Fransa Vizesi Diyarbakır Vize Merkezi

Fransa Vizesi Diyarbakır Vize Merkezi

Fransa Vize Merkezi, Diyarbakır

Değerli ziyaretçilerimiz, Fransa vize merkezi Diyarbakır şubemiz tarafından sizlere Fransa Schengen vizesiyle alakalı olarak bilgi verme amacıyla hazırlanmış olan web sayfasına hoş geldiniz.

Diyarbakır ve çevre illerinde ikamet eden T.C. vatandaşlarımızın yanı sıra, vize merkezimiz üzerinden Türkiye sınırları içerisinde uzun süreli oturum izinleri olan yabancı uyruklu misafirlerimizde Fransa Schengen vizesi başvurularını yapabilmektedirler. Başvurusu yapılacak Fransa Schengen vizesi için, 3 farklı başvuru türü bulunmaktadır. Bunlar; turistik, ticari ve ziyaret vizeleridir.

Fransa Schengen vizesiyle alakalı detaylı bilgi alıp, başvuru yapmak için Fransa vize merkezimizin Diyarbakır şubesinin iletişim bilgileri üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Fransa Başvurusu Diyarbakır’da Nasıl ve Nereden Yapılır?

Fransa vize başvuru merkezi Diyarbakır şubemiz üzerinden Fransa Schengen vizesi başvurusu yapılabilmesi için, sizlere hazırlamış olduğumuz rehber listesini takip ediniz. Fransa vize merkezi Diyarbakır şubesi, Fransa Schengen vizesi başvuru aşamaları sırasında temsilcileri aracılığıyla sizlere gerekli olan desteği de sunacaktır. Ancak unutulmamalıdır ki, Fransa vizesiyle alakalı olarak son karar Fransa Konsolosluğu ve yetkililerindedir.

  1. Adım: Fransa vize merkezi Diyarbakır şubesiyle iletişime geçin ve kendi koşullarınıza uyacak şekilde e-mail adresiniz üzerinden başvuru evraklarının listesini talep edin.
  2. Adım: Gelen bilgi mailinde yer alan listedeki evrakları hazırlayın ve şubemize bu evrakları kendiniz veya kurye aracılığıyla teslim edin.
  3. Adım: Vize merkezi temsilcilerimiz tarafından randevunuz alınacak ve randevu saatinde biyometrik verilerinizi beyan ederek, Fransa vizesi başvurunuz gerçekleşecektir.
  4. Adım: Vize sonucunuz açıklandıktan sonra, pasaportunuzu kendiniz gelip şubemizden teslim alabilir veya kurye ile vereceğiniz adres üzerinden size teslim edilmesini sağlayabilirsiniz.

Fransa Schengen Vizesi Hangi Kuruluşlar Üzerinden Alınabilmektedir?

Fransa vize başvuru merkezi Diyarbakır şubesi aracılığıyla yapacağınız vize başvuruları, Fransa Konsolosluğu tarafından belirlenmiş olan vize başvuru kriterleri ışığında yapılabilmektedir. Fransa Schengen vizesine başvurmak için öncelikle bir seyahat amacınız olmalıdır.

Seyahat nedeninizi net bir şekilde belirledikten sonra bu amaca uygun olacak şekilde hazırlanan evraklarla başvurunuzu yapın. Fransa Konsolosluğu tarafından verilen Fransa Schengen vizesi en fazla 90 gün olabilmektedir ve bu yüzden kısa süreli bir vize çeşididir. Fransa Schengen vizesi başvuru evraklarında en çok dikkat edilecek olan durum, başvuru yapacak olan kişinin koşullarına ve mesleki durumuna uygun olmasıdır.

 

Fransa Vize Merkezi Diyarbakır

Schengen Vize ve Randevu Hattı Ücretsiz: 0850 228 43 53

Fransa vizesi için Diyarbakır veya çevre illerinden başvuruda bulunacak misafirlerimiz Schengen Vize Ofisimize gelerek tüm işlemlerini eksiksiz bir şekilde yapabilir, randevu alabilir, formlarının doldurulması veya kontrollerinin yapılmasını sağlayabilir, akabinde uzman bir personelimiz eşliğinde başvurularını gerçekleştirebilirler.  Fransa vize randevusu mutlaka alınmalı ve randevu ile başvuru yapılmalıdır. Bununla birlikte evrakların eksiksiz olarak sunulması ve dosyanın mutlaka konsolosluk ve yetkili vize merkezinin istediği şekilde hazırlanmalıdır. Bununla birlikte Pasaport ön yüzünün ve diğer ülkelere giriş çıkış sayfalarının mutlaka kopyalarının dosyalara eklenmesi gerekmektedir.  Gerekli evraklar için ilgili sayfamızdan bilgi alabilir, Schengen vize ücretlerini 2020-2021 sayfamızdan görebilirsiniz.
0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye