yunanistan-turistik-vize-evraklari-ucreti

Yunanistan Turistik vize için gerekli evraklar

Yunanistan’a turistik seyahat ya da gezi düzenlemek isteyen vatandaşların başvurması gereken Yunanistan Turistik vize için gerekli evraklar nelerdir?

Yunanistan’a turistik gezi ya da seyahat düzenlemek isteyen vatandaşların Yunanistan konsoloslukları ile iletişime geçerek turistik vize başvurusunda bulunması gerekiyor. Turistik vize almak için kişinin seyahat detaylarını, konaklama ve uçak bileti gibi bilgileri de başvuru evrakları ile birlikte teslim etmesi gereklidir. Yunanistan turistik vize için gerekli evraklar konsolosluklar tarafından belirlenmiş olmasına karşın, bazı durumlarda kişilerden ek evraklar da istenmektedir.

Turistik vize başvurusu yapacak kişinin öncelikle seyahat süresini belirlemesi gereklidir. 90 günden daha az sürecek seyahatler için kişinin Yunanistan Schengen vizesi için başvuru yapması gerekiyor. Schengen vize başvurusu kabul edilen kişi, 90 günlük süre zarfında Schengen üyesi diğer ülkelere de seyahat etme hakkına sahiptir. Schengen vizesi ile diğer ülkelere seyahat etmek için seyahatin Yunanistan’dan başlaması gerekmektedir.

90 günden daha uzun sürecek seyahatler için yapılan vize başvurularında kişinin seyahat detaylarını başvuru formunda belirtmesi gereklidir. Vize başvurusunun onaylanma ihtimalini arttırmak içinin kişinin yaptığı otel rezervasyonları, uçak biletleri ve seyahat süresince masrafların karşılanacağı banka hesabı ya da kredi kartı bilgilerinin de Yunanistan Turistik vize için gerekli evraklar arasına eklenmesi gerekiyor.

Aile ile yapılması planlanan seyahatlerde vize başvurusu her aile bireyi için ayrıca yapılmalıdır. 18 yaşından küçük çocuklar için hazırlanan Yunanistan turistik vize için gerekli evraklar ise ebeveynlerden birisi tarafından imzalanmalıdır. 18 yaşından küçük çocuklar ebeveynlerinden sadece birisi ile seyahat edecekse, seyahat etmeyen ebeveyn tarafından muvafakatname verilmelidir. Vize başvurusu reddedilen kişilerin, ret kararına 28 gün içerisinde itiraz etmesi gereklidir. Bu süre içerisinde kişinin ret kararına neden olan evrakları yenileyerek tekrar vize başvurusu yapabilir. İtiraz etmeyen kişilerin ise vize almak için tekrar başvuru yapması ve başvuru ücretini tekrar ödemesi gerekmektedir.

error: Content is protected !!0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye