Yunanistan Aile Ziyaret vizesi için gerekli evraklar

Yunanistan’da yaşayan aile bireyleri ve akrabalarını ziyaret etmek isteyen kişilerin başvurması gereken Yunanistan Aile Ziyaret vizesi için gerekli evraklar nelerdir?

Yunanistan’da yaşayan aile bireyleri ya da akrabalarını ziyaret edecek olan Türk vatandaşlarının Yunanistan Konsoloslukları ya da Büyükelçiliği ile iletişime geçerek Yunanistan Aile Ziyaret Vizesi için başvuru yapması gerekiyor. Başvuru yapılmadan önce, kişilerin konsolosluklardan vize başvurusu için randevu da alması gerekiyor. Randevu almak için yazılacak dilekçede seyahatin süresi, amacı ve ziyaret edilmesi planlanan aile bireylerinin iletişim ve kimlik bilgilerinin de yer alması gerekiyor.

Yunanistan aile ziyaret vizesi için gerekli evraklar Yunanistan Konsoloslukları tarafından belirlenmiştir. Başvuru yapacak kişilerin öncelikle seyahatin süresini belirlemesi gerekiyor. 90 günden daha kısa sürecek seyahatler için aile ziyaret vizesi yerine Yunanistan Schengen vizesi için de başvuru yapılabiliyor. Schengen vizesi onaylanan bir kişi, seyahati Yunanistan’dan başlamak üzere 90 günlük süre içerisinde diğer Schengen ülkelerine de seyahat edebiliyor. Ancak seyahati 90 günden daha uzun sürecek kişilerin Yunanistan Aile ziyaret vizesi için başvurması gerekiyor.

Yunanistan Aile Ziyaret Vizesi için gerekli evraklar verilen randevu tarihine kadar dosya içinde toplanmalı ve başvuru tarihinde konsolosluğa teslim edilmelidir. Başvuru yapan kişinin, başvuru formu ve pasaportu ile birlikte Yunanistan’da ziyaret edeceği aile bireyi ya da akrabasının iletişim ve kimlik bilgilerini de evraklar arasına eklemesi gereklidir. Evraklarla birlikte Yunanistan’da ziyaret edilecek akraba ile birlikte çekilen fotoğrafların da eklenmesi, başvurunun onaylanma ihtimalini arttırmaktadır.

Yunanistan Aile Ziyaret vizesi için gerekli evraklar birkaç kişi başvuru yapılacaksa, başvuru yapan her kişi için yeni evraklar oluşturulması gerekmektedir. Başvuru sırasında kullanılan pasaportun üzerinde vizenin yazılabilmesi için en az 2 boş sayfa olması, pasaportun en az 10 yıl içerisinde yenilenmiş olması ve pasaportun okunamayacak kadar yıpranmış bölgelerinin olmaması gereklidir. Başvuru yapan kişinin pasaportunun süresi ise başvurulan vizenin bitme tarihinden sonra en az 3 ay olmalıdır. Aile ziyaret seyahatine 18 yaşından küçük çocuklar katılacaksa, çocuk için hazırlanan evraklara ebeveynlerden herhangi birinin imza atması gereklidir. Ebeveynlerinden sadece birisi ile seyahat edecek çocuklar için ise seyahat etmeyecek ebeveynin vereceği muvafakatnamenin de evraklara eklenmesi gerekiyor.
0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye