malta-aile-ziyareti-vize-evraklari-ucreti

Norveç Aile Ziyareti Vize İşlemleri

     Schengen ülkelerinden biri olan Norveç, her sene çok sayıda ve farklı amaçlarla ziyaretçi almaktadır. Ziyaret eden kişiler, Norveç’e giriş yapabilmek için, giriş amaçlarına uygun olan vize türünü belirlemeli ve bu vizeyi alabilmek için vize başvurusu yapmalıdır. Vize başvuruları sırasında, vize türüne uygun olarak istenen evraklar, Norveç Konsolosluğu tarafından başvuru yapan kişi hakkında detaylı bilgilere sahip olabilmek amacıyla istenmektedir. Evrakların eksiksiz olması bu nedenle önemli bir husustur ve evrak eksikliği sebebiyle vize reddi ile karşılaşılabilmektedir. Schengenvize.net ile iletişime geçerek detaylı bilgiler ve işlemler sırasında profesyonel destek alabilirsiniz.  Norveç’e gidiş amacı eğer Norveç’te oturan bir tanıdık ya da akrabayı ziyaret etmek gibi bir sebep ise, alınması gereken vize türü Norveç aile ziyareti vizedir. Norveç aile ziyareti vize alınabilmesi için istenen evraklar başvuru yapan kişinin mesleki durumuna göre değişmektedir. Ayrıca başvurular Norveç Konsolosluğu üzerinden değil görevli merkezler tarafından gerçekleştirilir. 

Norveç Aile Ziyareti Vize Gerekli Evraklar

     Norveç’e orada yaşayan bir tanıdık ya da akrabayı ziyaret etmek gibi bir amaçla gidileceği zamana alınması gereken vize türü olan Norveç aile ziyareti vize başvurularında gerekli olan evrakların hazırlanıp Norveç konsolosluğu tarafından görevli olan vize merkezlerine gidilerek başvuru tamamlanabilir. Başvurular merkez tarafından kabul edilir ancak sonuçlandırmayı yine Norveç Konsolosluğu gerçekleştirir. İstenilen evraklar mesleki duruma göre farklılık göstermektedir.

 • Eksiksiz olarak hazırlanmış olan ve başvuru yapacak olan kişinin el yazısı ile yazılan Norveç aile ziyareti vize başvuru formu,
 • Son on yıl içerisinde çıkarılmış olan pasaport, kimlik bilgileri ve tam vukuatlı nüfus kayıt örneği,
 • Başvuru yapan kişi eğer çalışıyorsa, iş yerinden aldığı izin belgesi,
 • Norveç’te yaşayan kişi tarafından gönderilen davetiye ve o kişinin kimlik ve ikamet bilgileri,
 • Norveç’te yaşayan kişi tarafından gönderilen ve polis onaylı olan garanti formu,
 • Gidilme amacının açıkça belirtildiği Norveç aile ziyareti vize dilekçe ve sebebi destekleyici evraklar,
 • Seyahat boyunca geçerli olan ve 30,000 Euro teminatı olan seyahat sağlık sigortası,
 • Norveç’te olunacak süre boyunca gerekecek masrafların nasıl ve kim tarafından karşılanacağını gösteren belgeler,
 • Son altı ay içerisinde çekilmiş olan iki adet biometrik fotoğraf,
 • Eğer başvuru yapan kişi 18 yaşından daha küçükse, ailesi tarafından imzalanan izin dilekçesi,
 • Varsa eğer son üç yıl içerisinde alınan vizelerin fotokopisi,0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye