Dubai Vize İşlemleri Ücreti - Schengenvize.net
Dubai Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

Dubai Vize İşlemleri Ücreti

Dubai Vize Başvuru İşlemleri Ücreti 2021

Dubai ve 7 emirliğini seyahat etmek için vize sahibi olmalısınız. Vize sayesinde aşağıdaki 7 emirliğe rahatlıkla giriş yapabilirsiniz.

Dubai Vize İşlemleri Adana

 • Resü`l Hayme
 • Ummül Kayveyn
 • Abu Dabi
 • Şarika
 • Acman

Vize sahibi olmak için talep edilen evrakları hazırlamalısınız. Ardından vize ücreti ödemelisiniz.

Dubai vize ücretleri giriş sayısına ve seyahat süresine göre değişmektedir. Ayrıca normal vize ücretinin yanı sıra hizmet bedeli ödenmelidir.

 

Dubai Vize Ücreti Ne Kadar?

Birleşik Arap Emirlikleri Türk vatandaşlarına vize almak konusunda kolaylık sağlamaktadır. Dubai vize ücreti hem turistik hem de ticari vize için aynıdır. Vize ücretlerini belirleyen unsurlar ise kalış süresi ve seyahat sayısına uygun olarak değişmektedir.

2021 Yılı için güncel Dubai vize ücretleri aşağıdaki gibidir.

Dubai Vize İşlemleri Ücreti
Dubai Vize İşlemleri Ücreti
 • 1 Aylık Tek Girişli Vize Ücreti – 87 Dolar (+10 USD)
 • 1 Aylık Çok Girişli Vize Ücreti – 205 Dolar (+20 USD)
 • 3 Aylık Tek Girişli Vize Ücreti – 215 Dolar (+20 USD)
 • 3 Aylık Tek Girişli Vize Ücreti – 580 Dolar (+20 USD)
 • Karşılama Servis Ücreti – 40 Dolar (+20 USD)
 • Ekspres Vize – 20 Dolar (+20 USD)
 • 48 Saatlik Transit Vize Ücreti – 30 Dolar (+20 USD)
 • 96 Saatlik Vize Ücreti – 59 Dolar (+20 USD)
 • Çok Girişli Cruise Vize Ücreti – 95 Dolar (+20 USD)
 • 14 Günlük Servis Vize Ücreti – 95 Dolar (+20 USD)
 • Belge Onay Ücreti – 200 Dolar (Hizmet Bedeli)

Parantez içerisinde belirtilenler normal vize ücretine ekstra olarak ödemeniz gereken hizmet bedelidir. Hizmet ücreti vize ücreti ile beraber ödenmelidir.

NOT: Vize ücreti ödedikten sonra geri iade talebinde bulunamazsınız. Aynı zamanda hizmet bedeli için iade talep edemezsiniz.

Dubai vize ücreti Dolar – TRY kur değişiminden etkilenmektedir. Dolayısıyla ücretler her daim güncellenmektedir.

Online Dubai vize başvurusu için https://www.schengenvize.net/dubai-vize/ sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

2021 yılında Dubai seyahati yapacak kişilerin en çok merak ettiği konulardan birisi Dubai vizesi ücretleri olmakta. Birleşik Arap Emirlikleri Dubai vize ücreti şu anda 125 USD olmaktadır. Ancak kısa süreli 48 saatlik ve 96 saatlik Tümay Bir de fiyatları ile birlikte 90 günlük uzun süreli Dubai vize fiyatları farklılık göstermektedir.

Dubai vizeleri arasında BAE vizesi de alınmaktadır. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları tarafından başvuru sahibi olan kişiler ve çocukları için ayrı ayrı vize ücreti talep edilmektedir.

Birleşik Arap Emirliklerinde eyaletlerinde bulunan Suriye, Irak, Libya, Bangladeş ve Afrika bünyesinde bulunan vatandaşların vize ücretine ilave olarak göçmenlik ofisine de başvurarak ek teminat bedeli hakkında bilgi alması gereklidir.

Daha sonrasında 3 iş günü içerisinde e-posta adreslerine gönderilmiş olan elektronik vize sayesinde Birleşik Arap Emirlikleri eyaletlerinden dilediğinize girme imkanınız bulunacak. Ancak ticari amaçla yapılan seyahatlerde 14 günlük servis biz istenilen vizenin alınması gerekiyor. Bu vize Liman seyahati vizesi olarak geçmektedir. Gemi seyahati yapacak kişilerin alması yeterlidir.

Dubai vizesini pasaport ile başvuruya gelmeden bulunduğunuz ilin üzerinden 24 saat içinde temin edebilirsiniz. Vize alacağınız merkeze pasaport görüntünüz ile dekontu ilettiğiniz taktirde işlemleriniz hızlı bir şekilde yapılacaktır. Bununla birlikte e vize ücretleri havale yada EFT yolu ile ödenen bilme imkanı sunulmaktadır.

2021 Uzun Süreli Dubai Vize Ücreti

Birleşik Arap Emirlikleri yetkili vize servis sağlayıcısı olan Dnata talep edilen vize ücretleri istenmektedir. Ancak anlaşılan vize danışma merkezlerine göre bu ücretlerin üzerine hizmet bedelleri de eklenmektedir. Birleşik Arap Emirlikleri Türkiye vatandaşlarına e-vize kolaylığı sunuyor. Dubai vize ücreti etkili olan etken ise ülkede kalış süresi ile birlikte seyahat sayısı olmaktadır.

Başlıca talep edilen Dubai vize ücretleri ise şu şekildedir;

• Dubai 30 gün tek girişli vize ücreti için 100 USD talep ediliyor.

• Dubai 30 gün çok girişli vize ücreti için 205 USD talep ediliyor.

• Dubai 90 gün tek girişli vize ücreti için 215 USD talep ediliyor.

• Dubai 90 gün çok girişli vize ücreti için 580 USD talep ediliyor.

• Dubai hoşgeldin karşılama servis ücret için 40 USD talep ediliyor.

• Dubai express vizesi ücreti için 20 USD talep ediliyor

• 48 saatlik Dubai transit vize ücreti için 30 USD talep ediliyor

• 96 saatlik Dubai vize ücreti için 59 USD talep ediliyor.

• Dubai çok girişli Cruise vize ücreti için 95 USD talep ediliyor

• Dubai 14 günlük servis vize ücreti için 95 USD talep ediliyor.

• Türkiye’de yaşayan fakat yabancı uyruklu kişiler için vize ücreti için 170 USD talep ediliyor.

Dubai Vize Ücreti

Dubai ülkemiz vatandaşlarından bordo pasaportlular için vize uygulayan ülkelerden birisidir. Yeşil, gri ve siyah pasaportlar ise 180 gün içerisinde 90 gün kadar vizesiz olarak dolaşım yapabilir. Dubai vize ücreti vizenin türüne göre değişkenlik göstermektedir.

Dubai turist vizesi almak için Birleşik Arap Emirlikleri Göçmen Ofisinden yapılmaktadır. Vize başvuruları sadece online olarak alınmaktadır. Bu yüzden göçmen ofisinden bizzat olarak başvuru mümkün değildir. Pasaporta basılmadığı için online olarak da sonuçlanmasında bir problem teşkil etmez.

Dubai vize evrakları dijital ortama aktarılarak tamamı okunaklı ve renkli olacak şekilde taranmalıdır. Evrakların tamamı başvuru sırasında sisteme yüklenirken vize başvuru ücreti de online olarak kredi kartından ödenmelidir. Bu şekilde vize harç ödendi belgesi de başvuru evrakları ile birlikte taranmalıdır. Dubai e vize evrakları görevliler tarafından değerlendirildikten sonra vize başvurusu sonuçlanır.

Dubai vize ücreti 2021 yılı için vize türüne göre değişiklikler gösterir. Dubai transit vizeler en uygun fiyatlı vize türüdür. Fakat en kısa turistik vizelerde 30 gün tek girişli vize 117 USD ve KDV’dir.  90 gün çok girişli olarak vize ücreti ise 528 USD ve KDV şeklindedir.

Birleşik Arap Emirliklerinde bölge farkı gözetilmez. E başvuru ile dünyanın her yerinden gerekli başvurular yapılabilir. Başvurular internet üzerinden olduğu için çok kısa zamanda sonuç elde edilir. Dubai vizesi kaç günde çıkar? İnternet üzerinden yapılan bir vize başvurusu ortalama olarak 3 gün içerisinde sonuçlanır. Bazı yoğunlukların olduğu günlerde ise 4 ya da 5 günü bulabilir.

Dubai vizesi için başvuru yaparken gerekli evraklar içerisinde pasaport, kimlik, vize başvuru formu, nüfus cüzdanı fotokopisi, tam vukuatlı nüfus kayıt örneği, vize kayıt ücret makbuzu gibi evrakların tamamı taranmalı ve Birleşik Arap Emirlikleri Göçmen Bürosu’na internet üzerinden gönderilmelidir.

Vize işlemleri hem Ankara hem de İstanbul üzerinden yapılabilir. Vize ücreti ödemesi yaparken e vize formu üzerinde yazan hesap numarasına yatırılmalıdır. Ad soyad mutlaka eklenmeli ve ödeme bittikten sonra makbuz da bilgisayar ortamına taranmalıdır. Şahsen başvurular Birleşik Arap Emirlikleri tarafından kabul edilmemektedir.

Dubai’ye yerleşmek için oturum izni ya da çalışma izni almak gerekir. Çalıma izni almak için işe alınacak olan başvuru sahibine davet mektubu verilmelidir. Davet mektubu karşılığında olan çalışma izni ile çok daha kolay ve hızlı bir şekilde vize alınmalıdır.

Dubai Vize Ücreti Ne Kadar 2021?

Dubai vize ücreti olarak ödenmesi gereken tutar, 1. 284 Türk lirasıdır. Vize ücreti 90 günlük çok girişli işlemlerde 6. 267 Türk Lirası olarak ödenmektedir.

Dubai Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Arap Emirlikleri Konsolosluğu üzerinden yapılması gereken Dubai vize başvurusu için rezervasyon ve eksiksiz evrak şartı bulunmaktadır.

Dubai Türklerden Vize İstiyor Mu?

Dubai Türklerden vize istemektedir. Sadece siyah pasaport sahibi diplomatik pasaport uygulamalarında 30 günlük vizesiz işlemler bulunmaktadır.

Dubai Vize İşlemleri Ücreti Video;

İlginizi Çekilebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×