Bulgaristan Vize Dilekçe - Schengenvize.net
Bulgaristan Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

Bulgaristan Vize Dilekçe

Bulgaristan Vize Başvuru Dilekçesi

Bulgaristan Vize Dilekçesi Nasıl Yazılır?

Bulgaristan vize dilekçesi yazacağınız zaman dikkat etmeniz gereken birçok husus vardır. Vize dilekçesi yazmak için ilk yapmanız gereken vize talep dilekçesi yazmak olacaktır.

Bulgaristan Çalışma İzni İşlemleri

Vize dilekçesini Başkonsolosluk veya Büyükelçiliğe hitaben yazmanız gerekir. Ayrıca dilekçe belli bir şablona göre yazılmamalıdır. Her bir dilekçe başvuru sahibinin seyahat amacını ve diğer detayları anlatmalıdır. Özellikle seyahat amacının net bir şekilde belirtilmesi gereklidir.

Not: İnternet üzerinden belli şablonu kopyalayıp bilgi değişikliği yaparak vize dilekçesi yazmamalısınız.

Bulgaristan vize dilekçesi yazmak için uzman kişilerden yardım alabilirsiniz. Dilekçeyi kendiniz yazacaksanız samimi bir üslup kullanmaya özen göstermelisiniz. Dilekçedeki sorulara resmi ve sade bir dile ile cevap vermelisiniz. Vize dilekçesini ne kadar açık ve net bilgiler ile doldurursanız olumlu sonuçlanma ihtimali bir o kadar yüksek olacaktır.

Bulgaristan vize dilekçesi yazacağınız zaman Konsolosluğu ikna etmelisiniz. Konsolosluğu ikna etmek için birden fazla kurala uymalısınız. Bu adımları izleyerek başarılı bir şekilde vize dilekçesi yazabilirsiniz.

Bu adımlar aşağıdaki gibidir:

Bulgaristan Vize Dilekçe
Bulgaristan Vize Dilekçe
  • Dilekçe resmi dil ile yazılmalıdır.
  • Tarih, yer ismi ve imza olmalıdır. (Tüm bilgiler detaylı bir şekilde verilmelidir)
  • Vize Dilekçesinin Konsolosluğa hitaben yazılması gerekir.
  • Seyahat tarihi açık ve net bir şekilde belirtilmelidir. (Gidiş ve dönüş tarihleri yazılmalıdır)
  • Uzun vize talebinde SİS kanununun hangi maddesinin koruyacağını bildirmelisiniz. (Yani, hangi maddenin size uygun olduğunu yazmalısınız)
  • Evraklarınız arasında yer alan ek belgeler hakkında bilgi vermelisiniz.

Bulgaristan Turistik Vize Dilekçesi

Bulgaristan Turistik Vize DilekçesiBulgaristan Turistik Vizesi başvurusunda bulunacak kişiler, vize talep dilekçelerinde ülkeye giriş yapacakları tarihi, ülkeden ayrılacakları tarihi ve aynı süreç içerisinde başka bir ülkeye geçiş yapacakları bir seyahat var ise bu seyahatin tarihlerini dilekçede açık ve anlaşılır biçimde belirtmelidir.

En önemli husus ise Bulgaristan Konsolosluğu’na turistik vize başvurusunda sunulan belgeler ile Bulgaristan turistik vize talep dilekçesinde yer verilen ifadelerin birbirini destekleyici olmasıdır.

 Bulgaristan turistik Vizesi başvurusunda bulunacak kişi SGK’lı çalışan ise, kişinin çalıştığı firmanın yetkilisi tarafından, şirketin antetli kağıdına kişinin seyahat tarihlerinde izinli olduğunun beyan edildiği talep dilekçesi yazılmalıdır. 

Bir diğer dilekçe gerektirecek durum ise sponsor durumudur. Bulgaristan turistik vizesi başvurusunda bulunacak kişi öğrenci ya da ev hanımı ise, seyahat masraflarının karşılanması için maddi desteğe ihtiyaç duyacaktır. Bu kişilerin birinci derece yakınları Bulgaristan Konsolosluğu tarafından sponsor olarak kabul edilmektedir. Sponsor olacak kişi, Bulgaristan turistik vizesi talep eden kişinin seyahat masraflarının kendisi tarafından karşılanacağını taahhüt eden, resmi ve net bir talep dilekçesi yazmalıdır.

Bulgaristan Ticari Vize Dilekçesi

Bulgaristan Ticari Vize DilekçesiBulgaristan ticari vize Dilekçesi için de yukarıdaki hususlar dikkate alınmalıdır. Yine resmi bir dil, konsolosluğa hitaben bir anlatım, samimi anlatım, giden kişinin ismi, görevi ve pasaport numarası, tarih, yer adı ve firma kaşesi ve yetkili imzası, varsa daha önceki seyahatler uzun vize taleplerinizde, bu hakkınızın SİS kanunun hangi maddesinde yer aldığını ve neden uzun süreli vizeye ihtiyacınız olduğu konusunda konsolosluğa izahta bulunmak, dosyadaki tüm belgelerin ek olarak sıralanması bu dilekçede de dikkat edilen hususlardır.

Bulgaristan vizesi en kolay şekilde nasıl alınır; >> schengenvize.net/bulgaristan-vize bağlantısın’dan yeni yılda hazırlanan kesin kılavuza ulaşabilirsiniz.

Bulgaristan Vize Dilekçe Örneği

Bulgaristan vize dilekçesi için ilk olarak İngilizce dilini kullanmanız gerekir. Samimi ve resmi bir dille dilekçenizi konsolosluğa hitaben hazırlamalısınız.

Bulgaristan Ticari Vize Dilekçe Örneği

İngilizce dilinde Bulgaristan Konsolosluğu’na doğrudan yazılmış, ticari ziyaretinizin amacını açıklayan bir dilekçe düzenlemelisiniz.

Bulgaristan D Vize Başvuru Formu Örneği

Vize başvurunuzun nedenini, neden ülkeye seyahat etmek istediğinizi, uzun süreli kalmak istemenizin altındaki nedeni ve kendi ülkenize olan bağlılığınızı dilekçenizde iyi bir üslup ile anlatmalısınız.

İlginizi Çekebilir;

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×