Polonya Vizesi Şanlıurfa Vize Merkezi

Polonya Vizesi Şanlıurfa Vize Merkezi

Polonya Vize Merkezi, Şanlıurfa

Polonya Vize Merkezi, Şanlıurfa şehri sınırları içerisinde ve çevre illerde ikamet etmekte olan vize başvuru sahipleri için talep edilen ve gerekli olan tüm desteği ve hizmeti sağlamak amacı ile görevlendirilen bir kurumdur.

Polonya Vizesi Şanlıurfa Vize Merkezi

Şanlıurfa ilinin sınırları içerisinde ikamet eden ve vize başvurusunda bulunmak isteyen kişiler, aşağıda belirtilen tüm adımlara sırası ile uyum sağlaması gerekmektedir. Bu şekilde herhangi bir engel ile karşılaşmadan ve vize merkezinin de gerekli tüm desteği sayesinde daha sağlıklı bir vize başvurusu gerçekleşmektedir.

·         1. Adım

Polonya Schengen vizesi adına başvuruda bulunmak isteyen kişiler, ilk adım olarak vize başvuru merkezlerinin ya da akredite edilen vize başvuru acentelerinin müşteri temsilcileri ile iletişime geçerek gerekli evrakların talebinde bulunması gerekmektedir.

Ancak, buradaki en önemli nokta başvuru sahibinin seyahat amacını net bir şekilde belirlemesidir. Bunun sebebi ise Polonya Schengen vize prosedürünün de alt ayrı türleri mevcuttur ve evrak listesi değişkenlik göstermektedir. En son olarak müşteri temsilcisi başvuru sahibinin e-mail adresine gereken evrak listesini gönderecektir.

·         2. Adım

Bu adımda ise başvuru sahibinin güncel ve aktif olan e-mail adresine gönderilen vize başvuru evraklarını hazırlaması gerekmektedir.

·         3.Adım

Başvuru sahibinin, en doğru ve güncel evrak bilgileri ile hazırlamış olduğu tüm gerekli evrakları bir dosya haline getirerek vize başvuru merkezine gelmesi gerekmektedir. Ayrıca kargo ve kurye yolu ile de evrak dosyası merkeze gelmektedir. Ancak, vize başvuru sahibinin şahsen merkeze gelmesinde fayda vardır.

·         4.Adım

Polonya bir Schengen üye ülkesi olmasından dolayı VIS gereğince parmak izi beyanı talep edilmektedir. Bu neden doğrultusunda, vize başvurusunda bulunacak olan şahısların evrak tesliminde ya da daha sonra bizzat Şanlıurfa Vize Başvuru Merkezi’ne gelerek parmak izi beyanlarında bulunmaları gerekmektedir.

Ancak, başvuru sahibi son 5 yıl içerisinde bir Schengen vizesine sahip olmuş ve konsolosluk ya da büyükelçiliğin VIS veri tabanı içerisinde biyometrik bilgileri mevcut ise, vize başvuru merkezine gelmesine ve beraberinde de yetkili mercilere parmak izi beyanında bulunmasına gerek yoktur.
0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye