Bulgaristan Vizesi ve Randevu - Schengenvize.net
Bulgaristan Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

Bulgaristan Vizesi ve Randevu

Bulgaristan Vize Randevusu

Balkan ülkelerinden bir tanesi olan Bulgaristan doğa güzellikleri ve tarihi yerleri ile çok sayıda turisti ağırlamaktadır. Türkiye’nin batı sınırında yer alan ülkeye karadan ulaşım oldukça kolaydır. Özellikle de diğer Avrupa ülkelerine geçişlerde güzergah olarak da kullanılabilmektedir. Elbette bunun için başvurmanız gereken vize türleri bulunacaktır. 

İspanya Aile Birleşimi Vizesi

Bulgaristan vize işlemleri ile alakalı uygulamalar esasında değişkenlikler söz konusudur. Avrupa birliği ülkelerinden bir tanesi olsa da Schengen ülkesi dahilinde değildir. Schengen vizesi ile Bulgaristan’a giriş mümkündür. Bunun için gerekli evrakları tamamlayıp sunmanız gerekecektir.

Alacağınız vize ile sorunsuz şekilde giriş çıkış yapabilirsiniz. Fakat Bulgaristan vizesi alıp herhangi bir Schengen ülkesi grubunda olan bir Avrupa ülkesine gidemezseniz. Bu durum Bulgaristan’ın sonradan Avrupa birliğine dahil edilmiş olması ve Schengen ülkesi olmamasıdır. Bu ayrıntıya göre hareket etmeli ve sıkıntıya düşmeden vizenizi almanız gerekir.

Bulgaristan Vize Başvurusu

Hem doğal güzellikleri olması hem de kara yoluyla gidilebiliyor olması Bulgaristan’ı her dönem cazip kılmıştır. İkili etkileşimler ve komşuluk olgusu da düşünüldüğünde oldukça rahatlık sergilemektedir. Fakat her isteyen istediği zaman Bulgaristan vizesi alamaz. Bunun için başvuru evraklarını hazırlayıp prosedürlere uygun şekilde sunmanız gerekmektedir.

Bulgaristan Vizesi ve Randevu
Bulgaristan Vizesi ve Randevu

 Konsolosluk tarafından talep edilen evraklar hiçbir eksiğe mahal vermeden sunulması gereken türdedir. Vizenizi zamanında alıp seyahatinizi tam planladığınız gibi yapmak istiyorsanız başvurunuzu erken tarihte sunmanız iyi olacaktır.

Birbiri ile bağlantılı olan evrakların teminlerini ve formların doldurulmasını da es geçmemeniz gerekir. Zamanında işlemlerin yürütülebilir olması adına Vize ofisi tam da size lazım olan bir kuruluştur. Etkili çözümleri ve taleplerinizi karşılayacak hizmet sunması da oldukça iyi olduğunun göstergesidir.

Amacınıza göre evrak teminleri ve hangi amaç ile gideceğinizin usulüne göre hazırlanması gerektiğini de aktarmaktadır. Bu durumun oluşması da Bulgaristan vizesi alırken kolaylığı bir araya getirecektir. Hangi evrakın doğru olduğunu, hangi formun sunulması gerektiğini ve birçok farklı faktörün olgusu söz konusudur. Aktarımlar ve görüşmeler ile alakalı da gereklilikler ortaya çıkmaktadır.

Bulgaristan Ticari Vize Başvurusu

Bulgaristan Ticari Vize BaşvurusuYurt dışı ticari faaliyetlerin yerine getirilebilmesi için 90 günden az sürecek C tipi vize alınması mümkündür. Vize başvurusunda bulunan kişinin şirket sahibi ya da şirket çalışanı olması göre farklılıklar söz konusu olabilmektedir. 

Bulgaristan ticari vize alabilmek için ticari faaliyet yürütüldüğüne dair ispatlar talep edilmektedir. Başvuruda bulunacak olan kişinin şahsi bilgilerine ek olarak mesleki durumunu da gösterir belge talebi söz konusudur. İstenilen belge meslek türüne göre değiştiği için farklılıkların oluşması söz konusudur. Başvuru konusunda prosedürlerin doğru ve planlı şekilde yapılmasına dikkat etmelisiniz.

Şirket çalışanları için istenen evrakların yanı sıra şirket sahipleri için de farklı evraklar talep edilmektedir. Bulgaristan ticari vize için sunmanız gereken standart evraklar; Pasaport, Biyometrik fotoğraf, tam vukuatlı nüfus kaydı, 3 aylık banka hesap hareketleri dökümü, nüfus cüzdanı arkalı önlü fotokopisi ve ikametgah belgesidir. Standart evrakların dışında ise sunulması gereken evraklar şunlardır;

 • Şirket antetli kağıt ile hazırlanmış vize talep dilekçesi, (Bu dilekçenin içerisinde gidiş amacının açıklanması ve gidiş dönüş tarihlerinin belirtilmesi gerekmektedir. Ayrıca bu dilekçe kaşeli ve mutlaka imzalı olmalıdır.
 • Şirketin faaliyetlerini gösteren belge olmalı ve son 3 ayı içermelidir. Ek olarak imza sirküleri fotokopisi, vergi levhası fotokopisi ile sivil gazete fotokopisinin sunulması gerekmektedir.
 • Ticari faaliyette bulunulduğuna dair Bulgaristan’dan gelen ticari davetin aslı,
 • Son 3 aya ait hizmet dökümü,
 • Gümrük beyannamesi
 • Son 3 aylık banka hesap dökümü banka tarafından imzalanmış şekilde sunulmalıdır. Hesap hareketleri içerisinde 10 günden eski olmayacaktır. Ayrıca en az hesapta 5.000 TL limit olmalıdır.

Bulgaristan Turistik Vize Başvurusu 

Bulgaristan Turistik Vize Başvurusu Her mevsim turizm için elverişli olan Bulgaristan dünyanın birçok ülkesinden gelen turistlere ev sahipliği yapmaktadır. Sizde bu eşsiz güzelliklere sahip olan ülkeye vize alarak gidebilirsiniz. 90 güne kadar geçerli Bulgaristan turistik vize başvurularında bulunarak dilediğiniz tatili gerçekleştirebilirsiniz. 

İster aileniz ile isterseniz de arkadaşlarınız ile bu güzel tatilin tadını çıkarmanız mümkün. Elbette bunun için başvuru evraklarını temin etmeniz ve seyahat tarihinden önce başvurmanız gerekir. Yaklaşık 1 ay önce başvuru işlemlerini başlatırsanız aksi durumlarla karşılaşmadan sonuca ulaşabilirsiniz. Karadan rahat gidilebilir olmasının avantajını da yaşayacağınızı unutmayın.

Çok sayıda Türk’ün Bulgaristan’da yaşadığı düşünülürse orada çokta yabancılık çekmezseniz. Evrak teminlerinde mutlaka destek alarak iş yürütmeye çalışın. Vize ofisi ile görüşüp gerekliliklerin yerine getirilmesine dair bilgi alış verişi yapabilirsiniz. Profesyonel destek vize ile ilgili işlemlerde her zaman size avantaj sağlayacaktır. Hangi işlemin yapılacağı ya da hangi işlemler konusunda nerelere başvurulacağı da net olarak aktarılabilmektedir.

Hızlı ve yüksek oranda kabul görmenize etki edecektir. Şunu hiçbir zaman unutmayın ki Vize başvuru merkezi her ne olursa olsun vize onayı veremez. Size bu konuda kesin olacak bilgisi sunan merkezlerin tehlikeli olduğunu hatırlatırız. Onay merci yalnızca ilgili konsolosluk ya da ilgili büyükelçiliktir. Merkezlerin size onay vermesi gibi bir durumun olmadığını bilmeniz gerekir.

Bulgaristan Transit Vize Başvurusu

Bulgaristan Transit Vize BaşvurusuAvrupa’nın birçok ülkesine Türkiye’den geçmek için Bulgaristan’ı kullanmanız mümkün. Kara yolu ile gidildiğinde transit olarak geçilmesi gereken ülke için izin alınması gerekir. Bulgaristan transit vize konusunda en çok başvuru yapılan ülkelerden bir tanesidir. 

Özelliklede Avrupa’da ki birçok ülkeden Türkiye’ye gelişlerde ve geri gidişlerde söz konusu olmaktadır. Kendi aracınızla gitmek istediğiniz transit vize başvurusu evrakları arasında araç ruhsat fotokopisi, uluslararası geçerliliğe sahip ehliyet ve uluslararası geçerliliğe sahip araç sigortası olması gerekir. Bu evraklara ek olarak Bulgaristan transit vize için temin etmeniz gereken evraklar şunlardır;

 • En az 6 ay geçerliliğe sahip pasaportunuz olmalı ve hiçbir şekilde yıpranmamış olması gerekir. İçerisinde de işlenebilir 2 boş sayfa olmalıdır.
 • 35 x 45 cm ebatların biyometrik fotoğraf. Arka fonu beyaz olmalı ve son 3 ay içinde çekilen güncel haliniz olmalıdır.
 • Mesleki durumunuzu gösteren belge sunulmalıdır. Şirket sahipleri için vergi levhası, sicil gazete fotokopisi ve iş yeri faaliyetleri ile ilgili belgeler istenmektedir. Çalışanlar için ise iş yeri çalışma belgesi ve maaş bordrosu gibi çalıştığınıza dair belgeler istenmektedir.
 • Banka tarafından ıslak imza ile hazırlanmış banka hesap hareketleri,
 • E-devlet portalından temin edebileceğiniz tam vukuatlı nüfus kayıt örneği,

Bu evrakları eksiksiz şekilde hazırlayıp vize için başvurabilirsiniz. Transit vize ile alakalı 48 saat süre verildiğini unutmamanız gerekir. Bu saatin geçmesi durumunda ise para cezası ile karşı karşıya kalmanız söz konusudur. Seyahat süresince yanınızda mutlaka asıl gideceğiniz ülkenin vizesini yanınızda bulundurmaya özen gösterin. Ayrıca konaklama ile alakalı da bilgi sunmanız gerekir. Tüm seyahatler için yapılan seyahat sağlık sigortasının da olması gerekir.

Bulgaristan Aile ve Arkadaş Ziyareti Vizesi Başvurusu

Bulgaristan Aile ve Arkadaş Ziyareti Vizesi BaşvurusuBulgaristan’da yaşamını sürdüren arkadaşınızı ya da ailenizi ziyaret etmek istediğinizde vize başvurusunda bulunmanız gerekmektedir. Bu başvuru için sizden istenen belgeleri sorunsuz ve eksiksiz sunmanız önemlidir. İlk başta sorunsuz bir pasaporta sahip olmanız gerekir. 

Yani en az 6 ay geçerliliğe sahip olmalı ve 2 boş sayfa içermelidir. Bunun dışında 35 x 45 cm ebatlarında arka fonu beyaz biyometrik fotoğraf olmalıdır. Banka hesap hareketleri ile alakalı da banka onaylı olmasına ve 3 aylık olmasına dikkat edin.

Bulgaristan aile ve arkadaş ziyareti vizesi için mutlaka davet mektubu olmalıdır. Davet mektubu olmadan başvurunuz onaylanmayacaktır. Davet mektubunuz yoksa başvurular kabul de edilmemektedir. Arkadaşınız ya da aile fertlerinden birinin yazması gereken bu davetiyenin orijinal olarak sunulması gerekir. Ayrıca bu davetiye de yabacılar şubesi tarafından onaylanmış olmalıdır. 

Davetiyenin içeriğinde seyahat süresi ve konaklama gibi bilgiler içermektedir. Bunun dışında adres ve iletişim bilgileri de mutlaka davetiyede bulunmalıdır. Başvuruda bulunacak kişi 18 yaşından küçükse anne ve babadan alınan noter onaylı muvafakatname sunulması gerekir. Evrakların teminlerinde eksik olmayacak şekilde dosyalama yapmaya ve bu dosyanın özenle hazırlanmasına dikkat edin. Titiz olmanın başvuru değerlendirmesinde size avantaj sağlayacağını unutmayın.

Bulgaristan Oturum İzni Başvurusu 

 

C tipi vize süresi 90 günü geçemezken Bulgaristan oturum izni için başvurduğunuzda D tipi vize türünü seçmeniz gerekir. 90 gün üzeri vizeler için geçerli olmasından dolayı başvurularınızı bu esaslar doğrultusunda yapmanız gerekir. Oturum izni konusunda farklı uygulamalar oluşması oturma sebebine bağlı olarak değişmektedir. Bu noktada temin etmeniz gereken evraklar sorunsuz ve hatasız sunulmalıdır.

 Amaca uygun şekilde hazır hale getirilmesi gereken evrakların takibi konusunda destek almanız gerekir. Profesyonel destek almanız karlı olacağı gibi zaman konusunda da sizi rahatlatacaktır. Bulgaristan oturum izni başvurusunu yaklaşık 30 gün önceden başlatmanız daha iyi olacaktır. Evrakların denetlenmesi ve uygunluğunun kontrol edilmesi açısından bu süre önemlidir. Birde tatil günleri ve konsolosluğun iş yoğunluğu da hesaba katılmalıdır.

Bulgaristan Çalışma İzni Başvurusu

İş hayatınızın bir bölümünde Bulgaristan’da çalışmayı düşünebilirsiniz. İster 6 aylık bir süre isterseniz de uzun yıllı çalışmalar için izin almanız gerekmektedir. Bulgaristan çalışma izni alabilmeniz için bazı prosedürleri yerine getirmeniz gerekir. 

Öncelikle 90 günden fazla kalabilmek için D tipi vizeye başvurmanız gerektiğini bilmeniz gerekir. Kısa süreli ticari ya da turistik seyahatlerinizde alacağınız vize ile farklılıklar bulunmaktadır. D tipi vize ile aynı zamanda oturum izninin de alınması gerektiği unutulmamalıdır. Kısa süreli vizelerde pasaportun geçerliliği 6 ay iken uzun süreli vizelerde ise en az 2 yıl pasaportun geçerliliği olmalıdır. 

Çalışacağınız firma ile yapılan sözleşme de başvurularda sunulmalıdır. Ayrıca Bulgaristan Çalışma Bakanlığından çalışma izin belgesi alınması gerekir. Hesap bilgilerinin de denetlenmesi söz konusu olup, son 3 aylık hesap dökümü istenmektedir. Banka tarafından imzalanması gereken bu hesap bilgileri doğru şekilde hazırlanmalıdır. Ayrıca hesapta da en az 3.000 Euro olması gerekmektedir

Bulgaristan çalışma vizesi için yeni belirlenen koşular >> schengenvize.net/bulgaristan-calisma-izni adresinde açıklanmıştır.

Bulgaristan Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Bulgaristan Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?Tüm vizelerin dosya hazırlama aşamasında form doldurulması zorunludur. Bu formların içerikleri sizin seyahatinizi belirlerken birçok bilgiyi içermektedir. Bu bilgiler eşliğinde başvuru değerlendirmesi yapılacağı unutulmadan hareket edilmelidir. 

Kişisel bilgilerinizi içermesinden dolayı da dikkatli doldurulması gerekmektedir. Verilen tüm bilgilerin Türkiye’de ki kurumlara sorular karşılaştırma yapıldığını da bilmeniz gerekir. Yani vereceğiniz yanlış bilgi denetleme sonucunda doğrudan görülebilecektir. Sahte evrak hazırlama suçu ile karşılaşma ihtimaliniz dahi bulunmaktadır.

Bulgaristan vize başvuru formu doldurulurken gerçeğe uygun bilgi sunulmasının yanı sıra tüm alanların eksik bilgi olmayacak şekilde doldurulması gerekmektedir. Diğer başvuru evraklarınızı hazırladığınız dosya ile birlikte başvuru esnasında konsolosluğa ya da büyükelçiliğe sunulmalıdır. Vize başvurunuzun ret ile sonuçlanmasına sebep olacak faktörleri düşünerek hareket etmeniz daha iyi olacaktır. 

Ciddi yaptırımlarla ve para cezası ile karşı karşıya kalmanız ilerleyen zamanlarda ki başvurularınızı da etkileyecektir.

Bulgaristan güncel vize formunu ücretsiz indirmek için >> schengenvize.net/bulgaristan-vize-formu sayfasını ziyaret ediniz.

Bulgaristan Konsolosluğu Randevu Nasıl Alınır?

Bulgaristan Konsolosluğu’na, Bulgaristan vize işlemleri için başvuru formunda bulunulduğu takdirde sonrasında randevu alınabilir.

Bulgaristan D Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Bulgaristan D tipi vize, uzun süreli seyahatler için geçerlidir. Başvuru formunda D tipi vize belirtilerek alınabilir.

Bulgaristan Konsolosluğu Bursa Randevu Nasıl Alınır?

Bursa’da ikametgah eden vatandaşlar, Bulgaristan Konsolosluğu’na müracaat ederek randevu alabilir.

Bulgaristan Vizesi, Turistlik Vize İçin Gerekli Evraklar

Bulgaristan’a seyahat etmek için pasaport almak gerekmektedir. Ancak bu her durum için geçerli değildir. Bordo pasaporta sahip olan kişiler muhakkak vize almalıdır ancak yeşil, gri ve siyah pasaport sahipleri için vize alma süreleri değişmektedir. Elbette en fazla 90 gün ile sınırlı olup uzun süreli seyahatlerde vize almak her pasaport sahibi için gerekli bir durumdur. Bulgaristan seyahati için Bulgaristan vizesi kalktı dense de böyle bir durum söz konusu değildir.

Bulgaristan vizesi almak için birtakım evraklar gerekmekle birlikte vize başvuru süreci de oldukça önemlidir. Bu nedenle yapılması gerekenler eksiksiz bir biçimde yapıldığı takdirde vize alabilmek mümkün olacaktır. Özellikle en sık alınan vize turistik vize olup daha başka vize çeşitleri de bulunmaktadır. Bulgaristan 2007 yılından beri AB ülkesi olsa da Schengen vizesi grubuna dahil olmadığı için seyahatlerde Schengen vizesi gerekmemektedir.

Bulgaristan Vizesi

Bulgaristan VizesiBulgaristan vizesi tek bir adet olmayıp birden fazla çeşide sahiptir. Bunların başında turist vizesi gelmekle birlikte devamında ticari vize, ziyaret vizesi, transit vize ve D tipi vize gelmektedir. D tipi vize haricinde diğerleri 90 gün ile sınırlı kısa süreli vize olmaktadır. Eğer gri, siyah veya yeşil pasaporta sahipseniz bunları almanıza gerek bulunmamaktadır. Ancak eğer bordo pasaporta sahip iseniz yapmanız gereken bu vizelerden size uygun olanı almak olacaktır.

C vizesi Bulgaristan için kısa süreli bir vizedir bu nedenle yukarıda bahsedilen kısa süreli vizeler için vize alınması gerektiğinde C tipi vize olarak adlandırılma da söz konusudur. Bulgaristan için vize gerekli mi sorusu sorulduğumda da aslında akla pasaport tipi gelmektedir. Vize pasaport tipine bağlı olarak gerekmekte olup bazı durumlarda da gerekmemektedir. Kısa süreli vizelerin sonuçlanması da hızlı olup Bulgaristan vizesi ortalama 5 veya 7 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Bu nedenle hızlıca sonuçlanması da aslında seyahat etmek isteyenlerin ilk tercihi olmaktadır. Hızlı sonuçlanması aynı zamanda hızlı gerçekleşen seyahatleri de avantaja çevirmektedir. Bu nedenle Bulgaristan sık tercih edilen bir seyahat bölgesi olmaktadır.

Ancak bilinmelidir ki Bulgaristan günübirlik vize vermemektedir ve günü birlik bir seyahat için bile olsa vize almanız gerekmektedir. Bu nedenle eğer bordo pasaporta sahipseniz bir veya en fazla 2 hafta önceden vize başvurusu yapmak en doğrusu olacaktır. Hali hazırda 5 iş günü içerisinde sonuçlandığı bilinmektedir.

Bulgaristan Vizesi

Bulgaristan VizesiBulgaristan vize gerekli mi sorusu akıllarda pek çok kez bulunan bir sorudur ancak eğer bordo pasaport sahibi iseniz Bulgaristan vizesi muhakkak gerekmektedir. Diğer pasaport sahipleri ise uzun süreli vize alacaklar ise vize başvurusunda bulunmalıdır. 

Bulgaristan vizesiz gidilebilen bir ülke olmakla birlikte bu herkes için geçerli değildir. Ülkede büyük bir çoğunluk bordo pasaporta sahip olmakta olup bir gün için dahi vize almak gerekmektedir. Hatta başka bir ülkeye giderken Bulgaristan’dan transit geçiş sağlanacak ise transit vizesi almak gerekmektedir. Bu nedenle Bulgaristan bazı pasaport sahipleri için vizesiz gidilen bir ülke olsa da bu büyük bir çoğunluk için geçerli değildir. Hali hazırda Bulgaristan bir AB ülkesi olmakta olup bu durumu etkileyen temel sebep olmaktadır. Ancak Bulgaristan hala Schengen grubunda yer almaz bu nedenle Schengen vize şartları burada geçerli değildir.

Tüm bunların ardından merak edilen ise Bulgaristan vizesi nasıl alınır olmaktadır. Bulgaristan vizesini alabilmek için ilk aşama olarak alınacak vize seçilmelidir. Bu vizeye bağlı olarak ise gerekli evraklar tamamlanmalıdır. Bu evrakların hem kendisi hem de içerikleri istenen yeterli seviyede olmalıdır.

 

Bulgaristan Vize

Bulgaristan VizeBulgaristan’a vize alacaksanız yapmanız gereken bir süreç bulunmaktadır. İlk olarak alacağınız vizeyi seçmeniz gerekmektedir. Ardından ise birtakım evrakları buna bağlı olarak hazırlamanız şarttır. Bulgaristan vize evrakları fazlaca çeşitli olabildiği gibi vize tipine bağlı olarak da azalabilir veya artabilir. Bu nedenle en doğru tercihi yapmak adına evraklar iyice araştırılmalıdır.

Örneğin Bulgaristan öğrenci vizesi almak isteyen birinin öğrenci belgesi en önemli belge niteliği taşımaktadır. Buna ek olarak öğrenci olan ve eğitim için Bulgaristan’a giden kişilerin alması gereken evraklardan biri de davetiyedir. Davetiye eğitim alacakları kurumdan bizzat gelmiş olmalıdır. Aynı zamanda resmi bir belge niteliğine de sahip olmalıdır. Bu belge dosyada yer almalı iken aynı zamanda eğitim sürecindeki masrafların karşılanması adına gereken evraklardan biri de banka hesap dökümü olmaktadır. Bu bizzat öğrenci olan kişinin olabileceği gibi genelde sponsor olmaktadır. Bu sponsor aile üyelerinden biri de olabilir aynı zamanda burs da olabilmektedir. Bu sayede Bulgaristan vize işlemleri eğitim için de tamamlanabilecektir. Öğrenci 18 yaşından küçük ise muvafakatname gerekmektedir ve bu da vasi olan kişinin imzalaması gereken bir evraktır. Ancak aile boşanmamış ise her ikisinin de imzası yeterli olacaktır.

Bulgaristan vize işlemlerinde diğer önemli belgelerden biri de başvuru formu olmaktadır ki başvuru formu bu aşamada sık sık atlanan ve yeterince önemsenmeyen bir evraktır. Ancak başvuru formunun diğer evraklar ile uyumu sağlandığı takdirde vize alınma ihtimali de aynı oranda yükselecektir. Başvuru formu aslında evrakların bir ön gösterimi olup diğer evraklar ile çakışmaması ve hatta aynı olması oldukça önemlidir. Bu nedenle başvuru formunun tüm evraklar tamamlandıktan sonra doldurulması önerilmektedir.

Bulgaristan Vizesi

Bulgaristan VizesiBulgaristan vizesi çeşitleri gayet fazladır ancak bu aşamada en uygun vizeyi seçmek oldukça önemlidir ve bu konuda yanılan pek çok kişi bulunmaktadır. Örneğin ziyaret amaçlı seyahat edip turist vizesi alanlar gibi pek çok yanlış seçim yapan kişi söz konusudur. Bu nedenle Bulgaristan vizesi alınacak ise çeşitler arasından en uygun olan seçilmelidir. Özellikle eğitim vizesi alması gereken veya ticari vize alması gereken yeşil pasaport sahipleri bunu belirtmeden seyahat ederek aslında olumsuz bir duruma sebebiyet vermektedir. Bu gibi durumlarda öncesinde bir vize araştırması yapılmalıdır ve kişi yeşil pasaport sahibi olsa da vize almalıdır. Bulgaristan vizesi birçok ayrıntıya sahip olsa da evraklar doğru bir biçimde toplandığı takdirde başvuru en kısa sürede sonuçlanacaktır.

Özellikle D tipi vize olarak da belirtilen uzun süreli vize Bulgaristan için de geçerlidir. Bulgar vizesi ücreti D tipi vize olduğunda da farklı bir ücrete sahip olacak olup D tipi vize ayrıntıları ve istediği evraklar bakımından da çok daha uzun bir sürece sahiptir.

Bulgar Vizesi

Bulgar VizesiD tipi vize genel anlamda uzun süreli vize olsa da içerik bakımından oldukça zengindir. Bunlardan en bilineni ve en çok tercih edileni de aile birleşimi vizesi olmaktadır. Aile birleşimi vizesi en uzun süreli vizelerden biri olup aslında alması da daha uzun süreli bir süreçtir. Aile birleşimi vizesi en az 2 kişinin evraklarının gerektiği bir vizedir. Evlilik veya ebeveyn bu grupta yer almaktadır ve Bulgaristan’da oturma iznine sahip ya da tamamen vatandaşı olan birinin çocuğu, eşi ya da annesi/babası iseniz bu durumda aile birleşimi vizesi başvurusu yapabilmeniz mümkündür. Ancak bunun için net ve uzun süreli kanıtlarınız olmalıdır. Özellikle aile birleşimi vizesi için kanıt çok önemli bir yer tutmaktadır. Eğer kanıtınız var ise bu durumda Bulgar vizesi alabilmeniz de kolaylaşacaktır. Örneğin evlilik nedeniyle alınacak aile birleşimi vizesi için evlilik cüzdanı yeterli değildir ve birliktelik kanıtlanmalıdır. Öncesinden fotoğraflar, mesajlar vb. burada oldukça etkili olmaktadır.

Bulgaristan vize istiyor mu merak edilen sorular arasındadır. Bulgar vizesi almak için evraklar eksiksiz olmalıdır ve özellikle uzun süreli vizelerde bu çok daha önem arz etmektedir. Bu nedenle uzun süreli vizeyi hangi pasaport sahibi olursa olsun almalıdır ve Bulgaristan’a bu sebepler çerçevesinde ancak vize ile seyahat edebilmektedir.

Bulgaristan Vizesi İçin Gerekli Belgeler

Bulgaristan Vizesi İçin Gerekli BelgelerBulgaristan vizesi için gerekli belgeler ilk olarak pasaport, biyometrik fotoğraf, vize dilekçesi, vize başvuru formu, kimlik fotokopisi gibi evraklar gerekmektedir. Bunlar temel evraklar olup bunlara ek olarak da bazı evraklar gerekmektedir. Pek çok vizede banka hesap dökümü de istenmektedir. Kısa süreli seyahatlerde otel ve taşıt rezervasyonu bilgileri yer almalıdır. Eğer kalınacak bir yer var ise bu adres belirtilmelidir. Bunlara ek olarak banka hesap dökümünde sponsor da kullanılabilmektedir. Bu sayede ev hanımlarının dahi seyahat edebilmesi sağlanmaktadır. Özellikle gelir durumu da belgelenmelidir. Kişinin geliri var ise bu gelir kira vb. olsa dahi gösterilmelidir. Aynı zamanda size ait bir araç veya tapu varsa bunlar da dosyada yer almalıdır. Ticari bir vize alacak iseniz bu durumda ticaret odasından kaydınız dosyada yer almalıdır. Firmanızın cirosu ve gelir gider durumu belgelenmelidir.

Türkiye’den Bulgaristan’a nasıl gidilir merak edilse de bu aşamada kullanılan taşıtın da rezervasyon bilgileri gerekmektedir. Eper kendi aracınız ile seyahat edecekseniz bu aracın plakası vb. de dosyada yer almalıdır. Bu otel için de geçerli olmaktadır. Bunlar dışında da daha pek çok evrak gerekmektedir. Eğer öğrenci iseniz öğrenci belgeniz olmalıdır. 18 yaşından küçük olan kişilerin muvafakatname sahip olması gerekmektedir.

Bulgaristan Vize Başvurusu

Bulgaristan Vize BaşvurusuBulgaristan vize başvurusu yaparken Sofya vize için ayrıca başvuru gerekmez. Bulgaristan’a seyahat etmek için vize başvurusu yaparken VFS Global ile iletişime geçmeniz ve onun internet sitesi üzerinden randevu almanız gerekmektedir. VFS Global Bulgaristan internet sitesine girip oradan vize başvurudur için size uygun olan gün ve saate randevu alabilirsiniz. Hali hazırda Ankara, Bursa, Edirne, Gaziantep, İstanbul ve İzmir’den Bulgaristan başvurusu yapabilmeniz mümkündür. Ancak Ankara’daki büro hariç diğer her konumda hafta içi hizmetleri bulunmaktadır. Ancak Ankara bürosunda ancak çarşamba günleri hizmet bulunmaktadır. Hizmet saatleri ise 08.30 olup 17,00 arasında olmaktadır. Bu saatler arasından sizin belirlediğiniz saate randevu alarak vize başvurusu da yapabilirsiniz.

Bulgaristan Turistik Vize

Bulgaristan Turistik VizeBulgaristan turistik vize işlemleri en çok tercih edilen işlemlerden biridir ve oldukça hızlı bir biçimde yapılabilmektedir. En çok tercih edilen vizelerden olmasının yanı sıra hızlı bir biçimde açıklanması ve istenene evrakların elde edilmesinin kolaylığı açısından da önem arz etmektedir. Pek çok kişi Bulgaristan seyahatlerini bir hafta önceden planladığında dahi seyahat mümkün hale gelebilmektedir. Ortalama 5 ile 10 iş günü arasında sonuçlanan turist vizesinin evraklarını toparlamak da ortalama 1 ya da 2 gün kadar sürmektedir. Bu sayede turistik seyahatler gerçekleştirebilmeniz olasıdır. Ancak burada önemli olan şey turist vizesinin istediği evraklardır. Bu evrakların başında rezervasyon ve banka hesap dökümü gelmektedir. Banka hesap dökümünü temelde kalacağınız gün belirlemektedir. Gün başına ortalama 1000 TL kadar bir hesaplama yapılabilmektedir. Eğer bir hafta kalacaksanız 5000 ile 7000 TL arasında bir miktar da yeterli olacaktır. Aynı zamanda banka hesap dökümünüzün son 3 ayı istendiği için dikkatli bir biçimde harcama yaparak son 3 ayda dökümünüzü daha iyi bir hale de getirebilirsiniz.

Bulgaristan’a Gitmek İçin Ne Gerekli

Bulgaristan'a Gitmek İçin Ne GerekliBulgaristan’a gitmek için gereken evraklar listelenmelidir. Bunlardan bazıları pasaport, kimlik fotokopisi, başvuru formu ve dilekçesi gibi evraklardır. Bu evraklar eksiksiz olmalıdır ki vize alabilmek mümkün olsun. Elbette yeşil, gri veya siyah pasaporta sahipseniz kısa süreli de olsa vize almanıza gerek yoktur ancak bordo pasaporta sahip olan kişilerin sayısı çok daha fazla olup bu nedenle bordo pasaportluların vize almasını gerektiren birtakım durumlar vardır. Özellikle başka bir yere seyahat etseniz de Bulgaristan’dan geçilecek ise transit vizesi alınmalıdır. Bu gibi ihtimaller genellikle atlanmakta olup aslında oldukça önemlidir. Uzun süreli durumlarda da vize alınmalıdır ki bu sayede uzun süreli kalmanız sağlanmaktadır. Bulgaristan vize işlemleri hızlı bir biçimde gerçekleşmelidir. Bu nedenle hangi vizeyi alacak olursanız olun VFS Global ve konsolosluk bu konuda oldukça hızlı çalışmaktadır. Bu da aslında Bulgaristan seyahatlerinin bu kadar sık olmasında temel sebeptir.

Bulgaristan Vize İşlemleri

Bulgaristan Vize İşlemleriBulgaristan vize işlemleri yapılacak ise başlanacak tarih oldukça önemlidir. Eğer uzun süreli bir vize alınacak ise 1 ay veya bir buçuk ay civarında başlanması yeterlidir. Ancak kısa süreli bir vize alınacak ise 1 ay veya hatta 20 gün yeterli olabilmektedir. Bazı durumlarda yoğunluğa bağlı olarak 10 günde bile açıklanabilmektedir. Ancak 20 gün bu açıdan sınır olmaktadır. Başvuru tarihi ne kadar erken olur ise sonrasında ret ihtimaline karşılık vize ret dilekçesi yazmak için de vaktiniz olacaktır. Bulgaristan vizesi alırken vize türü önemlidir. Özellikle turist vizeleri en fazla 10 gün içerisinde sonuçlanırken kısa vadeli olan ticari vize 20 gün gibi bir süreç içerisinde sonuçlanabilmektedir.

Bulgaristan vizelerinde bir diğer önemli durum da davetiyedir. Davetiye pek çok vizeyi kolaylaştırmaktadır. Bu sayede vize alma süreciniz de hızlanacaktır. Ticari vize, ziyaret vizesi, eğitim vizesi, aile birleşimi gibi pek çok vizede davetiye gerekmektedir ve bu davetiye tamamen uygun ir biçimde olmalıdır ve düzgün bir dil ile yazılması, açıklayıcı olması gerekmektedir.

Bulgaristan’a Vizesiz Gidilir Mi?

Bulgaristan’a Vizesiz Gidilir Mi?Bulgaristan’a vizesi gidebilmek mümkündür ancak bu herkes için geçerli değildir. Yeşil pasaport sahipleri 180 gün içerisinde 3 ay yani 90 gün kadar Bulgaristan’da kalabilmektedir. Elbette turistim veya ziyaret gibi amaçlar için geçerli bir durumdur. Siyah ve gri pasaport sahipleri de 30 gün kadar vizesiz seyahat edebilmektedir. Sonrasında yeniden 30 gün seyahat mümkün olmaktadır. Özellikle gri pasaport hizmet pasaportu olup 30 gün sonrasında yenilenebilmesi mümkündür. Bunun dışında vizesiz gidebilmek olası değildir. Özellikle bordo pasaport sahipleri tamamen vize almalıdır. Bu tüm vizelerde geçerlidir. Diğer pasaport sahipleri de uzun süreli vize almalıdır ancak kısa süreli vizelerde de bazı durumlarda alınması gerekebilmektedir. Örneğin ticari bir amaç var ise bu resmi olarak belgelenebilmelidir.

Bulgaristan Vize Ücreti

Bulgaristan vize harç ücreti 60 Euro olmaktadır ancak buna ek olarak VFS Global ücreti de alınmaktadır. VFS Global ücreti 25 Euro olmaktadır ancak bu aşamada ek evraklar veya ek fotokopiler olacak ise bunlara da evrak ve fotokopi başına evrak ücreti alınması gerekmektedir. Vize ücreti kısa süreli için bir ücret olup uzun süreli vizelerde bu ücretler vize türüne göre değişiklik gösterebilmektedir. Bu nedenle vize ücretleri araştırılmalıdır ve ek ücretler gerektiğinde de bunlara hazır olunması gerekmektedir.

Bulgaristan’a Nasıl Gidilir?

Bulgaristan’a Nasıl Gidilir?Bulgaristan’a gitmek için pek çok vize vardır ve sizler bunlardan size en uygun olanını seçebilirsiniz. Özellikle evraklar tam olmalıdır ve bunların başında da başvuru formu gelmektedir. Başvuru formu kişisel bilgiler ile başlamaktadır. Özellikler başvuru formunu doldururken dil seçimi oldukça önemlidir. Bunun dışında kişisel bilgiler eksiksiz olmalıdır. İsim ve soy isim gibi bilgilere ek olarak adres, telefon numarası ve kimlik numarası gibi bilgiler de gerekmektedir.

Kimlik bilgileri dışında gereken belgelere uygun olan bilgiler başvuru formunda istenmektedir. Eğitim bilgileri, kişi çalışıyor ise bunun bilgileri gibi pek çok bilgi gerekmektedir. Aile bilgileri de önemlidir.

Bunun dışında seyahat sağlık sigortası da gerekmektedir. Seyahat sağlık sigortası ilk olarak sizin için önemli olmaktadır. Bu sayede aslında Bulgaristan’da başınıza gelecek olası bir durumda sizleri korumak ve gerekli sağlık hizmetlerinin sağlanması açısından önem arz etmektedir.

Bulgaristan’a Gitmek

Bulgaristan’a GitmekBulgaristan’a gitmek için alternatifler oldukça fazladır. Uçak, kişinin kendi taşıtı veya otobüs gibi pek çok alternatifi değerlendirmek mümkündür. Ancak hangi şekilde giderseniz gidin vize almalısınız. Ki bu genelde bordo pasaport sahipleri için gerekli bir durumdur. Bulgaristan’a gitmek sanıldığı kadar zor olmamakla birlikte aynı zamanda pek çok kişi de bu nedenle tercih etmektedir. Bulgaristan seyahatleri özellikle kısa süreli ise vize sonuçları da hızlı bir biçimde sonuçlanmaktadır.

Sık sık Bulgaristan’a vize var mı dense de Bulgaristan’a vize alması gereken kesin bir grup bulunmaktadır ki bu grup bordo pasaport sahipleri olmaktadır. Genelde pek çok kişinin de bordo pasaportu olduğu için aslında bir azınlıktan söz etmediğimizi de belirtmek gerekmektedir. Bordo pasaport sahipleri hangi amaç için olursa olsun Bulgaristan’a gidecekleri sürece vize almalıdır. Burada gidecekleri biçimi ve hangi taşıtı kullanacaklarını da özellikle rezervasyon artırarak belirtmeleri gerekmektedir. Eğer kişiler kendi araçları ile gidecekler ise bu durumda da bunu belirtmeleri gerekmektedir. Aynı şey kalacak yer için de geçerlidir. Kişiler kalacakları bir yer yok ise oteli tercih edebilirler ancak birini ziyaret için vb. gidiyorsanız bu durumda kalacak yeri ayrıca belirtmeniz oldukça önemlidir. Kişiler genellikle bu gibi ayrıntıları atladığı için vize almak da zor olacak ve hatta mümkün olmayacaktır.

Bulgaristan Vize İçin Gerekli Evraklar

Bulgaristan Vize İçin Gerekli EvraklarBulgaristan vizesi için gerekli evraklardan biri de dekonttur. Dekont aslında vize harcı olmaktadır. Vize harcının ödendiğinin garantisi olarak dekont bulunmalıdır. Dekont içerisinde gönderilen adres ve miktar yazılacak olup bu sayede vize almanız için gerekli ödemeyi gerçekleştirmiş olmanız mümkündür. Bulgaristan vizesi ne kadar bu nedenle sorulmaktadır. Ücretler değişim gösterebilmektedir. Bu nedenle net bir biçimde araştırılmalı veya önceden öğrenilmelidir. Özellikle Bulgaristan vize işlemleri için vize tipi ve kişinin yaşı oldukça önemlidir. Yaşı küçük bir kişi ise ücret azalacak olup 12 yaş ve üstü herkes aynı ücreti ödemektedir.

Seyahat esnasında vermeniz gereken vize harç ücreti de vize türüne bağlı olup en iyi bilgiyi VFS Global üzerinden edinebileceğiniz gibi konsolosluktan da gerekli bilgiyi alabilirsiniz. Bunlar en doğru bilgiler olup özellikle uzun süreli vizelerde ciddi değişiklikler görülmektedir. Bu nedenle uzun süreli vizelerdeki ücret çok daha net bir biçimde ve güncel olarak araştırılmalıdır.

Vize Bulgaristan seyahati için alınması gereken evrakların başında gelmektedir. Bunun dışında vize dilekçesi de oldukça önemlidir. Vize dilekçesini uzman biri ile yazdırabilir veya sterseniz kendiniz de yapabilirsiniz. Ancak dil seçenekleri açısından İngilizce veya Bulgarca önerilmektedir. Bu sayede konsolosluk ve VFS Global içerisinde de evraklar net bir biçimde anlaşılacaktı. Vize dilekçesi aslında vize dosyasının tamamının bir özeti niteliğindedir. Seyahatin amacı, seyahati kimin gerçekleştireceği, seyahatin hangi süreler içerisinde gerçekleşeceği ve bunun gibi pek çok bilgi burada yer almalıdır. Sonrasında ise bunları doğrulayıcı evraklar dosyada yer almalıdır.

Bulgaristan Turist Vizesi

Bulgaristan Turist VizesiBulgaristan turist vizesi almak isteyen kişilerin sayısı oldukça fazladır. Pek çok kişi seyahat açısından yakın ve daha az maliyetli yerleri tercih etmektedir. Bulgaristan turist vizesi hem daha az maliyetli olup hem de turistik seyahatler açısından uygun bir yer olarak görülmektedir. Bulgaristan turistik vize ücreti 60 Euro olmakta olup pek çok Avrupa ülkesine göre de daha uygundur. Bunun sebebi ise Schengen vizesi içerisinde yer almamasıdır. Her ne kadar bir AB ülkesi olsa da Schengen grubunda olmaması vize sürecinin de uygun olmasını sağlamaktadır.

Bulgaristan turist vizesi alınması kısa sürmekle birlikte anında planlanan seyahatler için de tercih edilmektedir. Özellikle kısa süreli ve anlık seyahatler için en uygun ve en yakın ülkelerden olmaktadır. Bu sayede de seyahat oranı oldukça fazladır. Pek çok kişi her yaz Bulgaristan’a seyahat etmektedir. Her mevsimde seyahatler olmakla birlikte özellikle yaz mevsiminde seyahatler çok daha fazladır.

Bulgaristan turist vizesi için gereken evraklar da ek olarak değişebilmektedir. Özellikle turist vizesi için ayrı olarak gereken evraklar banka hesap dökümü ve rezervasyon belgeleri olmaktadır. Banka hesap dökümü aslında kalacağınız güne göre belirlenmektedir. Yani ortalama 1 hafta kalacaksanız 5000 TL kadar yeterli olmaktadır ancak daha üstü avantajlı olacaktır. Banka hesap dökümü ve istenen rezervasyon evrakları ise genel olarak otel ve uçak rezervasyonu olmaktadır. Otel rezervasyonu aslında gideceğiniz ve döneceğiniz süreci belirleyecektir. Bu da aslında vize almanızı kolaylaştıracaktır. Uçak rezervasyonu da aynı amaca sahip olup aslında döneceğiniz ve kalacağınız günlerin garantisi olarak görülmektedir.

Bulgaristan’a Nasıl Gidilir?

Bulgaristan'a Nasıl Gidilir?Bulgaristan’a nasıl gidilir ve seyahat yöntemleri hakkında merak edilen pek çok soru bulunur. Bulgaristan sadece uçakla değil bizzat kendi aracınızla ya da otobüs ile de gidebilirsiniz. Ancak her şekilde vize almanız gerekmektedir. Bu nedenle Bulgaristan’a giderken hangi yolu denerseniz deneyin vize almanız şarttır. Elbette bu durum bordo pasaportlular için geçerli olmaktadır. Diğer pasaport sahipleri ise kısa süreli seyahatte gerek duymamakla birlikte uzun süreli seyahatler için vize almalıdır.

Bulgaristan’a vize nasıl alınır ve alındığında nasıl gidilir merak konusu olsa da vize başvurusu yapan herkes burada süre ayarlamasını iyi bir biçimde yapmalıdır. Vize başvurularınızı seyahatten 3 ay öncesinden itibaren başlatabilirsiniz. Bu sayede de seyahat etmek için sizlere vakit kalacaktır. Özellikle de vize retti süresince vakit bulmanız için erken başvuru önemlidir. Ancak genellikle Bulgaristan vizesi hızlı bir biçimde çıkmaktadır. Hatta uzun süreli vizeler dahi 20 gün gibi bir süre içerisinde sonuçlanmaktadır. Bu nedenle de pek çok kişinin ilk tercihleri arasında Bulgaristan yer almaktadır.

Bulgaristan’a Vizesiz Gidilir Mi?

Bulgaristan'a Vizesiz Gidilir Mi?Bulgaristan’a vizesiz nasıl gidilir sık sorulan sorulardan olup burada önemli olan kimlerin Bulgaristan’a vizesiz gidebileceğidir. Burada en önemlisi de bordo pasaporta sahip olmamaktadır. Eğer bordo pasaporta sahipseniz bu durumda yapacağınız şey vize almaktır. Ancak eğer yeşil, gri veya siyah pasaporta sahipseniz vize almanız belli bir süre için gerekli değildir. Bu süre pasaporta göre değişmektedir. Yeşil pasaporta sahip olanlar 180 gün içerisinde en fazla 90 gün kadar vizesiz Bulgaristan’da barınabilmektedir. Ancak siyah ve gri pasaportlular için bu süre farklıdır. 30 gün Bulgaristan’da barınabilmek mümkündür.

Bulgaristan vize var mı diye soranlar borda pasaporta sahip ise muhakkak vize başvurusu yapılır ki transit geçişlerde de bir vizeye gereksinim bulunmaktadır. Bulgaristan vizesiz işlemlere çakı olsa da hali hazırda AB ülkesi olması nedeni ile vize süreci birtakım benzerlikler taşımaktadır. Yine de vize süreci ayrıntısı ile ayrıca araştırılmalıdır.

Bulgaristan’a vizesiz gidebilecek olan kişiler birtakım noktalara dikkat etmelidir. Örneğin yeşil pasaport sahibi bir kişi eğitim için Bulgaristan’a gidecek ise seyahat öncesinde eğitim vizesi almalıdır. Belirlenen gün kadar seyahat edip sonrasında oradan eğitim vizesi almayı deneyen pek çok kişi olsa da bu uygun görülmez ve vize alamamanız dahi mümkündür. Bu nedenle dikkatli olunması önerilmektedir. Seyahat sebebine bağlı olarak vize almalı veya almamalısınız.

Bulgaristan Vizesi Nasıl Alınır?

Bulgaristan Vizesi Nasıl Alınır?Bulgaristan vizesi alma süreci kısa bir süreç olsa da bu durum vize tipine göre değişmektedir. Alacağınız vizeye bağlı olarak da süreç ve evraklar farklı bir biçimde ilerleyecektir. İlk aşamada gerekli evraklar pasaport, biyometrik fotoğraf, kimlik fotokopisi, vize başvuru formu ve vize dilekçesi olmaktadır. Ancak bunlar temel evraklar olup bunlara ek olarak birtakım evraklar daha gerekmektedir. Özellikle öğrenci iseniz öğrenci belgenizi almanız gerekmektedir. Aynı zamanda çalışıyorsanız da bunu belgelemeniz önem arz etmektedir. Ancak çalıştığınız yer burada temel bir etken olmaktadır. Özellikle devlette çalışıyorsanız bakanlık üzerinden çalışma belgenizi alabilirsiniz ancak özel bir firmada çalışıyorsanız da firma üzerinden bu firmada çalıştığınıza dair belge almanız gerekmektedir. Bulgaristan vizesi evrakları bu açıdan fazlasıyla çeşitlidir. Aynı zamanda Bulgaristan vizesi alırken SGK dökümünüz de dosyada yer almalıdır. Son SGK dökümlerinizi E-Devlet üzerinden veya SGK sistemi üzerinden çıkarabilirsiniz. Aynı zamanda banka hesap dökümü de gerekir ki bu çoğu vizede yer alması gereken bir belgedir. Bu Bulgaristan vize ücreti ile aynı şey değildir bu nedenle banka hesap dökümünde sizlere yetecek kadar bir miktar olması oldukça önem arz etmektedir. Banka hesap dökümü değişebilmekte olup içerisinde istenen miktar Bulgaristan’da kalacağınız süre ile bağlantılı olmaktadır.

Bulgaristan Vizesi Almak

Bulgaristan Vizesi AlmakBulgaristan vize gerekiyor mu ve gerekiyorsa Bulgaristan vizesi nasıl alınır merak edilen konular arasındadır. Bunun için her şekilde evraklar eksiksiz olmalıdır. Bunlardan ilki de pasaporttur. Pasaportun birtakım ayrıntıları bulunmaktadır. Pasaport en geç 10 senelik olmalıdır ve dönüş tarihinden itibaren en az 6 ay kadar vakti olmalıdır. Özellikle 2 sayfası da boş olmalıdır ki durum böyle değil ise yeniden pasaport çıkartılmalıdır.

Pasaport gereken tek evrak olmayıp daha pek çok evrak bulunmaktadır. Bunlardan biri de kimlik fotokopisidir. Yeni veya eski kimlik fark etmemektedir. Bunun dışında Bulgaristan vizesi için gerekli evraklar arasında biyometrik fotoğraf da yer almaktadır. Biyometrik fotoğraflar en yakın zamansa çekilmiş olmalıdır ve kendi içerisinde birtakım kuralları bulunmaktadır. 45×35 ölçülerinde olmalıdır ve buna ek olarak da hiçbir takı bulunmaması gerekmektedir. En fazla eşarp bulunabilecek olup bu aşamada da kulaklar görülecek bir biçimde takılmalıdır. Arka plan ise beyaz olmalıdır.

Aynı zamanda Bulgar vizesi ne kadar diye de sorulmaktadır ki Bulgar vizesi ücret dekontu da dosyada yer almalıdır. Bunlara ek olarak vize başvuru formu ve vize dilekçesi gerekmektedir. Vize başvuru formuna her yerden erişebilmeniz mümkündür. Vize dilekçesini ise kişi bizzat yazmalıdır ki aynı zamanda bu evrakların tercümesi de yapılmalıdır. Bunlar temel evraklar olup daha pek çok evrak gerekmektedir.

Bulgaristan Vize İstiyor Mu

Bulgaristan Vize İstiyor MuBulgaristan’a vize gerekiyor mu sorusu sık sık duyulan bir sorudur ancak burada önemli olan pasaport olmaktadır. Pasaport türü vize açısından belirleyici rol oynamaktadır. Bu nedenle Bulgaristan vize istiyor mu sorusunun da birden fazla cevabı bulunmaktadır. Eğer bordo pasaport sahibi iseniz muhakkak vize almanız gerekmektedir. Ancak diğer pasaportlarda bu durum biraz daha farklı olup eğer yeşil pasaport sahibi iseniz 180 gün içerisinde en fazla 90 gün kadar Bulgaristan’da seyahat edebilmeniz mümkündür. Bunun dışında gri ve siyah pasaport sahibi olanlar da 30 gün kadar Bulgaristan’da bulunabilmektedir. Ancak 360 gün içerisinde 30 gün şeklinde bir sınırlama değildir.

Bu nedenle Bulgaristan vizeli mi diye sorulması da oldukça normaldir. Hali hazırda bu değişkenlik akılları karıştırmaktadır. Bulgaristan vizesi almanız gerekir ki birçok kişi bordo pasaportlu olduğu için bu sık yaşanan bir durumdur. Vize almak için yapmanız gereken VFS Global ile iletişime geçerek vize başvurusu yapmaktır. Bu süreci konsolosluk ile ortaklaşa olarak VFS Global yürütmektedir bu nedenle randevu muhakkak buradan alınmalıdır.

Bulgar Vizesi Almak İçin Firma

Bulgar Vizesi Almak İçin FirmaBulgaristan vizesi için birtakım firmalarla iletişim kurabilmek mümkündür. Bu sayede aslında vize için danışmanlık alabilirsiniz. Bulgaristan’a gitmek son yıllarda gittikçe yaygınlaşmakta olup iki ülke arası iletişim de oldukça canlıdır. Hali hazırda Türkiye’de pek çok Bulgar göçmeni olmakla birlikte bunun dışında da Bulgaristan’a seyahat etmek isteyen kişiler bulunmaktadır. Kısa süreli veya uzun süreli seyahatlerde de Bulgaristan vizesi alabilmek için danışmanlık almak mümkündür.

Bulgar vizesi nasıl alınır diye soran herkesin ilk aşamada danışmanlık alması önem arz etmektedir. Bunun için birçok firma olmakla birlikte sizlere en uygun olan seçebilirsiniz. Özellikle bu sayede de belki de hiç vize danışman firmasına gitmeden de vize işlemlerinizi tamamlayabilmeniz mümkündür. Bu süreç internet üzerinden de ilerleyebilmekte olup bu sayede günlük hayatınızdan ve işlerinizden de geri kalmamış olursunuz. Özellikle de hızlı bir biçimde vize almak isteyenler ya da vize almakta zorlananlar bu imkanlardan faydalanabilir ve kendilerine en uygun firmayı seçerek vize sürecini de hızlandırabilirler. İşlerinden geri kalmak istemeyen herkesin ilk tercihi danışmanlık olup bu sayede günlük hayatlarında evrak koşuşturmacası yaşamamaktadır. Özellikle Bulgaristan vize başvurusu için gerekli evraklar listelendiğinde vize türüne göre evraklar da değişmekte olup en ayrıntılı bilgiyi bu sayede öğrenebilmek mümkündür.

Ancak özellikle Bulgaristan vize başvurusu yapacaksanız konsolosluğun yönlendirdiği VFS Global firmasına randevu almanız gerekmektedir. Vize sürecini VFS Global firması yürütmekte olup randevu alarak evraklarınızı VFS Global’e iletebilirsiniz. Bu kargo yolu ile olabileceği gibi elbette bizzat giderek de gerekli iletişimi kurabilirsiniz.

VFS Global tamamen konsolosluk ile anlaşmalı ve ortak bir çalışma yürütmektedir. VFS Global için elbette belirli bir ek ücret ödeyerek başvuruları buradan gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Bu sayede aslınsa vize başvuruları çok daha hızlı sonuçlanmakta olup konsolosluğun üzerinden de ciddi bir yük alınmış olmaktadır.

Bu durum sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için geçerli olmayıp Irak ve Suriye vatandaşları da Bulgaristan başvurularını bu adresten gerçekleştirmelidir. Bu nedenle süreç onlar için de aynı biçimde öncelikle randevu alarak ilerleyecektir.

Bulgaristan Vizesi ve Randevu Video;

İlginizi Çekilebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×