Fransa Vizesi Ankara Vize Merkezi

Fransa Vizesi Ankara Vize Merkezi

Fransa Vize Merkezi, Ankara

Fransa Vize Merkezi, Ankara ili sınırları içerisinde ikamet eden ve Fransa ülkesi sınırları içerisine seyahat etmek isteyen kişilere gereken tüm desteği ve hizmeti sağlamak ile yükümlü olan bir kurumdur. Vize başvuru merkezleri, konsolosluk ve büyükelçilik resmi makamları tarafından aracı olması sebebi ile yetkilendirilmiş kurumlardır.

Bu sayfamızda yer alan bilgiler ise, Ankara ilinde ikamet eden ve Ankara ili çevresinde ikamet etmekte olan kişileri bilgilendirmek için oluşturulmuştur. Sıkça sorulan soruların ve aklınızda kalan tüm soruların cevabını ayrıntılı bir şekilde sayfamızda bulabilirsiniz.

Fransa Vize Başvurusu Ankara’dan Nasıl Yapılır?

Fransa ülkesi sınırları içerisine seyahat etmek isteyen ve Ankara ili ve çevresinde ikamet eden kişiler Ankara’da bulunan vize merkezlerinden rahat ve kolay bir şekilde Schengen Fransa vizesi başvurusunda bulunabilmektedirler.

Bunun yanı sıra, bilinmesi gereken en önemli husus ise vize başvuru merkezlerinin sadece Schengen vize başvurularını kabul etmesidir. D tipi (uzun süreli) vize başvurusunda bulunmak isteyen kişiler direkt olarak başvurularını konsolosluğa ya da büyükelçilik resmi makamından randevu alarak bizzat yapması gerekmektedir.

Vize başvuru merkezleri ve vize başvuru firmaları bu konuda yetki sahibi değildir. Bu nedenle başvuruda bulunmak isteyen birey, seyahat amacını ve bunun beraberinde de seyahat tarih aralıklarını net bir şekilde belirlemesi gerekmektedir.

Fransa Schengen Ülkesi Mi?

Fransa ülkesi, 26 ülkenin de içinde bulunduğu Schengen prosedürüne ait bir ülkedir. Schengen sınırları içerisine dahil olan Fransa ülkesi, Schengen vize politikasını uygulamaktadır.

Fransa Schengen Vize Başvurusundan Kimler Muaftır?

Fransa Schengen vize başvurusunda Diplomatik, Hususi vize Hizmet pasaport türüne sahip olan her T.C. vatandaşı muaf tutulmaktadır. Ancak, Umuma Mahsus (Bordo) pasaporta sahip olan vatandaşlar ise, 90 günü geçmemek koşulu ile yapılacak olan her türlü başvurusuna tabi tutulmaktadırlar.

Bunun yanı sıra Bordo pasaport sahipleri haricinde, diğer pasaport türlerine sahip olan kişiler ise 180 günlük bir süre zarfı içerisinde 90 günlük belirlenen süreyi aşmamak koşulu ile vize işlemlerinden ve vize harç bedelinden muaf tutulmaktadırlar. Ancak Bordo pasaport sahipleri vize almak zorundadır.

Fransa Vize Merkezi Ankara

Schengen Vize ve Randevu Hattı Ücretsiz: 0850 228 43 53

Fransa vizesi için Ankara veya çevre illerinden başvuruda bulunacak misafirlerimiz Schengen Vize Ofisimize gelerek tüm işlemlerini eksiksiz bir şekilde yapabilir, randevu alabilir, formlarının doldurulması veya kontrollerinin yapılmasını sağlayabilir, akabinde uzman bir personelimiz eşliğinde başvurularını gerçekleştirebilirler.  Fransa vize randevusu mutlaka alınmalı ve randevu ile başvuru yapılmalıdır. Bununla birlikte evrakların eksiksiz olarak sunulması ve dosyanın mutlaka konsolosluk ve yetkili vize merkezinin istediği şekilde hazırlanmalıdır. Bununla birlikte Pasaport ön yüzünün ve diğer ülkelere giriş çıkış sayfalarının mutlaka kopyalarının dosyalara eklenmesi gerekmektedir.  Gerekli evraklar için ilgili sayfamızdan bilgi alabilir, Schengen vize ücretlerini 2020-2021 sayfamızdan görebilirsiniz.
0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye