Yunanistan Ticari Vize İşlemleri

Yunanistan Ticari Vize İşlemleri

Yunanistan Ticari Vize

 İş toplantısı, fuar ve seminer gibi ticari nedenler ile Yunanistan sınırları içinde ziyarete bulunacaklar, Yunanistan ticari vize almalıdır. Umuma mahsus (bordo) pasaportu bulunanlar, Schengen vizesi bulunmadığı zamanlarda bu vizeyi almak zorundadır. Hususi(yeşil), diplomatik( siyah) pasaport ve gri (hizmet) pasaportu olanlar 10 gün içinde 90 günü aşmayacak ziyaretler için vize almak zorunda değildir. Ticari vize için başvurular doğrudan Yunanistan Büyükelçiliğine ya da Konsolosluğuna yapılmaktadır. Ticari vize işlemleri seyahat tarihinden en fazla 3 ay öncesinde yapılır.

Yunanistan ticari vizesi almak isteyenler için bir takım evrakları tamamlamanız ve şartları yerine getirmeniz gerekir. Yunanistan ticari vize şartları şu şekilde sıralanabilir:

  1. Yunanistan ticari vize için vize başvuru formu imzalı ve eksiksiz olacak şekilde doldurulmalıdır.
  2. Vize başvurusu için hazırlanan evrakların güncel olarak temin edilmiş olması gerekir. Son 3 aydan eski dönemde çıkarılmış evraklar ile vize başvurusu yapılamaz.
  3. Vize için kullanılacak pasaport geçerliliği seyahat sonrası 6 ay daha devam etmelidir. Vize işlemi için karşılıklı 2 sayfa boş alan bulunmalıdır.
  4. Yunanistan sınırları içinde bulunan firma tarafından ıslak imzalı olarak ticari vize davetiyesi gönderilmiş olmalıdır.
  5. Pasaportun üzerinde kimlik bilgilerinin yer aldığı kısmın fotokopisi ve varsa daha önceki pasaportların fotokopileri alınmalıdır.
  6. Başvuranın bağlı bulunduğu şirkete ait vergi levhası, başvuru yıllından 1 yıl öncesine ait vergi beyanı ile hazırlanmalıdır.
error: Content is protected !!0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye