Bulgaristan Vizesi Adana Vize Merkezi

Bulgaristan Vize Merkezi, Adana

Bulgaristan vize alım işlemleri için açmış olduğumuz Adana şubemizin, Bulgaristan vizesiyle alakalı olarak oluşturmuş olduğu bilgilendirme sayfasına hoş geldiniz. Bu sayfanın içerisinde Adana üzerinden Bulgaristan vizesi alabilmek için gerekli olan tüm bilgilere ulaşabilirsiniz. Vize süreçleriyle alakalı olarak aklınıza takılan ve almak istediğiniz detaylı bilgiler içinde Adana ofisimizle iletişime geçebilirsiniz.

Bulgaristan vizesi için Adana üzerinden başvuru işlemlerini gerçekleştirecek olan vatandaşlarımız için hizmet vermekte olduğumuz ilçeler ise şu şekildedir: Ceyhan, Aladağ, Feke, Çukurova, Karaisalı, İmamoğlu, Kozan, Karataş, Saimbeyli, Pozantı, Seyhan, Sarıçam, Yumurtalık, Tufanbeyli ve Yüreğir.

Bulgaristan Seyahati İçin Türk Vatandaşlarının Vize Alması Gerekiyor mu?

Bulgaristan ile Türkiye arasında Edirne’de bulunan bir sınır kapısı mevcuttur. Konumu itibariyle sınır komşumuz olan Bulgaristan, Türk vatandaşları tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Bulgaristan seyahati yapmak isteyen vatandaşlarımız, Bulgaristan vizesi alma zorunluluğu içerisindedir. Bulgaristan vize başvuru merkezi Adana şubemiz aracılığıyla, Bulgaristan vizenizi alabilmeniz için gerekli olan tüm işlemlerinizi gerçekleştirme imkânına sahipsiniz.

Türk vatandaşlarının yapmak istedikleri Bulgaristan seyahatlerinde, seyahat sürelerine ve sahip oldukları Türkiye Cumhuriyeti pasaportunun türüne göre vize uygulamasında bulunulmaktadır. Yapmak istediğiniz Bulgaristan ziyaretiniz için herhangi bir vize zorunluluğunuzun olup olmadığını öğrenmek isterseniz, o zaman vize başvuru merkezi çalışanlarımız sizlere yardımcı olacaktır. Çalışanlarımızla yapacağınız görüşmelerde ileteceğiniz bilgiler ışığında, Bulgaristan vize zorunluluğunuzun olup veyahut olmadığını öğrenebilirsiniz.

Bulgaristan’ın Türk Vatandaşlarından İstemekte Olduğu Vizelerin Türleri Nelerdir?

Bulgaristan vize başvuru merkezi Adana ofisimiz aracılığıyla yapacağınız vize başvurularından önce ilk olarak, Bulgaristan seyahatinizi hangi amaç üzerine yapacağınızı belirlemelisiniz. Bulgaristan Devletinin vermiş olduğu vize türleri, vize almak isteyen kişilerin seyahat amaçlarına göre belirlenmektedir. Vize türünün seçim işlemi, vize başvuruları aşamasındaki en önemli konudur.

Vize başvurusu yapılırken hazırlanacak olan evraklar, seçilen Bulgaristan vize türüne göre yapılmaktadır. Seçmiş olduğunuz vize türüne göre yapılması gereken işlemleri, Adana Bulgaristan vize başvuru merkezimiz aracılığıyla öğrenebilirsiniz.

Bulgaristan Devleti tarafından verilen vize türleri ise; turist, ticari, aile-arkadaş ziyareti, transit geçiş, şoför, Bulgaristan vatandaşı olan kişi için eş ziyareti ve resmi ziyaret vizeleridir.

Bulgaristan Vize Merkezi Adana

Schengen Vize ve Randevu Hattı Ücretsiz: 0850 228 43 53

Bulgaristan vizesi için Adana veya çevre illerinden başvuruda bulunacak misafirlerimiz Schengen Vize Ofisimize gelerek tüm işlemlerini eksiksiz bir şekilde yapabilir, randevu alabilir, formlarının doldurulması veya kontrollerinin yapılmasını sağlayabilir, akabinde uzman bir personelimiz eşliğinde başvurularını gerçekleştirebilirler.  Bulgaristan vize randevusu mutlaka alınmalı ve randevu ile başvuru yapılmalıdır. Bununla birlikte evrakların eksiksiz olarak sunulması ve dosyanın mutlaka konsolosluk ve yetkili vize merkezinin istediği şekilde hazırlanmalıdır. Bununla birlikte Pasaport ön yüzünün ve diğer ülkelere giriş çıkış sayfalarının mutlaka kopyalarının dosyalara eklenmesi gerekmektedir.  Gerekli evraklar için ilgili sayfamızdan bilgi alabilir, Schengen vize ücretlerini 2020-2021 sayfamızdan görebilirsiniz.
0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye