Bulgaristan Vize İstiyor Mu? - Schengenvize.net
Schengen Blog

Bulgaristan Vize İstiyor Mu?

Bulgaristan kolaylıkla vizesiz giriş yapabileceğiniz ülkeler arasındadır. Örneğin hususi pasaporta bir diğer deyiş ile yeşil pasaporta sahip olan kişilerin 180 gün kapsamında 90 günü aşmayacak şekilde vizesiz giriş yapmasına fırsat verilmektedir.

Bulgaristan Vize Ücreti Ne Kadar?

Bulgaristan vize istiyor mu; vize başvuru adımlarını tamamlamak için vize harcını da ödemeniz gerekmektedir. Vize harcını ödemeden vize başvuru adımlarınızın resmi birimler tarafından dikkate alınmayacağını bilmelisiniz. Bulgaristan vize başvurunuzun reddedilmesi durumunda vize başvuru adımında yatırmış olduğunuz harç tutarının tarafınıza iade edilmeyeceğini de bilmelisiniz.

Bulgaristan vize ücreti ne kadar; vize başvuru adımları sırasında kişilerin sorun yaşamaması için özel bir skala oluşturulmuştur. Her sene ödenmesi gereken tutarda değişim olur. Vizenin geçerlilik süresi, vize ile ülkeye kaç kere giriş çıkış yapma hakkınız olduğu gibi detaylar ödemenizi gereken tutarı değiştirmektedir.

Bulgaristan’a Gitmek İçin Ne Gerekiyor?

Bulgaristan vize istiyor mu; yeşil pasaportu olan kişilerin 90 günü aşmamak kaydı ile vizesiz giriş yapması mümkündür. Hizmet pasaportu olan kişilerin ise 30 günü geçmemek koşulu ile bu olanaktan istifade etmesine olanak verilmektedir. Bulgaristan vize işlemlerini; en kapsamlı hizmet sunan firmalar aracılığı ile de tamamlamanıza olanak verilmektedir. Özellikle uzun dönem vize ya da aile birleşimi gibi taleplerinizi varsa bu aşamada daha dikkatli olmak adına firmalar ile iş birliği yapmalısınız.

Bulgaristan’a gitmek için ne gerekiyor; Bulgaristan’a umumi kullanıma açık olan pasaport hamillerinin vize alarak giriş yapmaları gerekmektedir. Umumi pasaport sahiplerinin vize başvuru formunu eksiksiz doldurması ve 2 adet de biyometrik fotoğraf sunması gerekir. Fotoğrafların kimlik tespitinin daha kolay yapılması adına son 6 aya ait olması gerekir.

Bulgaristan Vizesi Kalktı Mı?

Bulgaristan vize istiyor mu; vize talep adımları uzun süreli ziyaretler için devam etmektedir. Bize başvuru sürecinde sunmuş olduğunuz pasaportun güncel olmasına dikkat etmelisiniz. Pasaportunuzun güncelleme adımlarını NVİ üzerinden tamamlayabilirsiniz. Pasaportunuzun en az 3 sayfasının boş olması istenmektedir.

Bulgaristan vizesi kalktı mı; vize başvuru zorunluluğu çalışma izni almak isteyen kişiler için devam etmektedir. Kişilerin Bulgaristan’da bir firmadan onay alması durumunda bu kurumsal firmanın davet mektubu göndermesi gereklidir. Davet mektubu kapsamında hangi pozisyonda ve hangi koşullarda çalıştığınıza dair bilgi verilmesi gerekmektedir. Çalışma izni alırken hangi okuldan mezun olduğunuz, hangi iş deneyimlerine sahip olduğunuz, daha öncesinde AB üyesi olan bir ülkede çalışma deneyiminizin olup olmadığı konusunda da bilgi vermelisiniz.

Bulgaristan Kapıda Vize Veriyor Mu?

Bulgaristan vize istiyor mu; Bulgaristan’da yeşil pasaportlu kişilerin 90 günden uzun kalmak istemleri durumunda vize almaları gerekmektedir. Bordo pasaporta sahip olan kişilerin ise süre fark etmeksizin vize alma zorunluluğu bulunmaktadır. Bulgaristan vize başvuru adımlarında finansal birikiminizin yeterliliği hakkında da fikir sunmanız gerekmektedir. Ülkeye giriş yapacak olan kişilerin meydana gelecek maddi ihtiyaçları karşılayacak seviyede bir maddi birikiminin olup olmadığının analiz edilmesi gerekir.

Bulgaristan kapıda vize veriyor mu; kapıda transit vize vermek gibi bir durum söz konusu değildir. Vize işlemlerinin tüm prosedürleri eksiksiz bir biçimde yerine getirerek öncesinde tamamlamanız istenmektedir. Sınır kapılarında giriş adımını tamamlarken Bulgaristan’da hangi adreste ikamet edeceğinize dair de açık bir adres sunmanız gerekir. Bu hem turistik amaçlı hem de iş seyahati gibi unsurlarda talep edilmektedir. Ülkenin aldığı bir güvenlik önlemiş olarak da yorumlanabilir.

Bulgaristan’a Gitmek İçin Ne Kadar Para Lazım?

Bulgaristan vize istiyor mu; Bulgaristan’a eğitim için ya da turistik amaç ile girmeniz fark etmeksizin kesinlikle maddi durumunuz hakkında bilgi vermeniz gerekmektedir. Bulgaristan’a gitmek için ne kadar para lazım; sadece maddi birikim konusunda değil aynı zamanda seyahat ve sağlık sigortanızın aktif şekilde devam ettiği konusunda da veri sunmanız gerekir. Bu şekilde ülkeye giriş yapan kişilerin kamuya yük olmayacağının kanıtlanması sağlanır.

Ankara’daki Bulgaristan Büyükelçiliği
Adres
Atatürk Bulvarı No.124, Kavaklıdere, Ankara, Türkiye

e-posta
[email protected]

Web Sitesi URL’si
http://m.bulgaristankonsoloslugu.com/ankara-buyukelciligi/

Bursa’daki Bulgaristan Büyükelçiliği
Adres
Darmstad Cad. Uslu Sok. 3/2, Osmangazi, Bursa 16050

e-posta
[email protected]

Edirne’deki Bulgaristan Büyükelçiliği
Adres
Sarıcapaşa Mahallesi, Kadirhane Cd. No: 32, 22030 Edirne Merkez / Edirne, Türkiye

e-posta
[email protected]/[email protected]

Web Sitesi URL’si
http://www.bulgaristankonsoloslugu.com/edirne-baskonsoloslugu/

İstanbul’daki Bulgaristan Büyükelçiliği
Adres
Ahmet Adnan Saygun caddesi 34, Ulus/Levent 2, İstanbul

e-posta
[email protected]

Bulgaristan yeşil pasaport sahiplerinden vize ister mi?

Bulgaristan yeşil pasaport sahiplerinden 90 günü aşmamak kaydı ile vize talep etmemektedir.

Bulgaristan vizesi ne kadar sürede çıkar?

Vize başvurunuzun tamamlanmasının sonrasında ortalama 4 hafta içerisinde yanıt verilecektir.

Bulgaristan’da umumi kullanıma açık pasaportlardan vize talep edilebilir mi?

Bordo pasaport hamillerinin vize alması zorunlu kılınmıştır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×