Bulgaristan Vizesi İstanbul Vize Merkezi - Schengenvize.net
Bulgaristan Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

Bulgaristan Vizesi İstanbul Vize Merkezi

Bulgaristan Vize Başvurusu İstanbul Vize Merkezleri

İstanbul’da Bulgaristan Vizesi Merkezi 

Bulgaristan vizesi merkezi İstanbul’dan nereden yapılıyor sorusu seyahat severlerin aklına gelen önemli bir detaydır.  T.C vatandaşları vize alırken aşamaları takip etmelidir.

Bulgaristan’a Gitmek İçin Vize Şartı Var mı?

Kısa süreli bazı pasaport sahipleri dışında bireysel pasaportu olanlar Bulgaristan’a vize ile girmek durumundadır.

Bulgaristan vizesi için İstanbul’dan yapılacak başvurularda vize merkezimiz aracılığıyla başvurmanız gereken vize türünü öğrenebilirsiniz.

İstanbul’un Anadolu ve Avrupa yakasındaki her ilçesinden yapacağınız başvuruyla beraber yönlendirmeleriniz gerçekleşecektir.

Bulgaristan Vize Çeşitleri

Seyahatlerinizin nasıl gerçekleşeceğine göre Bulgaristan vize türleri çeşitlenmektedir. Süreye göre bir sıralama yapmak gerekirse:

Bulgaristan Vizesi İstanbul Vize Merkezi
Bulgaristan Vizesi İstanbul Vize Merkezi
  • Bulgaristan C tipi vizeler, seyahati 90 güne kadar olan kişilerin başvuracağı vize türüdür. Almış olacağınız vize ile 180 gün geçerli bir kullanım sağlanmış olur. Bu başvuru için Bulgaristan Konsolosluğu’na giderek veya vize merkezimiz üzerinden yapabilirsiniz. Bulgaristan vize başvurusu yaparken işlemlerinizi uzaktan takip etme avantajını yaşayabilirsiniz.
  • Bulgaristan D tipi vizeler, 180 güne kadar Bulgaristan’da kalacak olanlar için verilmektedir. Geçerlilik süresi 6 aydır. Zahmetsiz şekilde başvuru için evraklarınızı hazırlayarak süreci tamamlayabilirsiniz.

Bulgaristan turist vizesi, ticari vize, aile ziyaret vizesi, transit vize şoför vizesi de alabileceğiniz diğer vize çeşitleri arasındadır.

Resmi ziyaret vizesi, bir Bulgaristan vatandaşı evinde ziyaret vizesi gibi türlerde de başvuru yapabilirsiniz.

Bulgaristan Vize Başvuru Evrakları 

Bulgaristan vize başvuru evrakları başvuru formu, seyahat sağlık sigortası, pasaport bilgileriniz, davet mektubu gibi birçok evrakı barındırıyor. Bu evrakların eksiksiz şekilde tamamlanması için taleplerinizi iletebilirsiniz.

Bulgaristan’da ve birçok ülkede seyahat edecekler için ülkeden çıkış nedeni vs. kanıtlanmalıdır. Belgeli şekilde evraklarınızın hazırlanarak sunulması başvuru sürecinde avantaj sağlayan bir durumdur.

Bulgaristan Vizesi Kaç Günde Çıkıyor?

Öncelikle Schengen Bölgesi’nde olmadığı için bu vize türüyle başvuru yapılmamaktadır. Yapılan başvurularda vize türüne göre turist vizesi genelde 5-7 gün içinde belli olmaktadır. Diğer vize çeşitlerinde de 10 güne kadar netlik kazanılır.

Bulgaristan Vize Başvuru Konsolosluklar Nerede?

Bulgaristan vize başvuru konsolosluklar için Türkiye sınırlarında 4 tane temsilcilik bulunuyor.

Türkiye’nin her yerinden gelen vize başvuruları için Bulgaristan İstanbul Başkonsolosluğu  ve Bursa konsoloslukları görev yapıyor. Ankara Bulgaristan Büyükelçiliği ise uzun süreli vizelerde işlem yapıyor. Kapsam açısından sınırlıdır. Edirne, Tekirdağ ve Kırklareli illeri için başvurular Edirne Başkonsolosluğu görevlendirilmektedir.

Istanbul Bulgaristan Konsolosluğu Ne Zaman Açılacak?

İstanbul’da Bulgaristan vize işlemleri ile hizmet gösteren halihazırda konsolosluk bulunur.

Bulgaristan Vizesi Nerede Geçerli?

Bulgaristan vizesi Bulgaristan vizesi ile gidilebilecek ülkeler için geçerlidir. Aynı zamanda Bulgaristan ziyaretinde, Bulgaristan vizesi kullanılır.

Bulgaristan Vizesi Alınabiliyor Mu?

Bulgaristan vizesi Bulgaristan’da bulunma amacına göre alınabilir.

Bulgaristan Vizesi İstanbul Vize Merkezi Video;

İlginizi Çekebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×