yunanistan-calisma-izni-vize-evraklari-ucreti

Yunanistan Çalışma İzni için gerekli evraklar

Yunanistan’da hizmet veren bir şirkette çalışmak ya da kendi işini kurmak isteyenlerin başvurması gereken Yunanistan Çalışma İzni için gerekli evraklar nelerdir?

Yunanistan’da hizmet veren bir şirkette çalışmak, iş toplantısı ya da seminer gibi organizasyonlara katılmak ya da kendi şirketini açmak isteyen kişilerin Yunanistan ticari vizesi için başvuru yapması gerekiyor. Ticari vize başvuruları sadece Yunanistan Büyükelçiliği ya da Yunanistan Konsolosluğuna yapılabiliyor. Yapılan başvuruların kabul edilmesi için Yunanistan Çalışma İzni için gerekli evraklar arasında hiçbir çelişki ya da eksiklik olmaması gerekiyor.

Yunanistan’da hizmet veren bir şirkette çalışmak için ticari vize başvurusu yapacak kişilerin, başvuru için randevu alırken bu şirketten aldığı davetiye mektubunu da dilekçe ile birlikte iletmesi gerekiyor. Kişinin aldığı davet mektubu, şirket tarafından direkt olarak Yunanistan İçişleri Bakanlığı’na da teslim edilebiliyor. Başvuru yapacak kişinin başvuru Yunanistan Çalışma İzni için gerekli evraklar arasına kimlik ve iletişim bilgilerini, eğitim düzeyini belirten diploma ve evraklar ile birlikte mesleki yeterliliğini belirten evrakları da eklemesi gerekiyor.

Başvuru yapan kişi Yunanistan’dan herhangi bir şirketten davetiye almamış, ancak Yunanistan’da çalışmak istiyorsa yapacağı başvuru sırasında kişinin çalışmak istediği sektördeki çalışan ihtiyacına bakılır. Kişinin çalışmak istediği sektörde işçi açığı olması halinde ise kişinin başvurusu kabul edilmektedir.

Başvuru yapacak kişi, kendi şirketini kurmak amacıyla başvuru yapıyorsa, kişinin evraklar ile birlikte kurmak istediği şirketin maddi ihtiyaçlarını karşılayabilecek gelir düzeyine sahip olduğunu kanıtlaması gereklidir. Ticari vize başvurusu sırasında Yunanistan Çalışma izni için gerekli evraklar arasına kişinin son 12 aya dair maaş bordrosunu ve banka hesap ve kredi kartı gibi bilgileri de eklemesi gerekiyor. Kişinin banka hesabında bulunan bakiye miktarı, gelir düzeyine göre birikim yapılamayacak kadar fazla ya da aradaki fark çok ise kişinin bu bakiyenin nereden geldiğini de açıklaması gereklidir.
0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye