Pakistan Vize Merkezi, İstanbul - Schengenvize.net
Pakistan Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

Pakistan Vize Merkezi, İstanbul

Pakistan Vize Merkezi, İstanbul Vize Başvurusu

Pakistan Vize Merkezi, İstanbul ili ve çevre illerinden gelecek olan Pakistan seyahati nedeni ile vize başvurularını profesyonel bir şekilde yönetmektedir. Başvuruda bulunacak olan kişiler ilgili ülkenin konsolosluğuna gitmeden, vize başvuru merkezine gelerek başvuru işlemlerini kolay ve en doğru yollar ile yapabilmektedir.

Pakistan Vize Başvurusu

Pakistan vize başvurusunda bulunacak olan şahısların ilk olarak Pakistan’a yapacak oldukları gezinin nedenlerini belirlemeleri gerekmektedir.

Bunun asıl nedeniyse başvuru sırasında yetkililerin, başvuruda bulunan kişinin amacına uygun olarak güncel vize evraklarının listesini paylaşmasıdır.

Pakistan Vize Merkezi, İstanbul
Pakistan Vize Merkezi, İstanbul
  1. Başvuru sahibi, online bir şekilde vize başvuru merkezinin uzman yetkilileri iletişime geçerek gerekli olan tüm işlemleri başlatması gerekmektedir. Vize başvuru merkezi içerisindeki uzman yetkililer, başvuruda bulunan kişinin güncel ve aktif olarak kullandığı e-mail adresine seyahat amacına uygun olacak bir şekilde güncel evrak listesinin gönderimini sağlamaktadır. Başvuruda bulunan kişinin aynı zamanda e-mail adresine bir bilgilendirme formunun da gönderimini sağlamaktadır.
  2. Başvuru sahibi kişi, e-mail adresine gelen güncel evrak listesini, yine e-mail adresine gönderilen bilgilendirme formuna göre hazırlaması gerekmektedir. Pakistan güncel evrak listesinin içerisindeki evrakları talep edilen doğrultuda hazır bir hale getirerek en son da bir başvuru dosyası haline getirmesi gerekmektedir.
  3. Başvuru sahibi, gerekli evrakları bir başvuru dosyası haline getirmesinin ardından vize başvuru merkezine işlemlerin başlatılması için kargo, kurye ya da bizzat iletmesi talep edilmektedir.
  4. Başvuru sahibi gerekli olan tüm evrak dosyasını ve bilgilerini vize başvuru merkezine teslim ettikten daha sonra, Pakistan vizesi için gerekli olan tüm vize işlemleri başlatılmaktadır. Bu süreç içerisinde başvuruda bulunan kişi durum hakkında vize başvuru merkezinin uzmanları ile irtibat haline geçerek tüm bilgiye sahip olabilmektedir. En son olarak başvuru sahibinin vizesi onaylandıktan daha sonra pasaportu konsolosluk tarafından vize başvuru merkezine iletilmektedir. Vize başvurusunda bulunan kişi pasaportunu teslim almak üzere vize başvuru merkezine gelmesi gerekmektedir. Ancak vize başvuru sahibi yoğun bir dönemde ise kargo ya da kurye aracılığı ile de vize başvuru merkezinden pasaportunu temin edebilme hakkına da sahiptir.

Pakistan'a Nasıl Gidilir

Pakistan’a gitmek için ilk yapılması gereken vize başvurusudur. Daha sonra ülkeye seyahat düzenleyen tur operatörleri aracılığı ile gezi planı yapılır. Yalnız gitmek için hava yolu ulaşımı tercih edilmelidir.

Pakistan Vize Başvuru Formu

Pakistan vize başvuru formu Pakistan büyükelçiliği resmi web sitesinden temin edilerek eksiksiz ve doğru şekilde doldurulur.

Pakistan Konsolosluğu

Pakistan konsolosluğu ülkede yaşayan vatandaşlarına hizmet vermektedir. Aynı zamanda Türk vatandaşları içinde vize ve oturma izni gibi işlemlerde yardımcı olmaktadır.

Pakistan Vize Merkezi, İstanbul Video;

İlginizi Çekebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×