rusya-aile-ziyareti-vize-evraklari-ucreti

Rusya Aile Ziyareti Vize İşlemleri

RUSYA AİLE ZİYARETİ VİZESİ

Rusya’ya gitmenin birçok yolu bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi de aile ziyareti vizesi şeklindedir. Bu vize türünü herkes başvuramamaktadır. Rusya’daki akrabalarını, arkadaşlarını ziyaret etmek isteyen kişilerin alması gereken bir vize türüdür. Bunun yanında Rusya’daki tanıdıkların ağır şekilde hastalanması ya da vefat etmesi halinde işlemlerin halledebilmesi için özel bir vize alınması gerekmektedir.

Rusya aile ziyareti vizesi alarak Rusya’da 90 gün süreyle kalınabilmektedir. Rusya Konsolosluğu tarafından işleme alınan talep neticesinde verilen vizenin türü pasaporta özel olarak işlenmektedir. Bu vizenin alınabilmesi için Rusya’daki yakının birinci dereceden olması ve Rusya’daki hastanelerden verilmek üzere ağır şekilde hasta olduğunu belirten sağlık raporunun konsolosluk yetkililerine sunulması lazım gelmektedir. Ayrıca vefat durumunda da ölen kişinin yakını olduğunu kanıtlayacak belgelerin sunulması ve kişinin Rusya’da vefat ettiğine dair belgelerin Rus makamlarından alınarak konsolosluk kısmına iletilmesi gerekmektedir.

Rusya aile ziyareti vizesini alabilmek için Rusya Federasyonu Federal Göç Şubesi ve Rusya Federasyonu Dışişleri Bakanlığı birimlerinden şahıslar için hazırlanmış olan belgelerin gönderilmesi gerekmektedir. Bunun yanında Rusya aile ziyareti vizesine başvuracak olan kişinin pasaportunun seyahat dönüş tarihinden sonra en az 6 ay daha geçerliliği bulunmalı ve vizenin pasaporta işlenmesi için en az 2 sayfası boş olmalıdır. Ayrıca 3,5×4,5 cm ölçülerinde, açık beyaz fonda, güncel tarihli 2 adet vesikalık da vize başvurusunda konsolosluğa sunulmalıdır. Bu şartların sağlanması ve belgelerin hazırlanmasının ardından vize başvurusu kısa bir zaman içerisinde sonuçlanmaktadır.

error: Content is protected !!0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye