Norveç Transit Vize İşlemleri

Norveç Transit Vize İşlemleri

     Schengen ülkelerinden biri olan Norveç, her sene çok sayıda ve farklı amaçlarla ziyaretçi almaktadır. Ziyaret eden kişiler, Norveç’e giriş yapabilmek için, giriş amaçlarına uygun olan vize türünü belirlemeli ve bu vizeyi alabilmek için vize başvurusu yapmalıdır. Vize başvuruları sırasında, vize türüne uygun olarak istenen evraklar, Norveç Konsolosluğu tarafından başvuru yapan kişi hakkında detaylı bilgilere sahip olabilmek amacıyla istenmektedir. Evrakların eksiksiz olması bu nedenle önemli bir husustur ve evrak eksikliği sebebiyle vize reddi ile karşılaşılabilmektedir. Schengenvize.net ile iletişime geçerek detaylı bilgiler ve işlemler sırasında profesyonel destek alabilirsiniz.  Norveç’e gidiş amacı eğer herhangi bir ülkeye gidebilmek için aktarma yapabilmek için Norveç havaalanını kullanmak gibi bir sebep ise, alınması gereken vize türü Norveç transit vizedir. Norveç transit vize alınabilmesi için istenen evraklar başvuru yapan kişinin mesleki durumuna göre değişmektedir. Ayrıca başvurular Norveç Konsolosluğu üzerinden değil görevli merkezler tarafından gerçekleştirilir. Norveç transit vize ile sadece havaalanının transit bölgesinde durabilirsiniz. Bu vize ile ulusal sınırlara girilemez; eğer girilirse aktarma için transit alana tekrar girilemez, bu vize ile 24 saat o alanda bekleme hakkına sahipsiniz.

Norveç Transit Vize Gerekli Evraklar

     Norveç’e başka ülkeye gidebilmek için aktarma yapabilmek gibi bir amaçla gidileceği zamana alınması gereken vize türü olan Norveç transit vize başvurularında gerekli olan evrakların hazırlanıp Norveç konsolosluğu tarafından görevli olan vize merkezlerine gidilerek başvuru tamamlanabilir. Başvurular merkez tarafından kabul edilir ancak sonuçlandırmayı yine Norveç Konsolosluğu gerçekleştirir. İstenilen evraklar mesleki duruma göre farklılık göstermektedir.

  • Eksiksiz olarak hazırlanmış olan ve başvuru yapacak olan kişinin el yazısı ile yazılan Norveç transit vize başvuru formu,
  • Son on yıl içerisinde çıkarılmış olan pasaport, kimlik bilgileri ve tam vukuatlı nüfus kayıt örneği,
  • Gidilecek olan asıl ülke için asıl alınmış vize; eğer vizesiz alan bir ülkeyse de ülkeye gidişi kanıtlayan belge,
  • Uçak biletleri,
  • Gidilme amacının açıkça belirtildiği Norveç transit vize dilekçe ve sebebi destekleyici evraklar,
  • Seyahat boyunca geçerli olan ve 30,000 Euro teminatı olan seyahat sağlık sigortası,
  • Norveç’te olunacak süre boyunca gerekecek masrafların nasıl ve kim tarafından karşılanacağını gösteren belgeler,
  • Son altı ay içerisinde çekilmiş olan iki adet biometrik fotoğraf,
  • Eğer başvuru yapan kişi 18 yaşından daha küçükse, ailesi tarafından imzalanan izin dilekçesi,
  • Varsa eğer son üç yıl içerisinde alınan vizelerin fotokopisi,0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye