Pakistan Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

Pakistan Vize Merkezi, Gaziantep

Pakistan Vizesi Gaziantep Şubesi

Pakistan Vize Merkezi, Gaziantep şehri ve beraberinde de çevre şehirlerinden gelecek olan Pakistan seyahati nedeni ile vize başvurularını profesyonel bir şekilde yönetmektedir. Başvuruda bulunacak olan kişiler ilgili ülkenin konsolosluğuna gitmeden, vize başvuru merkezine gelerek başvuru işlemlerini kolay ve en doğru yollar ile yapabilmektedir.

Pakistan Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Pakistan vize başvurusunda bulunacak olan vatandaşların ilk olarak Pakistan’a yapacak oldukları seyahat nedenlerini belirlemeleri gerekmektedir. Bunun asıl nedeni ise başvuru sırasında yetkililerin, başvuruda bulunan kişinin amacına uygun olarak güncel vize başvuru evraklarının listesini paylaşmasıdır.

  1. Başvuru sahibi, online olarak vize müracaat merkezinin uzman yetkilileri iletişime geçerek gerekli olan tüm işlemleri başlatması gerekmektedir. Vize başvuru merkezi içerisindeki uzmanlar, başvuruda bulunan kişinin güncel ve aktif olarak kullandığı e-mail adresine seyahat amacına uygun bir şekilde güncel evrak listesinin gönderimini sağlamaktadır. Başvuruda bulunan şahsın aynı zamanda e-mail adresine bir bilgilendirme formunun da gönderimini sağlamaktadır.
  2. Başvuru sahibi, e-mail adresine gelen güncel evrak listesini, yine e-mail adresine gelen bilgilendirme formuna uygun olarak hazırlaması gerekmektedir. Güncel evrak listesinin içerisindeki Pakistan vize belgelerini talep edilen doğrultuda hazır bir hale getirerek en son da bir başvuru dosyası haline getirmesi gerekmektedir.
  3. Başvuru sahibi, gerekli Pakistan vize belgelerini bir başvuru dosyası haline getirdikten daha sonra vize başvuru merkezine işlemlerin başlatılması için kargo, kurye ya da bizzat iletmesi talep edilmektedir.
  4. Başvuru sahibi gerekli olan tüm evrak dosyasını ve bilgilerini vize başvuru merkezine teslim ettikten daha sonra, Pakistan vizesi için gerekli olan tüm vize işlemleri başlatılmaktadır. Bu süreç içerisinde başvuruda bulunan vatandaş durum hakkında vize başvuru merkezinin uzmanları ile irtibat haline geçerek tüm bilgiye sahip olabilmektedir. En son olarak başvuru sahibinin vizesi onaylandıktan daha sonra pasaportu konsolosluk tarafından vize başvuru merkezine iletilmektedir. Vize başvurusunda bulunan kişi pasaportunu teslim almak üzere vize başvuru merkezine gelmesi gerekmektedir. Ancak vize başvuru sahibi yoğun bir dönemde ise kargo ya da kurye aracılığı ile de vize başvuru merkezinden pasaportunu temin edebilme hakkına da sahiptir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×