bulgaristan-vize-basvuru-formu

Bulgaristan Vize Başvuru Formu İşlemleri

Bulgaristan vize başvuru formu, Bulgaristan’a gitmek isteyen ve vize başvurusunda bulunan kişiler tarafından doldurulmakta olan belgedir. Kişiler hakkında detaylı bilgi ve seyahatlerinin nedenlerini net bir şekilde öğrenmek için doldurmaları istenmektedir. Bulgaristan Konsolosluğu tarafından düzenlenen bu formu, başvuru sahiplerinin doldurması zorunludur. Bulgaristan’a giriş yapmak isteyen kişilerin ilk yapması gereken bu formu doldurmak olacaktır.

Bulgaristan Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Bulgaristan vize başvuru formu, hatasız bir şekilde doldurulmalıdır. Bulgaristan vizesi sürecini başvuru formu etkilemektedir. Başvuru sahipleri sundukları evrak ve form arasında çelişkili bilgiler verir ise başvuruları direkt olarak reddedilecektir. Bu nedenle başvuru formunu eksiksiz bir şekilde doldurmak önemlidir. Bulgaristan Konsolosluğu tarafından talep edilen başvuru formunu doldururken, başvuru için hazırlanan evraklardan yola çıkmalısınız. Net ve doğru cevaplar vermelisiniz. Başvuru formuna yazılan her şey vize sürecini etkilemektedir. Hatalı bir şekilde doldurulmuş olan başvuru formları, vize başvurusunun reddedilmesine neden olabilir. Daha öncesinde bu formu doldurmuş olsanız da her Bulgaristan vize başvurusunda tekrar formu doldurmanız gerekmektedir.

Bulgaristan Vize Başvuru Formu Hangi Dilde Doldurulmalıdır?

Vize başvuru formu, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Türkçe ile doldurabileceği bir formdur. Ancak İngilizce doldurmanız da mümkündür. Her iki dilden birini seçmeniz yeterli olacaktır.

Bulgaristan Vize Başvuru Formuna Nasıl Ulaşırım?

Vize başvurularında etkin bir rol oynayan başvuru formunu Bulgaristan Konsoloslukları ya da konsolosluk tarafından yetkilendirilmiş olan kurumlardan temin edebilirsiniz. Online olarak forma ulaşmanız da mümkündür ancak online olarak doldurulan formlar kabul edilmemektedir. Bilgisayar üzerinden form işlemleri yapılamaz. Bilgisayardan çıktı alınmalı ve elle doldurulmalıdır. Vize başvuru formu sadece tükenmez kalem ve büyük harfler ile form doldurulmalıdır. Form teslim edildikten sonra üzerinde bir değişim, ekleme ya da çıkarma yapılamaz. Bu nedenle evraklarla beraber formu teslim etmeden önce tekrar gözden geçirmeniz tavsiye edilmektedir.
0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye