Polonya Vizesi Diyarbakır Vize Merkezi - Schengenvize.net
Polonya Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

Polonya Vizesi Diyarbakır Vize Merkezi

Polonya Vize Başvurusu Diyarbakır Vize Merkezleri

Diyarbakır’ da Polonya Vizesi Merkezi

Polonya vizesine ihtiyacı olan kişilerin Diyarbakır da hizmet veren vize merkezimize başvuru yaparak vize sahibi olma hakkını kazanmaktadır.

Polonya Vizesi Şanlıurfa Vize Merkezi

Polonya vizesi Diyarbakır da hizmet veren vize merkezimizi ziyaret ederek vize başvurusu için gerekli bilgileri öğrenebilirsiniz. BU gerekli belgelerden bir tanesini sunamayacaksanız vize merkezimizde hizmet veren temsilcilerimize bir gerekçe sunmalısınız. Vize için gerekli belgelere sitemiz aracılığı ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda mesai saatleri içirişinde vize merkezimizi arayarak hangi belgeleri sunacağınıza dair temsilcilerimiz ile görüşme sağlayabilirsiniz.

Polonya Vizesi İçin Seyahat Amacınızı Belirleyin!

Polonya konsolosluğu ülkeye hangi amaçla ziyaret edeceğinizi merak etmektedir. Bu nedenle konsolosluk adına bir dilekçe yazarak gerekli vize başvuru belgelerini sunmanız istenmektedir. Aynı zamanda vize başvuru türüne göre Polonya konsolosluğu sizden ek belgeler isteyebilir. Bu ek belgelerine ne olduğunu sitemiz aracılığı ile öğrenebilirsiniz.

Polonya’ ta eğitim için gidecekseniz Polonya öğrenci vizesi için başvuru yapmanız gerekir. Aynı zamanda seyahat amacınıza bağlı olarak aşağıda yer alan vize türlerinden birini tercih etmeniz gerekir.
Polonya Vizesi Diyarbakır Vize Merkezi
Polonya Vizesi Diyarbakır Vize Merkezi
  • Erasmus Vizesi,
  • Ticari Vizesi,
  • Turistik Vizesi,
  • Şoför Vizesi,
  • Öğrenci Vizesi,
  • Ticari Vizesi,

Polonya da ne kadar kalacağınıza bağlı olarak vize tercihi yapmalısınız. Örneğin; kısa süreli kalacaksanız ülkeyi gezmek için turistik vizesine başvuru yapabilirsiniz. Eğer seyahat amacınıza göre hangi vize türüne başvuru yapacağınızı bilmiyorsanız Diyarbakır da hizmet veren vize merkezimizi arayarak temsilcilerimiz aracılığı ile öğrenebilirsiniz.

Polonya Ziyareti İçin Belgeleriz’ in Tam Olması Gerekiyor!

Polonya vizesi için gerekli koşulları sağlıyor olmalısınız. Aynı zamanda sizden istenen belgeleri doğru ve eksiksiz bir şekilde vize merkezimize ulaştırmanız gerekmektedir.

Eğer vizenizi seyahat tarihinizden önce alırsanız sunmuş olduğunuz belge de yazan seyahat tarihini beklemelisiniz. Aksi halde seyahat tarihiniz harici diğer tarihlerde vize sahibi olsanız bile seyahat hakkınız yoktur.

Vize İşleminiz Devam Ederken Konsolosluk Tarafından Aranabilirsiniz!

Polonya vizesi sürecinde işleminiz devam ederken konsolosluk tarafından aranabilirsiniz. Konsolosluk yetkilileri vermiş olduğunuz bilgileri teyit etmek için arayabilir veya e-posta yollayabilir. Bu durumu Diyarbakır da hizmet veren vize merkezimize belirtmelisiniz.

Polonya Vize Merkezi, Diyarbakır

Polonya Vize Merkezi, Diyarbakır ili sınırları içerisinde oturan kişilere gereken tüm desteği ve hizmeti sağlamak amacı ile görevlendirilmiş kurumdur. Sadece Diyarbakır değil, diğer tüm illerde ikamet etmekte olan vatandaşlara için de görevlendirilen vize başvuru merkezleri yer almaktadır.

Diyarbakır’da İkamet Eden Kişiler Nasıl Polonya Vizesi Başvurusunda Bulunabilir?

İlk adımda, başvuru sahibinin seyahat amacı doğrultusunda gerekli olan belgeleri vize başvuru merkezi temsilcileri müşteri hizmetleri tarafınca ulaşılabilmektedir. Kısa süreli (C tipi) başvurusunda bulunacak olan vatandaşlar direkt olarak vize başvuru merkezlerinden randevu alarak akredite edilmiş olan vize başvuru seyahat acenteleri tarafından başvuru işlemlerini gerçekleştirebilmektedir.

Ayrıca belirtmekte fayda vardır ki, Schengen vizesi kapsamı içerisinde başvuruda bulunacak olan kişilerin müracaatlarını konsolosluklar ve büyükelçilikler kabul etmemektedir. Bu nedenle bu tür vize başvuruları için akredite edilen vize başvuru acenteleri aracılığı ile sağlanmaktadır.

Bunun yanı sıra D tipi vize başvuruları ise (uzun süreli, ulusal vize) direkt olarak başvuru sahibi tarafından konsolosluğa ya da büyükelçiliğe gidilerek yapılması gerekmektedir. Bu tür, yani 90 günü aşacak olan seyahat amaçları doğrultusunda vize başvuru merkezleri ya da vize başvuru firmaları başvuruları kabul etme yükümlülüğüne sahip değildir.

Polonya Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir? – Diyarbakır

Polonya vizesi için gerekli evraklar, Polonya ülkesinin sınırları içerisinde yapılacak olan seyahat kategorisine göre farklıdır. Bu nedenle, vize başvurusunda bulunmadan önce başvuru sahibinin yetkili bir vize merkezi müşteri temsilcisi ile iletişime geçerek gereken tüm bilgiye sahip olması gerekmektedir.

·Pasaport

Başvuru sahibinin pasaportunun en fazla 10 yıl olması ve seyahat dönüşü itibari ile de 3 ya da 6 ay daha geçerliliğini koruması gerekmektedir.

·Seyahat Sağlık Sigortası

Seyahat sağlık sigortasının 30.000 Euro teminat bedelli olması gerekmektedir.

·Biyometrik Fotoğraf

Fotoğrafın talep edilen ölçülerde ve 2 adet olması gerekmektedir. Ayrıca en fazla 6 ay önce çektirilmiş olması gerekmektedir.

·Polonya Vize Başvuru Formu

Polonya vize başvuru formu içerisinde beyan edilecek tüm bilgilerin doğru ve birbiri ile tutarlı olması gerekmektedir. Bu nedenle kişilerin dikkat ve titizlik ile doldurarak imzalaması gerekmektedir.

Polonya Vizesi Açık Mı?

Polonya vizesi almak isteyenler için herhangi bir kısıtlama ya da sınırlama yoktur. Vize şartlarına uyguna olanlara başvuru sonrası 15 gün içinde sonuç ulaştırılmaktadır.

Polonya Vize Başvuruları Ne Zaman Başlıyor?

Polonya vize başvurularına başlamak için en ideal süre seyahatten önceki 30 gündür. Çünkü yapılan vize müracaatının normal şartlar altında sonuçlanma süresi 15-30 gün aralığıdır.

Polonya Vizesi İçin Nereye Başvurulur?

Polonya vizesi almak için konsolosluklara ya da konsolosluklar tarafından yetkilendirilen vize başvuru merkezlerine veya akredite edilen acentalara başvurmak gerekmektedir.

Polonya Vizesi Diyarbakır Vize Merkezi Video;

İlginizi Çekebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×