Rusya Transit Vize İşlemleri

Rusya Transit Vize İşlemleri

RUSYA TRANSİT VİZE

Rusya üzerinden başka ülkelere seyahat edecek olanların ya da kısa süreyle Rusya’da bulunup ayrılacak olan kişilerin Rusya transit vizesine başvurması şarttır. Ancak vizenin kullanılması için belli şartların sağlanmış olması gerekmektedir. Bunun için öncelikli olarak evrakların hazırlanması ve vizenin hangi şekilde alınacağının belirlenmesi lazımdır.

Öncelikli olarak Rusya Federasyonu sınırları içerisinde iniş yapmadan doğrudan seyahat eden yabancı vatandaşlar için vize talep edilmemektedir. Ancak Rusya Federasyonu’na ait havaalanlarında iniş yapacak olan kişilerin Rusya transit vizesi 3 günü geçmeyecek şekilde verilmektedir. 3 günü geçmeyecek şekilde verilen transit vizenin sadece havayolu ulaşımında geçerli olduğunu bilinmelidir. Bundan farklı olarak Rusya’ya karayolu ya da trenle gelecek olanlar için bu süre 10 güne kadar çıkmaktadır.

Rusya transit vizesinin ücretleri değişkenlik göstermektedir. Konsolosluk ücretleri belli standartlara göre belirlemektedir. Rusya’da ne kadar zaman kalınacağı, havayoluyla mı yoksa karayoluyla mı Rusya’ya giriş yapılacağı ücretlerin şekillenmesinde rol oynamaktadır. Bu arada Rusya’ya yapılacak olan vize başvurularının reddedilmesi durumunda önceden ödenecek olan vize ücretleri konsolosluk tarafından iade edilmemektedir. Mağduriyet yaşanmaması adına vize için gerekli evrakların ve diğer başvuru şartlarının sağlanması lazım gelmektedir.

Pasaport, fotoğraf ve vize başvuru belgelerinden ayrı olarak Rusya’ya giriş çıkışların tarihlerini gösteren uçak biletlerinin de başvuru dosyası içerisinde bulunması şarttır. Bundan farklı olarak seyahat sigortasının da yapılması mecburi olmasa dahi tavsiye edilmektedir.

error: Content is protected !!0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye