Pakistan Vize İstiyor mu? - Schengenvize.net
Schengen Blog

Pakistan Vize İstiyor mu?

Pakistan’a seyahat etmek isteyen kişilerin akıllarında yer alan ilk soru Pakistan vize istiyor mu sorusudur. Pakistan, Avrupa ülkeleri arsında yer almadığı için ülkenin vize politikası fazla bilinmemektedir diyebiliriz. Ancak bu ülkeye yapılacak seyahatler dahilinde Türk vatandaşların, seyahat amaçlarına uygun bir Pakistan vizesi almaları gerekmektedir.

Eğer hususi, hizmet ya da diplomatik pasaport sahibi iseniz o zaman bu ülkeye yapacağınız kısa süreli seyahatler dahilinde vize almanıza gerek görülmemiştir. Ancak uzun süreli seyahat durumu söz konusu ise o zaman sizlerin de seyahat amacınıza uygun bir Pakistan vizesi almanız gerekmektedir.

Eğer bordo pasaport hamili bir Türk vatandaşı iseniz o zaman, seyahatiniz kısa süreli dahi olsa ziyaret amacınız dahilinde mutlaka Pakistan vizesi almanız gerekmektedir. Pakistan vize istiyor mu sorusunun yanıtı olarak bu şartların göz önünde bulundurulması gerekmektedir.

Pakistan Vizesi Nasıl Alınır?

Pakistan vize istiyor mu sorusundan sonra en çok merak edilen sorulardan biri de bu vizenin nasıl alınacağıdır. Pakistan vizesi nasıl alınır sorusunun yanıtı aslında alınacak olan vize türüne göre değişkenlik göstermektedir. Çünkü farklı seyahat amaçları için kişilerden farklı evraklar talep edilmektedir. Bu yüzden ilk olarak seyahat amacınızı belirlemeli ve buna uygun evrak listesini sizlerden talep edildiği şekilde hazırlamanız gerekmektedir.

Evrak listesini hazırladığınız zaman, bu evraklar ile birlikte internetten randevu almalı ve daha sonrasında da Pakistan Konsoloslukları’na randevu tarihinde gitmelisiniz. Konsolosluklara evraklarınızı, eksiksiz ve doğru bir şekilde teslim ederek müracaat sürecinizi tamamlamalısınız. Eğer eğer evrak listenizde ve vize şartlarında herhangi bir sorun ile karşılaşılmazsa o zaman Pakistan vizesi alabilirsiniz.

Pakistan Vize Kalktı mı?

Pakistan vize istiyor mu sorusundan sonra bu vize türüne dair merak edilen diğer bir konu da Pakistan vizesinin kalkıp kalkmadığıdır. Ülkemiz ve Pakistan arasındaki vize muafiyeti halen devam etmektedir diyebiliriz. Bu yüzden Pakistan vize kalktı mı sorusu için bu vizenin kalkmadığını belirtebiliriz.

Bilindiği üzere internet üzerinde bu tür konularda fazlasıyla yanlış haber bulunabilmektedir. O yüzden bu tür haberlerin içeriğinin ve doğruluğunu detaylı bir şekilde araştırılması gerektiğini tavsiye etmekteyiz.

Türkiye’den Pakistan’a Nasıl Gidilir?

Pakistan’a seyahat etmeyi düşünen kişiler vize sorularının yanında seyahat hakkında da pek çok konuyu merak etmektedirler. Seyahat dahilinde en çok merak edilen sorulardan bir tanesi de Türkiye’den Pakistan’a nasıl gidilir sorusudur.

Türkiye’de bu ülkeye seyahat etmek için hava yolu ulaşım çeşidi kullanılmaktadır. İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı üzerinden direkt olarak uçuş imkanı bulunmaktadır. İstanbul üzerinden Pakistan’ın Karaçi şehrine aktarmasız uçuşlar mevcuttur.

Pakistan Transit Vize İstiyor mu?

Bilindiği üzere transit vize; bir ülkeye gidebilmek için başka bir ülkenin sınırları içerisinden geçebilmek adına alınması gereken vize türüne verilen isimdir. Bu bağlamda Pakistan vize istiyor mu sorusu kadar, bu ülkedeki transit vize türünün içeriği de merak edilmektedir.

Pakistan Transit vize istiyor mu sorusunun yanıtı için, bu ülkenin sınırları içerisinde başka bir ülkeye seyahat edebilmek için transit vizenin alınmasının şart olduğunu söyleyebiliriz.

Pakistan Vatandaşı Nasıl Olunur?

Pakistan vizesi kapsamında burada uzun süredir ikamet eden kişilerin sorduğu sorulardan biri de Pakistan vatandaşı nasıl olunur sorusudur. Bu ülkenin vatandaşı olabilmek için en kısa yol, tıpkı pek çok ülkede geçerli olduğu gibi evlilik yoludur diyebiliriz. Yani Pakistan vatandaşı biri ile evlendiğiniz takdirde sizler de Pakistan vatandaşı olabilirsiniz. Ancak bunun için sizlerden talep edilen bazı vatandaşlık şartlarının bulunduğunu da unutmayın.

Ayrıca buna ek olarak, bu ülkede uzun süredir ikamet eden kişilerin de gerekli şartları sağladığı takdirde Pakistan vatandaşı olabileceğini belirtelim.

Pakistan Turist Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Pakistan turistik vize için yapılan turist vizesi müracaatları yaklaşık olarak 3- 5 gün içerisinde sonuçlandırılmaktadır.

Pakistan Turist Vizesi Fiyatı Nedir?

Pakistan turistik vize için geçerli olan vize harç bedeli tutarı 15 Euro’dur. Ancak express vize almak isterseniz o zaman harç bedeli olarak 30 Euro ödemeniz gerektiğini söyleyelim.

Pakistan Çalışma Vizesi Veriyor mu?

Evet, bu ülkede çalışmak isteyen kişiler için uzun süreli bir vize türü olan çalışma vizesi verilmektedir.

İlginizi Çekebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×