almanya-vize-ucretleri

Almanya vize ücreti

Yapacakları Almanya seyahatleri için konsolosluklara başvuran kişilerin ödemesi gereken Almanya vize ücreti ve diğer ücretler ne kadardır?

Almanya’ya 90 günden daha kısa sürecek seyahatler için kişilerin konsolosluklar ile iletişime geçerek Almanya Schengen vizesi için başvuru yapması gerekiyor. Yapılacak başvuru öncesinde kişilerin seyahat detaylarını içeren bir dilekçe ile randevu alması da gerekiyor. Konsolosluklar randevusuz vize başvurularını kabul etmiyor. Almanya Konsolosluğu tarafından verilen randevu tarihine kadar kişilerin kendisinden istenilen evrakları tamamlaması ve vize başvurusu yapması gerekiyor. Almanya vize ücreti ve kişinin ödemesi gereken diğer ücretler ise başvuru sırasında ödeniyor.

2 Şubat 2020 tarihinde yapılan düzenleme ile birlikte, vize harç ücretlerinde de değişikliğe gidildi. Buna bağlı olarak önceden 60 Euro olan vize başvuruları sırasında kişilerin ödemesi gereken Almanya vize ücreti de 80 Euro’ya çıkartıldı. 6-12 yaş arası çocuklar için yapılan vize başvurularında ise vize harç ücreti 35 Euro’dan 40 Euro’ya yükseltilmiştir. 0-6 yaş arası çocukların vize işlemleri ise ücretsiz olarak gerçekleştirilmektedir.

Yapılan vize başvurularında kişilerin teslim ettiği evraklara ve kendisinden istenilen bilgileri açıklayıcı şekilde ifade ettiklerine dikkat etmesi gerekmektedir. Yapılan başvuru evraklarında verilen bilgilerin birbiri ile çelişmesi ya da kişilerin dosyada olması gereken evrakları teslim etmemesi halinde başvuruların reddedilme ihtimali bulunuyor. Almanya vize ücreti reddedilen başvurularda kişilere geri ödenmiyor. Ancak başvurusu reddedilen kişinin 1 ay içerisinde ret kararına itiraz etme hakkı bulunuyor. İtiraz etmek isteyen kişilerin bu talebini yazacakları dilekçe ile belirtmesi gerekiyor.

Vize ret kararına itiraz eden kişilerin, kendilerine verilen yeni tarihe kadar vize başvurularını tekrar yapması gerekiyor. İtiraz süreci içerisinde ret kararına itiraz etmeyen kişilerin ise vize almak için Almanya vize ücreti ve diğer ücretleri tekrar ödeyerek vize başvurusunu tekrarlaması gerekiyor. Başvuruların reddedilmemesi için, vize başvuruları konusunda hizmet veren çeşitli firmalardan da destek alınabiliyor.

error: Content is protected !!0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye