öğrenilebilir. Başvuru değerlendirmeleri ve sınavlar sonucunda uygunluk söz konusu olduğunda Fransa Erasmus vize başvurusunda bulunmanız mümkündür.

Fransa Transit Vize Başvurusu

Fransa üzerinden başka bir ülkeye gitmek istediğinizde transit vizeye ihtiyacınız vardır. Hava alanı aktarmaları için Fransa transit vize almanız geçişler için çok önemlidir. Aktarmalarda gerekli incelemeler yapıldıktan sonra işlemler yürütülmektedir.

Başvurunuzu seyahat tarihinden yaklaşık olarak 30 gün önce yapmanız gerekmektedir. Başvuru için Fransa konsolosluğuna hitaben hazırlanması gereken dilekçe mecburidir. Bu dilekçenin içeriğinde ise seyahat güzergahları ayrıntılı şekilde belirtilmeli ve varsa diğer hususlardan da bahsedilmelidir. Herhangi sorun yaşamadan aktarma işlemi gerçekleştirmek için istenilen belgeleri eksiksiz sunmanız gereklidir.

Güvenlik gerekçesi ile yapılan incelemeler sizin başvurunuza verilecek cevabı etkilemektedir. Her ne sebeple olursa olsun vereceğiniz bilgiler gerçeği yansıtmalı ve ispatlanabilir olmalıdır. Vermiş olduğunuz bilgiler gerekli kurumlara sorulara teyit alındığı için yanlış bilgi ortaya kolay şekilde çıkmaktadır.

Fransa Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Vize başvurularında bulunacak kişilerin merak ettiği konuların başında Fransa vizesi kaç günde çıkar? Sorusu gelmektedir. Genellikle seyahat tarihinin önceden belirleniyor olmasından dolayı bu konu oldukça önemlidir. 90 günden az seyahatler için yapılan başvuruların başvuru tarihinden itibaren en erken 3 iş gününde sonuçlanabilmektedir. Bu süre hiçbir sıkıntısı olmayan başvurularda geçerli olmaktadır.

İş yoğunluğuna ve resmi tatil günlerine göre başvuru süresi 10 güne kadar uzayabilmektedir. Ek belge talepleri de söz konusu olabileceği için riske girmeden daha öncesinde başvuruları sunmak mantıklıdır. 90 günden fazla olan vize başvurularında ise değerlendirmeler daha farklı olduğu için süre en az 7 iş gününe kadar çıkmaktadır.

Değerlendirmeler ve uygunluğunun denetlenmesi gibi faktörler süreyi uzatabileceği gibi iş yoğunluğuna göre de uzaması söz konusu olabilir. En sağlıklı şekilde sonuç alabilmek için en az seyahat tarihinden 15 gün önce başvuruda bulunulması doğru karar olacaktır.

Fransa vizesi en kolay ve hızlıca  nasıl alınır; >> schengenvize.net/fransa-vize bağlantısın’dan yeni yılda düzenlenen kesin kılavuza ulaşabilirsiniz.

Fransa Vize Başvuruları Ne Zaman Başlayacak?

Fransa vize başvuruları 2021 yılının ikinci yarısından itibaren başlamıştır. Haziran ayı ile birlikte yeni düzenlemelerle ülke geçişler bulunmaktadır.

Fransa Vize Almak İçin Ne Gerek?

Fransa vize işlemleri için evrak düzenlemeleri ve pasaport sahibi olmanız gerekmektedir. Rezervasyon işlemleriyle de vize işlemleriniz tamamlanacaktır.

Fransa’ya Vize Almak Zor Mu?

Prosedür şartları yerine getirildiğinde, Fransa’ya vize almak zor olmayacaktır. Ancak vize işlemleriniz için bütün detaylara dikkat etmeniz önemlidir.

Fransa vize işlemleri Video;

İlginizi Çekebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×