Almanya vize reddi

Almanya’ya yapacakları seyahat için vize başvurusunda bulunmak isteyen kişilerin, Almanya vize reddi gibi durumlarla karşılaşmaması için kendisinden istenilen evrakları eksiksiz şekilde teslim etmesi gerekiyor.

Almanya’ya turistik, eğitim, ticari ya da sağlık gibi çeşitli sebeplerle seyahat etmek isteyen vatandaşların, öncelikle Almanya Konsoloslukları ile iletişime geçerek vize başvurusunda bulunması gerekiyor. Vize başvurusu sırasında kendisinden istenilen evrakları tam olarak hazırlamayan ya da evraklar arasında çelişki bulunan kişilerin yaptığı başvurularda Almanya vize reddi ile karşılaşma ihtimalleri bulunuyor. Konsoloslukların bunların haricinde şüpheli buldukları durumlarda da yapılan vize başvurusunu reddetme ihtimali bulunuyor.

Almanya vize reddi ile karşılaşılmasına birkaç farklı etken neden olabiliyor. Bu etkenlerin başında eksik evrak teslim etmek geliyor. Ancak kişinin teslim ettiği evraklarda herhangi bir eksiklik olmaması halinde de yapılan başvurunun reddedilme ihtimali bulunuyor. Kişinin, planladığı seyahati karşılayacak düzeyde maddi gelire sahip olmaması da vizenin reddedilmesi için bir etken. Kişinin seyahat masraflarını karşılayabileceğine dair banka hesap bakiyesini gösteren evrakları başvuru ile birlikte sunması gerekiyor. Ancak hesap bakiyesi, seyahati karşılayacak düzeyde değilse, başvuru reddedilebiliyor. Bu gibi durumlarda kişinin birinci dereceden yakın akrabalarının, kişinin yapacağı seyahatin masraflarını üstleneceğine dair dilekçe yazması ve bu dilekçenin başvuru evrakları ile birlikte konsolosluğa ibraz edilmesi gerekiyor.

5 yıl içerisinde herhangi bir suça karışmış olan kişiler de suçlamanın düzeyine bağlı olarak Almanya vize reddi ile karşılaşabiliyor. Vize başvurusu yapacak kişilerin son 5 yıl içerisinde herhangi bir suça karışmamış ya da adli ceza almamış olması gerekiyor. Başvuru sırasında, kişinin Emniyet Müdürlüğünden alacağı adli sicil kaydı ve biyometrik parmak izini de evraklar arasına eklemesi gerekiyor.

Vize başvurusu reddedilen kişilere, vize harç ücreti ve yaptığı diğer masraflar geri ödenmiyor. Bu yüzden vize başvurusu sırasında herhangi bir evrak eksiği yapmamak adına ilk kez vize başvurusu yapan kişilerin konu üzerine uzman personeller ile hizmet veren firmalardan destek alması da büyük önem taşıyor.

error: Content is protected !!0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye