Pakistan Vize İşlemleri - Schengenvize.net
Pakistan Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

Pakistan Vize İşlemleri

Pakistan Vize Başvuru İşlemleri 2021

Pakistan Fahri Konsolosluğu

 Pakistan Fahri Konsolosluğu tarafından verilen hizmetler kapsamında ülkemizde gerek ziyaret gerekse de ikamet eden Pakistan vatandaşlarının resmi konsolosluk işlemleri yer almaktadır. Konsolosluk aracılığı ile Pakistan vizesi için başvurular kabul edilmediğinden vize merkezimiz tarafından vize başvuru işlemleri yürütülmektedir.  Pakistan vize merkezimiz, Pakistan için başvuruda bulunulan her türde vize işlemini gerçekleştirmektedir.

Gaziantep Küba Vize İşlemleri

 Pakistan Konsolosluk İşlemleri

 Pakistan vize merkezimiz tarafından verilmekte olan hizmetlerde online başvuru yöntemi ile Pakistan vizesi için ilk adım atılmaktadır. Bunun neticesinde vize başvurusunda bulunan kişilere tarafımızdan gerekli olan belge liste gönderilir. Belgelerin tamamlanması ile birlikte vize başvuru işlemi tamamlanır. Daha sonrasında ise vize takip süreci başlatılır.

Daha önce Pakistan için herhangi bir vize başvurusunda bulunmayan vatandaşlarımızın başvurularını Pakistan Konsolosluğu şubelerinden yapması istenmektedir. Ankara ve İstanbul illerimizde bulunan konsolosluk şubelerinden gerekli işlemlerin yapılması mümkündür. İlk kez Pakistan vizesi için başvuru yapacak olan kişilerin biyometrik verilerini ibraz etmeleri zorunludur.

Pakistan Vize İşlemleri
Pakistan Vize İşlemleri

 Pakistan Vizesi Hakkında

 Pakistan vize merkezimizde başvuru işlemlerinizi sorunsuz ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için öncelikle online başvuru formunu doldurmanız ve tarafımıza iletmeniz gerekmektedir. Daha sonrasında süreç sizi belge toplama kısmına yönlendirecektir. Bunların neticesinde ise vize başvuru ve takip süreci de resmi olarak başlatılır.

Vize takip süreci onay süresine dek süregelen bir dönemdir. Ortalama bir vize onay süresi 7 gün ila 10 gün arasında değişim gösterir. Fakat nedenlere bağlı olarak Pakistan vizesinin onaylanma süresi 1 – 1.5 ayı da bulabilmektedir.

 Pakistan Vize Çeşitleri

 Pakistan vize merkezimiz tarafından verilen hizmetler kapsamında Pakistan için her çeşit vize başvurusunda bulunabilmeniz mümkündür. Başvuruda bulunan kişilerin seyahat amaçları vize türünün belirlenmesini doğrudan etkilemektedir.

 • Pakistan Turistik Vize
 • Pakistan Ticari Vize
 • Pakistan Aile Ziyareti Vizesi
 • Pakistan Eğitim Vizesi
 • Pakistan Uzun Süreli Vize

 Pakistan Vizesi İçin Gerekli Evraklar

 Pakistan vize merkezimiz tarafından Pakistan için vize başvurusunda bulunan kişilere gerekli olan evrakların kapsamlı listesi sunulmaktadır. Evrak listesinde bulunan her bir belgenin güncel ve eksiksiz olarak ibraz edilmesi zorunludur. Belgelerde bulunan eksiklikler vize başvurusunun olumsuz sonuçlanmasına neden olmaktadır.

Belge listesi içerisinde herhangi bir vize başvurusu için gerekli olan standart belgeler de yer alır. Fakat başvuruda bulunacağınız vize çeşidine göre sizden ek belgeler de talep edilebilir. Örneğin Pakistan Ticari Vize başvurusunda bulunanların iş yerleri ile ilgili belgeleri de ibraz etmesi gerekmektedir.

Pakistan Uzun Süreli Vize ise içerisinde çalışma ve oturma izni gibi izinleri de barındırdığından belge listesi oldukça kabarık ve kapsamlıdır. Bu konuda detaylı bilgi sahibi olmak için çağrı merkezimizi arayarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Pakistan Vizesi Ücreti:

 • Pakistan Turistik Vize Ücreti: 170 USD
 • Pakistan Uzun Süreli Vize ücreti ise Pakistan Hükümeti tarafından güncellenmektedir.

Pakistan  Vize Randevusu

Pakistan vize merkezimizden Pakistan vize başvurunuzu başlatmak için birebir randevu talep edebilirsiniz. Tüm işlemler vize merkezimiz aracılığı ile yürütüleceği için konsolosluk vize randevusu alınması gerekmemektedir. İlk defa Pakistan vizesi başvuruları için ise Ankara ya da İstanbul Konsolosluk şubelerinden başvuru işlemlerinin yürütülmesi isteneceğinden, bu konu hakkında Pakistan temsilciniz size gerekli yönlendirmeleri verecektir.

Pakistan  Vize Başvurusunun Reddedilmesi

 Vize merkezimiz, sizinle ve Pakistan Konsolosluğu ile irtibat halinde onay sürecini yürütmektedir. Bu sürecin en iyi şekilde sonuçlanması için çalışmalarını titizlikle yapan vize merkezimiz, Pakistan vize başvurusunun reddedilmesi halinde duruma müdahale edememektedir.

Pakistan Vize Ücretleri

Pakistan vize ücreti başvuru sırasında bazı etkenlere bağlı olarak değişmektedir. Ücret vize türüne ve Konsolosluğun insiyatifine bağlı olarak değişebilir.

Pakistan vize ücretleri Büyükelçilik yetkilileri tarafından belirlenir. Ticari ve turistik vize ücretleri için ödemeniz gereken ücretler birbirinden farklıdır. Ayrıca turistik vize başvurusunda kişiye özel olarak farklı fiyat tarifesi uygulanabilir.

Vize koordinasyon ücretleri de değişiklik göstermektedir.

Pakistan Vize Ücreti Ne Kadar?

Güncel Pakistan vize ücretlerini aşağıdaki gibi sıralayabiliriz.

 • 90 Günlük Turistik Vize – 170 Dolar (Tek Girişli)
 • 90 Günlük Belgesiz Turistik Vize – 300 Dolar (Tek Girişli)
 • 90 Günlük Ticari Vize – 205 Dolar (Tek Girişli)
 • 90 Günlük Belgesiz Ticari Vize – 300 Dolar (Tek Girişli)
 • 90 Günlük Çalışma Vizesi – 205 Dolar (Tek Girişli)
 • 90 Günlük Özel Ziyaret Vizesi – 170 Dolar (Tek Girişli)
 • 90 Günlük Eğitim Vizesi – 170 Dolar (Tek Girişli)
 • 1 Yıllık Ticari Vize – 520 Dolar (Çok Girişli)
 • 1 Yıllık Evraksız Ticari Vize – 650 Dolar (Çok Girişli)
 • 1 Yıllık Çalışma Vizesi – 520 Dolar (Çok Girişli)

Belirtilen ücretlere kargo ve KDV ücretleri dahil edilmemektedir. Aynı zamanda vize harçları ve hizmet bedeli de ekstra ödemeniz gereken ücretler arasında yer almaktadır. Hizmet bedeli için ödemeniz gereken ücret ise 30 Dolar teşkil etmektedir.

Vize ücretlerine kurye hizmeti dahil değildir. Kurye veya kargo hizmeti almak için ek hizmet alabilirsiniz. Alabileceğiniz ek hizmetleri aşağıdaki gibi sıralayabiliriz.

 1. Çeviri Hizmeti
 2. Başvuru Formu Doldurma
 3. Yerinde Başvuru
 4. Kurye Hizmeti
 5. Kargo Hizmeti
 6. Pakistan Sağlık Sigortası

Bu hizmetlerin her biri için ekstra ücret ödemeniz gerekmektedir.

NOT: Ücretler Türk Lirası ile ödenmesi durumunda nakit ve havale kabul edilmektedir. Euro veya Dolar ile ödemeler sadece nakit olarak kabul edilmektedir.

Pakistan İçin Vize Gerekli Mi?

Pakistan’a gitmek için yurtdışı seyahati yapmak gerekmektedir. Bu nedenle konsolosluk üzerinden vize başvurusu işlemlerinin yapılması şartı vardır.

Pakistan Vize Başvuru Ücreti Ne Kadar?

Vize ücretler, 60 Euro ile 90 Euro arasında değişiklik göstermektedir.

Pakistan Vize Kalktı Mı?

Pakistan vize başvuru işlemlerine devam edilmektedir. Yeşil pasaport ve siyah pasaport içi 90  günlük vizesiz giriş hakkı bulunmaktadır.

Pakistan Vize İşlemleri Video;

İlginizi Çekebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×