Almanya Vize Başvuru Formu İşlemleri

Almanya Vize Başvuru Formu İşlemleri

Almanya Vize Başvuru Formu- Almanya Vize Formu Örnek Dolduruluşu

Almanya vize başvuru formu online olarak da doldurulabilen ve içeriğinin doğru, eksiksiz olarak doldurulması gereken bir formu oluşturmaktadır.

Almanya vize formunun dolduruluş işlemi, seyahatin türüne göre değişiklik göstermektedir. Çünkü vize başvuru formunda seyahatin türü ve süresi de yer almaktadır. Kişilerin süreyi belirlemeli, kısa süreli vize işlemlerine mi yoksa uzun süreli vize işlemlerine mi başvurduğu belirtilmelidir. Her aşamadan incelendiği zaman eksik bir bilgi ya da yanlış bir bilginin olmaması Almanya Konsolosluğu’ nun vize başvuru formunu reddetmesini önleyecektir.

Almanya vize formu örnek dolduruluşu incelendiği zaman öncelikli olarak isim soy isim, pasaport numarası, TC kimlik no ve gidilecek olan şehirlerin adres bilgilerini girmek gereklidir. Gidilecek olan şehir, vize süresi boyunca seyahat edilecek yerlerin listesi, otel ve uçak bileti rezervasyon bilgileri burada yer almalıdır. Bu sayede gidilecek olan yerler hem önceden planlanmış olur hem de Almanya Konsolosluğu’ na seyahatiniz boyunca yapılması gereken adımları açıklama şandı yakalanmış olur.

Almanya vizeleri türü bakımından tek giriş, iki giriş ve çok giriş olarak üç aşamada incelenmektedir. Ayrıca ilgili vize türünün ve bu giriş işlemlerinde başvuru formunda talebe göre belirlenmesi gerekmektedir. Almanya vize işlemlerinin hızlı sonuçlanması isteniyor ise ekspress seçeneğinin işaretlenmesi normal seyrinde 2 – 3 hafta içerisinde açıklanması için ise, normal bölümünün işaretlenmesi gerekmektedir.

Almanya vize başvuru formu içeriğinde kişisel bilgiler girildikten sonra hemen altta; kişinin iş bilgileri yer almaktadır. Burada iş hakkında bilgi, iş yeri adresi, güncel bilgilerinden oluşan e mail adresi ve cep telefonu nu marsı da girilmelidir. Varsa kişinin iş yeri telefon numarasının da girilmesi uygundur. Son olarak kişinin Türkiye’ de bulunduğu ikametgah belgesinde de yer alacak ev adresinin girilmesi gerekmektedir.

Almanya vize başvuru formu online vize başvuru formu çerçevesinde internet ortamında da girilmektedir. Bunun yanında tur şirketleri tarafından dosyalanmak üzere kağıt çıktı şeklinde başvuru formu da doldurulabilmektedir.
0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye