Bulgaristan Vizesi Hatay Vize Merkezi

Bulgaristan Vizesi Hatay Vize Merkezi

Bulgaristan Vize Merkezi, Hatay

Bulgaristan seyahatleriniz için gerekli olan vizeyi alabilmeniz için sizlere yardımcı olması amacıyla oluşturulan rehber sayfamıza hoş geldiniz. Hatay Bulgaristan vize başvuru merkezi olarak, Bulgaristan vize çeşitleri, vize başvuru evrakları ve vize başvurusunda izlenmesi gereken süreci, bu rehber sayfası aracılığıyla bulabileceksiniz.

Hatay ilimizin ilçeleri olan; Antakya, Altınözü, Belen, Arsuz, Dörtyol, Defne, Hassa, Erzin, Kırıkhan, İskenderun, Payas, Kumlu, Samandağ, Reyhanlı ve Yayladağı’nın hangisinde olursanız olun, Hatay Bulgaristan vize başvuru merkezi ofisimiz aracılığıyla, vize başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca alanında uzman olan ekibimiz sayesinde rahat bir vize alma süreci geçirebilirsiniz.

Bulgaristan Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Bulgaristan vize başvuru merkezi Hatay aracılığıyla yapacağınız vize başvurularınız hakkında gerekli olan bilgilere erişebilmeniz açısından hazırlanan bu rehber sayfada, aynı zamanda seyahat edeceğiniz Bulgaristan hakkında bilgilerde bulabileceksiniz.

Bilindiği üzere Bulgaristan ile Türkiye sınır komşusudur. Bundan dolayı da, yurt dışına çıkmak isteyen Türk vatandaşlarının akıllarına ilk olarak Bulgaristan gelebilmektedir. Bulgaristan seyahatleri birçok farklı amaç için gerçekleştirilebilmektedir. Bu seyahat amaçları ise; yaz tatilleri, kültürel geziler, aile ve arkadaş ziyaretleri, yatırım amaçlı geziler ve resmi ziyaretlerdir.

Bulgaristan Devleti, bir Avrupa Birliği ülkesidir. Avrupa Birliği’ne üye olmasına karşın, Schengen vize topluluğuna henüz katılım sağlamamıştır. Bundan dolayı da, Bulgaristan vizesi almak için, Schengen vize prosedürleri uygulanmamaktadır.

Bulgaristan Ziyaretlerinde Vize Alınması Zorunlu mudur?

Bulgaristan vize başvuru merkezi Hatay aracılığıyla gerçekleştireceğiniz vize başvurularınızı yaparken, Bulgaristan Devletinin vize politikasıyla alakalı olarak da bilgiler edinmeniz gerekmektedir. Çünkü hangi süreçten geçeceğinizi bilmeniz sizlerin yararına olacaktır.

Bulgaristan seyahati yapmayı düşünen bir Türk vatandaşının öncelikle Bulgaristan vizesi alma zorunluluğu bulunmaktadır. Bulgaristan seyahatleri için gerekli olan vize, seyahatin süresine ve sahip olunan pasaport türüne göre de değişiklik göstermektedir.

Vize başvuru merkezimizin iletişim bilgileri aracılığıyla bizlerle iletişime geçerek, yapmak istediğiniz Bulgaristan seyahatinin türüyle ilgili olarak bilgiler alabilirsiniz. Vize alanında yetkili olan personelimiz, sizlere Bulgaristan seyahatinize çıkmadan önce gerekli olan vize türünü bildirecektir. Bu sayede, Bulgaristan seyahatiniz için gerekli olan vize başvurularınızı da zaman kaybetmeden gerçekleştirme şansınız olacaktır.

Bulgaristan Vize Merkezi Hatay

Schengen Vize ve Randevu Hattı Ücretsiz: 0850 228 43 53

Bulgaristan vizesi için Hatay veya çevre illerinden başvuruda bulunacak misafirlerimiz Schengen Vize Ofisimize gelerek tüm işlemlerini eksiksiz bir şekilde yapabilir, randevu alabilir, formlarının doldurulması veya kontrollerinin yapılmasını sağlayabilir, akabinde uzman bir personelimiz eşliğinde başvurularını gerçekleştirebilirler.  Bulgaristan vize randevusu mutlaka alınmalı ve randevu ile başvuru yapılmalıdır. Bununla birlikte evrakların eksiksiz olarak sunulması ve dosyanın mutlaka konsolosluk ve yetkili vize merkezinin istediği şekilde hazırlanmalıdır. Bununla birlikte Pasaport ön yüzünün ve diğer ülkelere giriş çıkış sayfalarının mutlaka kopyalarının dosyalara eklenmesi gerekmektedir.  Gerekli evraklar için ilgili sayfamızdan bilgi alabilir, Schengen vize ücretlerini 2020-2021 sayfamızdan görebilirsiniz.
0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye