bulgaristan-vizesi-gerekli-evraklar

Bulgaristan Vize Evrakları

Vize alınması için gerekli evrakları hemen hemen her ülke aynı evrakları talep etmektedir. Bulgaristan vizesi için de gerekli evraklar aşağıda listelenmiştir.

1.    Pasaport

Bulgaristan vize müracaatlarında kullanılan pasaportun seyahat bitişinden itibaren 6 ay içerisinde geçerli olması icap etmektedir. Ayrıca vizenin faaliyete geçmesi için en az 2 adet boş sayfa olması gerekmektedir.

2.    Biyometrik Fotoğraf

Bulgaristan vizesi için gerekli olan fotoğrafın arka fonu beyaz, 35×45 boyutlarında 2 adet fotoğraf olması gerekmektedir. Çekilmiş olan biyometrik fotoğrafta fotoğrafı çekilen kişinin yüz hatları net bir şekilde görünmelidir. Vize başvurusu için verilecek olan fotoğrafın son 6 aylık dönemde çekilmiş olması gerekmektedir. Kısaca çekilmiş olan fotoğrafın güncel olması icap etmektedir.

3.    Bulgaristan Vize Başvuru Formu

Bulgaristan vize başvuru formu Bulgaristan ülkesinin konsolosluğunun vize müracaat sahibinin kimliği ve seyahat planlamasına göre detaylı bilgi almak amacıyla ilgili konsolosluk yetkilileri tarafından oluşturulan bir belgedir.

Bulgaristan vize müracaat formu, vize başvuru sahibi tarafından eksiksiz bir biçimde ve okunabilir şekilde doldurulmalıdır. Seyahat amacını açıklayan belgelerle birbirini desteklemesi gerekmektedir. Bulgaristan vize müracaat formu başvuru yapan kişinin ıslak imzasını ve başvuru yapılan tarihi içermek durumundadır.

4.    Aile Nüfus Kayıt Örneği

Bulgaristan Konsolosluğu, vize başvurusu yapan kişinin Türkiye’de yaşayan ailesi ile olan münasebeti belirten belgeyi; aile ve ikamet edilen adres bilgilerini içerecek şekilde görmek durumundadır ve beyan edilen belge güncel bir tarih olmalıdır.

5.    Banka Hesap Dökümü

Bulgaristan ülkesine edilecek seyahat boyunca masrafların karşılanmasına yetecek miktarda banka hesabında bakiye olması gerekmektedir. (En az 5000 TL) Bakiyenin bulunduğu banka hesabının son 1 aya ait hesap döküm çıktılarını Bulgaristan vize evrakları içerisinde yer almak durumundadır. Hesabın bulunduğu banka tarafından kaşeli ve imzalı bir şekilde hesap özeti gerekli mercilere sunulmalıdır. Banka hesap dökümünün hareket tarihi son 10 güne ait olmalıdır.

6.    Davetiye

Bulgaristan ülkesinde oturan kişinin başvuruda bulunacak olan kişiye e-posta yoluyla göndermesi gereken evraktır. Gönderen kişinin kimlik bilgileri eksiksiz bir şekilde ve doğru olmalıdır.

 

 
0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye