Romanya Vizesi Diyarbakır Vize Merkezi - Schengenvize.net
Romanya Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

Romanya Vizesi Diyarbakır Vize Merkezi

Diyarbakır’ da Romanya Vizesi Merkezi

Romanya vizesine ihtiyacı olan kişilerin Diyarbakır da hizmet veren vize merkezimize gelerek başvuru yapması gerekmektedir.

Romanya vizesi için gerekli olan belgelere sitemiz aracılığı ile ulaşabilirsiniz. Bu belgeler hakkında bilgi almak istiyorsanız mesai saatlerimiz içerisinde vize merkezimizi arayabilirsiniz. Sizlere Romanya vizesi süreci için destek olacak vize danışmanlarımızdan faydalanabilirsiniz. Vize sürecinde herhangi bir sorun ile karşılaşmamak için uzman danışmanlarımız hizmet vermektedir. Eğer vize başvurusunda gerekli belgelerden birini sunamayacaksanız bunun için bir gerekçe sunmanız gerekmektedir. Vize merkezimizi ziyaret ederek Romanya vizesi hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Romanya Vizesi Süresi Ne Kadar Sürer?

Romanya vizesi için başvuru yapan kişiler 7-15 gün beklemelidir. Vize için sunulan belgelerde eksiklik veya hataya rastlanır ise vize başvuru sürecinin uzaması veya reddedilmesine yol açabilir. Bu nedenle vize türüne bağlı olarak sizden istenilen belgeleri eksiksiz bir şekilde sunmanız gerekmektedir.

Romanya Vizesi Türleri Nelerdir?

Romanya’ ya seyahat edecek kişiler seyahat amacına uygun vize türüne başvuru yapmalıdır. Örneğin; iş nedeni ile ülkeye seyahat edecek kişilerin ticari vizeye ihtiyacı olacaktır. Bu doğrultuda seyahat amacınıza uygun vize türlerine başvuru yapmalısınız. Bu vize türleri;

  • Turistik Vizesi,
  • Şoför Vizesi,
  • Öğrenci Vizesi,
  • Ticari Vizesi,
  • Erasmus Vizesi,
  • Ticari Vizesi,

Eğer seyahatinize uygun hangi vize türüne başvuru yapacağınızı bilmiyorsanız Diyarbakır da hizmet veren vize merkezimizi arayarak öğrenebilirsiniz. Aynı zamanda vize merkezimizi mesai saatleri içerisinde ziyaret edebilirsiniz.

Romanya Vizesi Biyometrik Verilerinizi Tekrar İstenebilir!

Daha önceden vermiş olduğunuz biyometrik parmak izi verileriniz yeniden istenebilir. Bu bilgiyi vermek için Romanya konsolosluğunu ziyaret etmelisiniz. Daha önceden vermiş olduğunuz biyometrik verilerinizin kayıt olmaması nedeni ile tekrar vermeniz söz konusu olacaktır.

Romanya Vize Süreci Devam Ederken Konsolosluk Tarafından Aranabilirsiniz!

Romanya vizesi başvuru süreci devam ederken Romanya konsolosluğu tarafından aranabilirsiniz. Konsolosluk yetkilileri sizlerin bilgilerimi teyit etmek için arayacaktır. Eğer konsolosluk tarafından bu şekilde aranırsanız hizmet aldığınız vize merkezimizi bilgilendirmeniz gerekmektedir. Bunun için arayarak ya da e-posta göndererek bilgilendirme yapabilirsiniz.

Türk vatandaşları tarafından tercih edilen ülkeler arasında yer alan Romanya, turistik, ticari ve eğitim amaçlı oldukça gelişmiş bir ülkedir. Romanya başkenti olan Bükreş en fazla ziyaret edilen şehirlerarasında yer alıyor. En fazla merak edilen konular arasında ise Romanya için vizenin gerekli olup olmadığı sorusudur. Bu sorunun cevabı ise Romanya için vize evet gereklidir.

Romanya Vize İşlemleri İçin Ne Yapılmalıdır?

Romanya vizesi almak için öncelikle konsolosluklardan destek alınmalı, iletişime geçilmeli ve gerekli evraklar tamamlanmalıdır. Bireysel ya da danışmanlık firmaları tarafından yapılan işlemler için Romanya Hükümeti zorluk çıkarmıyor. Bu nedenle Türk vatandaşları tarafından tercih ediliyor. Gerekli belgelerin eksiksiz olarak tamamlanması için detaylı bilgi alınması önemlidir.

Romanya’ya Gitmek İçin Schengen Vizesi Gerekli Mi?

Avrupa ülkeleri arasında yer alan Romanya da diğer Avrupa ülkeleri arasında 26 devlet girişi Schengen vizesi ile olur. Schengen üyesi olmayan Romanya için Schengen vizesine ihtiyaç yoktur. Başvurular için Romanya Konsolosluğu görevlidir.

Romanya Vizesi Türleri

Başvuru esnasında özellikle hangi vize için başvuru yapılması gerektiği bilinmiyor. Onay için başvurularda vize türü önemlidir. Vize türleri hakkında detaylı bilgiye danışmanlık firmalarından da ulaşabilirsiniz. En uygun vizenin seçilmesi ile onay süreci kısa sürede tamamlanır. Romanya vizesi için birden fazla kategori bulunuyor.

Romanya vizeleri;

  • A vizesi
  • B vizesi
  • C vizesi
  • D vizesi

Bu kategorilere göre belirtilen vizeler farklı niteliklere sahiptir. Vize türü seçimleri sonrasında başvuru işlemine geçilir.

Romanya Vize Ücretleri

Romanya vizesi başvurularının tamamlanması adına vize ücretlerinin yatırılıp, ödeme dekontunun evrak içerisine konulması gereklidir. Harçların ve vize ücretinin eksiksiz yatırılması, onay alınması adına önemlidir. Romanya vize harçlarında; vize türü ya da yaş fark etmeksizin tek harç ücreti ödenir. Belirlenen bize ücretleri hakkında detaylı bilgi almak için danışmanlık firmalarından ya da güncel harç bilgilerinin yer aldığı konsoloslukla iletişime geçerek öğrenmeniz mümkündür. Romanya’ya gidiş amacınıza göre belirleyeceğiniz vize türü sizin hangi amaçla gideceğinizi gösteren bir vizedir. Tüm işlemlerinizi, gezi ya da iş seyahatlerinizi vizenizle kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×