Avusturya Vizesi Şanlıurfa Vize Merkezi

Avusturya Vizesi Şanlıurfa Vize Merkezi

Avusturya Vize Merkezi, Şanlıurfa

Şanlıurfa’da Avusturya vize merkezi olarak hizmet veren ofisimiz adına sizler için hazırlanan ve Avusturya vize başvuru işlemlerinin daha rahat bir şekilde anlatan bu sayfada, vize başvurusu için gerekli olan her türlü bilgiye ulaşabileceksiniz.

Sizlerin bilgilendirilmesi için hazırlanan bu sayfanın devamında Avusturya tarafından sağlanan vizeye kimlerin başvurabileceğine ve vize başvurusu için gerekli olan evrakların neler olduğuna erişim sağlayabileceksiniz.

Avusturya Vizesine Kimler Başvurabilir? – Şanlıurfa

Avusturya vize başvuru merkezi Şanlıurfa aracılığıyla başvuru işlemi yapılan Avusturya Schengen vizesi, adından da anlaşılabileceği üzere, Schengen vize topluluğuna üye olan ülkeler tarafından verilen bir vizedir. Schengen vize topluluğuna üye olan 26 ülkeden bir tanesi de Avusturya’dır. Avusturya’ya seyahat planlaması yapan ülke vatandaşlarının pasaportlarının özelliklerine göre Avusturya vize politikası değişkenlik göstermektedir.

Eğer ki sahip olunan Türkiye Cumhuriyeti pasaportları gri, yeşil ve siyah renkliyse o zaman Avusturya vizesine başvurulması gerekmemektedir. Bu pasaportlara sahip olanlar, 180 gün içerisinde 90 günü aşmayacak şekilde Avusturya vizesinden muaftırlar.

Bordo renkli Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ise, Avusturya vizesine başvuru yapmak zorundadırlar. Ancak hali hazırda geçerli bir pasaportları ve konaklama süresi bulunan bir Schengen vizesi varsa, o zaman o kişilerde yine Avusturya Schengen vizesine başvurmadan, Avusturya seyahatlerini gerçekleştirebilirler.

Avusturya Vizesi İçin Gerekli Olan Evraklar – Şanlıurfa

Avusturya vize başvuru merkezi Şanlıurfa üzerinden yapacağınız Avusturya Schengen vizesinin kategorisine göre hazırlanması gereken evraklar değişkenlik göstermektedir.

Avusturya tarafından verilen Schengen vizesi türleri şu şekildedir:

·         Avusturya Turistik Vizesi

·         Avusturya Ticari Vizesi

·         Avusturya Aile-Arkadaş Ziyaret Vizesi

 

Yukarıda listelenen 3 farklı vize türü için farklı belgeler hazırlanmaktadır. Ancak her vize türü için ortak olan belgelerde bulunmaktadır. Yapacağınız vize başvurusu esnasında, istediğiniz vize türüne göre evrak listesi, başvuru merkezimiz tarafından sizlerle paylaşılmaktadır.

Her vize türü için ortak olan vize başvuru evrakları şu şekildedir:

Vize bitiş tarihinden en az 6 ay sonrasına kadar geçerli olan Türkiye Cumhuriyeti pasaportu,

Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı ve pasaport fotokopisi,

2 adet biyometrik fotoğraf,

Avusturya’ya gidiş-dönüş uçak bileti ve Avusturya’da yapılacak konaklama rezervasyonları.

 

Avusturya Vize Merkezi Şanlıurfa

Schengen Vize ve Randevu Hattı Ücretsiz: 0850 228 43 53

Avusturya vizesi için Şanlıurfa veya çevre illerinden başvuruda bulunacak misafirlerimiz Schengen Vize Ofisimize gelerek tüm işlemlerini eksiksiz bir şekilde yapabilir, randevu alabilir, formlarının doldurulması veya kontrollerinin yapılmasını sağlayabilir, akabinde uzman bir personelimiz eşliğinde başvurularını gerçekleştirebilirler.  Avusturya vize randevusu mutlaka alınmalı ve randevu ile başvuru yapılmalıdır. Bununla birlikte evrakların eksiksiz olarak sunulması ve dosyanın mutlaka konsolosluk ve yetkili vize merkezinin istediği şekilde hazırlanmalıdır. Bununla birlikte Pasaport ön yüzünün ve diğer ülkelere giriş çıkış sayfalarının mutlaka kopyalarının dosyalara eklenmesi gerekmektedir.  Gerekli evraklar için ilgili sayfamızdan bilgi alabilir, Schengen vize ücretlerini 2020-2021 sayfamızdan görebilirsiniz.

error: Content is protected !!0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye