Bulgaristan Vize Merkezi, Mersin - Schengenvize.net
Bulgaristan Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

Bulgaristan Vize Merkezi, Mersin

Bulgaristan Vize Merkezi, Mersin Vize Başvurusu

Mersinde Bulgaristan Vizesi Merkezi

Mersin’de Bulgaristan vizesi almak isteyenler için konsolosluk başvurularınızla alakalı yönlendirmeler yapılmaktadır. Neler gerekiyor detayları öğrenebilirsiniz.

Belçika Vize Merkezi, Mersin

Mersin’de Bulgaristan Konsolosluğu Var mı?

Bulgaristan konsolosluğu Mersin’de bulunmamaktadır. Bu ülkeye ait 4 şehirde konsolosluk yer alıyor. Vize merkezimiz aracılığıyla başvurularınızı yapabilirsiniz. Evraklarda neler gerektiği, hangi türde vize alabileceğiniz, vize ücretleri ve birçok konuda süreçleri oluşturuyoruz.

A Tipi Bulgaristan Vizesi Nedir?

Bir anlamda vizesi olarak düşünebileceğiniz A tipi Bulgaristan vizesinde amaç, aktarmayı prosedüre uygun hale getirmektir. Türkiye’den Bulgaristan üzerinden başka ülkelere seyahat ederken bu ülke sınırı içinde beklemek için bu vizeyi almalısınız. Transit vize olarak da tanımlanır.

Bulgaristan Vize Merkezi, Mersin
Bulgaristan Vize Merkezi, Mersin

B Tipi Bulgaristan Vizesi Nedir?

90 günü geçmeyecek durumlarda B tipi Bulgaristan vizesi almak gerekiyor. Turistik amaçlarla gidilen bir seyahatte bu vize size yeterli gelecektir.

Kısa süreli vize türü olduğu için planlamanızı bu kapsamda ayarlamalısınız.

C Tipi Bulgaristan Vizesi Nedir?

C tipi Bulgaristan vizesi, kısa süreli konaklamada alınan başka bir vize türüdür. Genellikle eğitim iş toplantıları gibi bilimsel bir faaliyet olduğunda alınmaktadır. Aile ziyareti amacıyla kısa süreli alınabilir. Turistik gezilerde de alınabilir.

Bulgaristan’daki Şirketten Davet Mektubu

Bir şirket aracılığıyla C tipi Bulgaristan vizesi almanız gerektiğinde firma sahibi sizi ülkeye davet ettiğini kanıtlar bir belge sunar.90 günlük izin veren bu vize türünde vize merkezimize başvuru ile kapsamlı hazırlık yapabilirsiniz.

 • Davet mektubu içerisinde tüm seyahat amacı ve süreç ayrıntıları olmalıdır.
 • Konsolosluk bünyesinde yapılan incelemelerin başarılı sonuçlanması için davet mektubunuzun eksiksiz ve onaylı şekilde hazırlanmış olması gerekiyor.
 • Bir aile ferdi ziyareti yapacaksanız gideceğiniz evden size davet mektubu gelmelidir. Yakınlık derecesi belirten belgeler varsa hazırlanmış olmalıdır.

D Tipi Vizeler Neden Alınır?

Kısa süreli değil de uzun vadede Bulgaristan vizesi almak isteyenler şu nedenlerle bunu almak isteyebilir:

 • Uzun vadeli eğitim
 • Temsilcilik açma
 • Evlilik
 • Emeklilik
 • Vatandaşlıktan dolayı
 • Bulgaristan’da iş yeri olanlar
 • Diplomatik görev yapan kişilerin aile bireyleri
 • Bulgaristan’da eşi olanlar için D vizesi almak üzere başvuru yapabilir. Bu tür durumların hepsinde evraklar hazırlanmış olmalıdır.
Bulgaristan’ın Türk vatandaşlarına uygulamış olduğu vize politikası, Mersin’de yer alan vize başvuru ofisimiz çalışanları tarafından yakından takip edilmektedir. Mersin’de yer alan vize başvuru merkezimiz sizlere sorunsuz ve zahmetsiz olan bir Bulgaristan vize başvuru süreci sunmaktadır. Sizlerin Bulgaristan vizesiyle alakalı olarak gerekli bilgileri edinmenizi sağlamak amacıyla da, bu sayfa sizlere hazırlanmıştır.

Bulgaristan vizesiyle ve gerekli olan başvuru süreciyle alakalı olarak aklınıza takılan tüm sorularınızı, başvuru merkezimizin iletişim bilgilerini kullanarak, bizlere sorabilirsiniz. Uzman çalışma kadromuz, ayrıntılı bir şekilde sizlere gereken cevapları verecektir.

Mersin’den Bulgaristan Vizesi Almadan Önce Bilinmesi Gerekenler

Bulgaristan vize başvuru merkezi Mersin aracılığıyla yapmanız gereken vize başvurularında sizler için hazırlanmış olan ve 4 adımdan oluşan kılavuz rehber sayesinde, rahat bir şekilde Bulgaristan vizenizi alabileceksiniz. Sitede yer alan iletişim bilgilerimizi kullanarak bizlerle iletişime geçebilir ve Bulgaristan vizeniz için gerekli olan ve hazırlanması gereken evrak listesini de öğrenebilirsiniz.

4 adımda Bulgaristan vizenizi alabilmeniz için bakacağınız kılavuz rehber ise;

 1. Adım: Vize başvuru çağrı merkezinin aranması.
 2. Adım: Arama sonrasında gelen bilgi mailindeki evrakların hazırlanması.
 3. Adım: Hazırlanma işlemi tamamlanan evrakların, vize başvuru merkezi ofisimize kargo, kurye aracılığıyla veya şahsen olacak şekilde ulaştırılması.
 4. Adım: Vize başvuru merkezinde yer alan temsilciler aranarak, vize başvurusu hakkında son gelişmelerin öğrenilmesi ve başvuru sonuçlandıktan sonra pasaportun gelip, alınılması.

Mersin’den Yapılacak Bulgaristan Vize Başvurularında Hazırlanacak Evrakların Özellikleri

Bulgaristan vize başvuru merkezi Mersin aracılığıyla yapacağınız vize başvurusunda hazırlayacağınız evraklar ile ilgili bilmenizde fayda olan bilgiler bulunmaktadır.

Bulgaristan’a gerçekleştireceğiniz seyahatin amacı, mesleki durumunuz, pasaportunuzun geçerlilik durumu ve Bulgaristan seyahat masraflarınızı karşılayacak maddi imkânınızın olup olmaması, Bulgaristan vize başvuru işlemlerinde dikkate alınan durumların başında gelmektedir. Ayrıca bu durumlar, diğer vize başvuruları içinde geçerlidir.

Bulgaristan vizesine Mersin’den başvuru işlemlerinizi gerçekleştirirken, başvuru için gerekli olan evrakları hazırlamanız önemlidir. Bulgaristan vizeniz, mesleki durumunuza ve yapacağınız seyahatin amacına göre şekillenecektir. Bundan dolayı, vize başvurusu için gerekli olan evrakları, başvuru merkezimizde yer alan temsilciler aracılığıyla iyi bir şekilde öğrenmeli ve hiçbir şekilde eksik bir evrakınız olmamalıdır.

Bulgaristan vizesi en kolay nasıl alınır; >> schengenvize.net/bulgaristan-vize bağlantısın’dan yeni yıl için hazırlanan kesin kılavuza ulaşabilirsiniz.

Bulgaristan Konsolosluğu Vize Veriyor Mu?

Bulgaristan konsolosluğu üzerinden, iş, eğitim, turistik, kültürel gezi, ziyaret ve aile birleşimi vizesi başvurularınızı yapabilirsiniz.

Bulgaristan Vizesi Nerede Geçerli

Bulgaristan vizesi Balkan ülkelerinde geçerli olacak şekilde düzenlenebilir. Bunun için Balkan turu kültürel gezi başvurusu yapacağınızı konsolosluğa bildirmeniz gerekmektedir.

Bulgaristan Vize Ücreti Ne Kadar?

Bulgaristan vize ücreti 1 haftalık 150 Euro ve 3 aylık 200 Euro olarak 2021 yılında düzenlenmiştir. Harç bedeli konsolosluk banka hesabına yatırılarak, dekont evrak listesiyle teslim edilmelidir.

Bulgaristan Vize Merkezi, Mersin Video;

İlginizi Çekebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×