Malta Vize Evrakları: Kesin Kılavuz 2023 - Schengenvize.net
Malta Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

Malta Vize Evrakları: Kesin Kılavuz 2023

Malta Vize Gerekli Evraklar 2023

Malta Turistik Vize

Malta Turistik vize almak için hazırlamanız gereken bir sıra evraklar bulunmaktadır. Gerekli evrakları eksiksiz olarak hazırlamalısınız. Belgeleri hazır hale getirdikten sonra herhangi vize şirketinde randevu almalısınız.

Malta Vize Reddi Nedenleri

Randevu aldıktan sonra Malta Turistik Vizesi almak önceden belirlenen günü beklemelisiniz. Randevu günü geldiği zaman sizden talep edilen tüm belgeler ile birlikte şirketin ilgili ofisine gitmelisiniz. Ofise giderek tüm belgeleri takdim etmeli ve vize alma sürecini başlatmalısınız.

Belgeler ve diğer işlemler tamamlandıktan sonra Turistik Vize`nin ne zaman çıkacağını beklemelisiniz. Vizeniz hazır olduğu zaman isterseniz ofise giderek, isterseniz de kurye hizmetlerinden yararlanarak vizenizi teslim alabilirsiniz.

Malta Turistik Vize İçin Gerekli Evraklar

Malta Turistik vizesi almak istiyorsanız belgelerin güncel olmasına dikkat etmelisiniz. Aynı zamanda tüm evraklar seyahat amacına uygun seçilmelidir.

Vize almak istiyorsanız kişisel belgelerinizi, mesleki durumunuzu destekleyen belgeler gibi birçok evrak hazırlamalısınız. Bu evrakların eksiksiz ve güncel olması oldukça önemlidir.

Malta Turistik Vize için Gerekli Evraklar genel olarak aşağıdaki belgelerden ibarettir.

 1. Biometrik Fotoğraf
Malta Vize Evrakları: Kesin Kılavuz 2021
Malta Vize Evrakları: Kesin Kılavuz

Biometrik fotoğraf 35mm x 45mm ebatlarında olmalıdır. Bu fotoğraf 2 adet arka fonu beyaz çekilmelidir. Aynı zamanda baş ile çene arası 36 mm, göz aralığı ise 8 mm ölçüsünde olmalıdır.

 1. Pasaport

Pasaport en az 3 ay geçerli olmalıdır. İçerisinde 2 adet boş sayfa bulunmalı, 10 yıldan eski olmamalıdır.

 1. Vize Başvuru Formu

Malta vizesi için Schengen Vize Başvuru Formu doldurulmalıdır. Forum eksiksiz olmalı ve ek bilgiler ile desteklenmelidir.

 1. C Kimlik Belgesi
Kimlik belgesinin ön ve arka fotokopisi. Aynı zamanda güncel Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneğini yanınızda getirmelisiniz.
 1. Malta Turistik Vize Talep Dilekçesi >> schengenvize.net/vize-basvurusu-dilekce

Vize talebinde bulunan kişi tarafından yazılmalı olan dilekçe, İngilizce veya Almanca yazılmalıdır.

 1. Finansal Durumu Yansıtan Evraklar

En önemli belgelerden biri de finansal durum belgeleridir. Vize Başvuru sahibinin banka hesabının son 3 aylık aktif banka hesap hareketi gösterilmelidir. Banka hesap dökümü ise son 1 haftada alınmış olmalıdır.

 1. Mesleki Evraklar

SGK Hizmet Dökümü, çalıştığınız firmadan aldığınız izin belgesi ve maaş bordrosu gibi belgeler de evraklarınızın içerisine dahil edilmelidir.

 1. Seyahat Planınıza Dair Evraklar

Bu belgeler rezervasyon evraklarıdır. Malta devletinde konaklayacağınız otel veya seyahat aracı gibi unsurların rezervasyon belgeleridir.

 1. Seyahat Sağlık Sigortası >> schengenvize.net/schengen-vizesi-seyahat-sigortasi            

Hastane tedavisi ve sağlık sigortası için hazırlanmış belgeler de vize başvuru için önemli evraklardır.

 1. Malta Vize Ücreti >> schengenvize.net/schengen-vize-ucretleri

Malta Turistik Vize Ücreti ödemeli ve ödemeni yaptığınıza dair dekontu başvuru belgelerinin içerisine ilave etmelisiniz.

Bu belgelerin dışında öğrenci, şirket sahibi veya çalışan gibi hizmet veriyorsanız ekstra belgelere ihtiyaç duyulmaktadır. Bulunduğunuz konuma uygun olarak hazırlamanız gereken ek belgeleri aşağıdaki şekilde sıralayabiliriz.
 • Başvuru Yapan Kişi Çalışan ise

Çalıştığınız şirketin yetkili tarafından antetli kağıda İngiliz dilinde firma yazısı yazılmalıdır. Bu yazının içerisinde maaş, çalışanın görevi ve izin verilen seyahat tarihleri gibi bilgiler yer almalıdır.

 • Başvuru yapan kişi firma sahibiyse

Başvuru yapan kişi firma sahibi olması durumunda antetli kağıda seyahat amacı ve firmadaki pozisyonunu bildiren İngilizce dilekçe yazılmalıdır.

 • Başvuru yapan kişi öğrenci ise

Tüm masrafların seyahate sponsorluk yapan aile büyükleri tarafından karşılanacağı hakkında taahhütname verilmelidir. Ayrıca öğrencinin sponsoru olan ebeveynin iş ile ilgili belgeleri, ekonomik durumunu belirlen evrakları hazırlanmalıdır.

 • Başvuru yapan kişi reşit değilse

Seyahat yapan birey, okul veya ebeveynleri ile Malta`ya seyahat etmeyi planlıyorsa İzin Dilekçesi alınmalıdır. İzin dilekçesinin noter onaylı olması önem arz etmektedir.

 • Başvuru yapan kişi ev hanımıysa

Sponsor kişi eş olması durumunda seyahat planı ve seyahat sponsorunu açıklayan mail ve mesleki belgeler sunulmalıdır. Bunun yanı sıra Malta Turistik Vize Talep Dilekçesi de yazılmalıdır.

 • Başvuru Yapan kişi emeli ise

Emeklilik maaşını gösteren banka dökümü ve emeklilik cüzdanı verilmesi yeterli olacaktır.

Son olarak dikkat etmeniz gereken husus, Malta Konsolosluğuna Malta Turistik vize talebinde bulunacağınız zaman diğer Schengen ülkelerine seyahatinizin sürmesini kontrol etmektir. Yani, diğer Schengen ülkesine seyahat hakkında tarih ve seyahat bilgilerinizi konsolosluk yetkililerin yazılı bir şekilde bildirmelisiniz.

Malta Turistik Vize Ücreti

Malta Turistik Vize ücreti 60 Euro teşkil etmektedir. İlave olarak vize başvuru merkezine 40 Euro gibi bir bedel ödemelisiniz. İstanbul`da yaşayanlar ise 30 Euro hizmet ücreti ödemelidir.

Malta`ya farklı vizeler ile seyahat etmeyi planlayanların vize türüne göre ödemesi gereken ücretler ise aşağıda yer almaktadır.

 • 12 Yaş üzeri Schengen Vizesi – 80 Euro
 • 6 Yaş Altı Schengen Vizesi – Ücretsiz
 • 6 – 12 Yaş Arası Schengen Vizesi – 40 Euro
 • 3 Aylık Öğrenci Vizesi – 70 Euro
 • 3 Aylık D Vizesi – 100 Euro

Belirtilen ücretler dışında her başvuru işlemi için ekstra 30 Euro hizmet bedeli ödemelisiniz. Tercihe göre kurye hizmetinden yararlanabilirsiniz. Kurye için ise 10 Euro ödemelisiniz.

Yukarıda belirtilen ücretler kur değişiminden etkilenerek artıp azabilir. Bu nedenle güncel ücret bilgisi için çalıştığınız şirketin yetkilileri ile görüşmenizi öneririz.

Malta vize ücretleri yeni yılda güncellenmiştir. Güncel vize ücretleri için >> schengenvize.net/malta-vize-ucreti/ sayfasını kontrol ediniz.

Malta Turistik Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Malta vizesi sonuçlanma süreci genel olarak 7 ile 10 iş gününü kapsamaktadır. Fakat eksik belge olması veya şirketin yoğunluk durumuna göre bu süreç gecikebilir. Bu sebeple başvuru öncesinde evrakların eksiksiz bir şekilde hazırlanmasına dikkat etmelisiniz.

Malta turistik başvurusunun sonuçlanması bayram ve diğer özel günler sebebiyle de gecikebilir. Aynı zamanda bazen kişiye özel durumlarda belgelerin kontrolü uzayabilir. Belgelerin kontrolü uzadığı zamanda genellikle sizlerden ekstra belge talep edilir. Bu belgeleri ise eksiksiz bir şekilde hazırlayıp teslim etmeniz gereklidir. Aksi takdirde vize başvuru süreci başarısız olacaktır.

Kısaca Malta Vizesi Kaç Günde Çıkar sorusuna net bir cevap vermek mümkün değil. Bu nedenle Malta`ya seyahat etmeyi düşünüyorsanız tüm planlamalarınızı buna göre yapmalısınız.

Malta Turistik Vize Formu

Malta Turistik Vize Başvuru yapmayı planlıyorsanız başvuru formu doldurmalısınız. Vize Başvuru formunu eksiksiz ve gerçek bilgiler ile doldurmalısınız. Forum dolduracağınız zaman destekleyici bilgiler kullanmaya önem vermelisiniz. Bilgilerin her biri tamamen gerçek olmalıdır. Çünkü vize şirketleri sizin hakkınızda temel bilgileri vize formu sayesinde almaktadır. Burada yer alan bilgilerin pasaport ve diğer evraklar ile uyuşması zorunludur. Uyumsuzluk tespit edilmesi durumunda vize formu iptal olunabilir.

Malta Vize Başvuru Formu dolduracağınız zaman e-posta adresi, ıslak imza ve cep telefon numarası kısımları doğru girdiğinizden emin olmalısınız. Ayrıca Reşit olmayan çocuklar da, Başvuru formu doldurmalıdır. Hazırlanan başvuru formu, anne ve baba tarafından imzalanmalıdır.

Malta Vize Başvuru formunu kendiniz dolduramıyorsanız, vize şirketinizin ek hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Ekstra ücret ödeyerek profesyonel kişilerden destek alabilirsiniz.

Malta güncel vize formunu ücretsiz indirmek için >> schengenvize.net/malta-vize-formu sayfasını ziyaret ediniz.

Malta Turistik Vize Dilekçe Örneği

Malta Turistik vize talep dilekçesi doldurmak için Malta İstanbul Başkonsolosluğu`na başvuru yapmalısınız. Dilekçe göndermek istiyorsanız belli başlı kurallara uyum sağlamalısınız. Dilekçe içerisinde geçmesi gereken bilgiler aşağıdaki şekildedir.

 • Malta`ya seyahat etme sebebi
 • Malta seyahatinde masrafların nasıl karşılanacağı hakkında bilgi
 • Malta seyahat tarihi
 • Ev hanımı veya Öğrenci seyahatlerinde ise sponsor dilekçesi

Malta vize başvurusu için ücretsiz bir şekilde hazırlanan Malta vize talep dilekçesi ve örneklerine >> schengenvize.net/malta-vize-dilekcesi adresinden ulaşabilirsiniz.

Malta Ticari Vize

Malta`ya seyahat etmek isteyen kişiler, başvuruda bulunmak için Malta Konsolosluğu tarafından talep edilen belgeleri hazırlamalıdır. Konsolosluk tarafından istenen evraklar güncel olmalıdır. Ayrıca bazı evrakların orijinal olması gereklidir. Tüm evraklar seyahat amacına uygun hazırlanıp Malta konsolosluğuna verilmelidir.

Malta Ticari Vize almak istiyorsanız hazırlamanız gereken evraklar diğer vize türlerine göre farklı olacaktır. Vize için gerekli evraklar seyahat amacına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca Malta Konsolosluğu tarafından ek belgeler de istenebilir. Bu gibi durumlarda sizden istenen tüm belgeleri eksiksiz bir şekilde hazırlayıp teslim etmelisiniz.

Malta Konsolosluğu seyahat edecek kişi hakkında detaylı bilgiye ulaşmak hakkına sahiptir. Bu nedenle seyahat edecek kişiden ek evrak talep edilebilir.

Malta Ticari Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Malta Ticari Vizesi için tüm belgeleri eksiksiz ve gerçek bilgiler ile hazırlamalısınız. Belgelerde herhangi eksiklik olması durumunda vize başvuru süreci olumsuz sonuçlanacaktır. Bu nedenle evrakların eksiksiz olmasına dikkat etmeniz gereklidir.
Malta Ticari Vize almak istiyorsanız hazırlamanız gereken belgeler aşağıdaki şekildedir.

 • Pasaport – Pasaportun geçerlilik süresi 3 ay olmalıdır. Pasaportta herhangi deforme olmamalı, aynı zamanda 10 yıldan eski olmamalıdır. İçerisinde en az 2 adet boş sayfa bulunmalıdır.
 • Biometrik Fotoğraf – 2 Adet arka fonu beyaz, 35 mm x 45 mm ebatlarında olmalıdır. Fotoğrafın güncel olması şarttır. Yüzün ölçüsü çenenin alt kısmında alına kadar 30 – 36 mm aralığında olmalıdır.
 • Malta Vize Başvuru Formu – Malta Ticari Vize Başvuru Formu dolduracağınız zaman tüm bilgileri eksiksiz bir şekilde doldurmalısınız. Forum İngiliz veya Fransızca doldurulabilir.
 • Nüfus Cüzdanı – Ticari vize için e-devletten tam vukuatlı nüfus kayıt örneği hazırlanmalıdır. Evrakların ise noter tarafından onaylanması gereklidir.
 • Evlilik Cüzdanı – Eğer evliyseniz evlilik cüzdanı ve fotokopisini yanınızda götürmelisiniz.
 • Vize Talep Dilekçesi – Başvuru yapan kişi vize talebi içerikli bir metin yazmalıdır.
 • Vize Davetiyesi – Eğer sizi davet eden Fransız firması ise Fransız Konsolosluğuna hitaben yazılan davetiye hazırlanmalıdır. Davetiye İngiliz veya Fransızca yazılmalıdır.
 • Finansal Durum ile İlgili Evraklar – Malta Ticari seyahat planlıyorsanız, tüm masraflarınızın nasıl karşılanacağını beyan etmelisiniz. Bunun için son 3 aylık güncel banka hesap dökümünü Malta Konsolosluğuna sunmalısınız.
 • İş Durumu ile İlgili Evraklar – Ticari başvuru öncesinde firma veya kuruma bağlı olduğunuzu gösteren evraklar sunmalısınız. Ayrıca seyahatin kim tarafından karşılanacağına dair bilgiler de verilmelidir.
 • Firma ile İlgili Evraklar – Başvuru yapacak kişi tarafından bağlı olduğu şirkete ait vergi beyannamesi sunulmalıdır. Ayrıca şirketin imza yetkilisinin imza yetki belgesinin kopyası sunulmalıdır.
 • Seyahati Destekleyen Evraklar – Seyahate dair ulaşım, konaklama ve diğer rezervasyon bilgilerini sunmanız gereklidir. Belgelerde seyahat edecek kişinin konaklayacağı yer açık bir şekilde belirtilmelidir.
 • Seyahat Sağlık Sigortası – Malta Ticari Vize prosedürünü gerçekleştiren kişinin acil hastane bakım masrafı ve ülkeye geri dönüş masrafını ödeyen 30.000 Euro tutarında sağlık sigortası yapılmalıdır.

Önemli – Malta Konsolosluğuna sunacağınız belgeler 3 aydan eski olmamalıdır. Resmi evrakların aslı ile birlikte fotokopisi de sunulmalıdır.

Malta Ticari Vize Ücreti

Malta vize ücretleri alacağınız vize türüne göre değişiklik göstermektedir. Fakat 6  yaş altı çocuklar için herhangi vize ücreti talep edilmemektedir. Başvuru ücretleri genellikle konsolosluk harç bedeli ve vize şirketinin masraflarını içermektedir.

2020 Yılında Malta Ticari Vize Ücreti ve diğer vize türlerinin ücretleri aşağıdaki şekildedir.

 • Ticari Vize Türü – 110 Euro
 • Turistik Vize – 110 Euro
 • Ziyaret Vizesi – 110 Euro
 • Kültürel Vize – 110 Euro
 • Eğitim Vizesi – 110 Euro
 • 0 – 6 Yaş aralığı – 30 Euro
 • 6 ile 12 Yaş aralığı – 70 Euro

Yukarıdaki ücretler kur değişiminden ve diğer faktörlerden etkilenebilir. Bu nedenle fiyatlarda yükselme veya düşüş yaşanabilir. Eğer güncel Malta Ticari Vize ücreti hakkında bilgi almak istiyorsanız çalıştığınız şirketin yetkilileri ile görüşebilirsiniz.

Farklı konularda ek hizmet almak isterseniz 30 Euro ödeyerek diğer ekstra hizmetlerden yararlanabilirsiniz. 30 Euro ödeyerek alabileceğiniz ekstra danışmanlık bedellerini alttaki şekilde sıralayabiliriz.

 • Karşılama Hizmeti
 • Fotokopi hizmeti
 • Randevu alma kolaylığı
 • Başvuru formunun hazırlanması
 • Alanında uzman kişilerle ön başvuru hizmeti
 • Telefon ile destek
 • Kişiye özel gerekli belgeler listesi verilmesi

Gördüğünüz genel vize danışmanlık hizmetlerinden 30 Euro karşılığında yararlanabilirsiniz.

Malta Ticari Vize Kaç Günde Çıkar?

Malta Ticari Vizesi kaç günde çıkar? sorusuna kesin bir cevap vermek mümkün değildir. Fakat genel olarak Malta Konsolosluğunun yoğunluk durumuna göre 5 ila 10 iş günü içerisinde sonuçlanır.

Vize başvuru süreci birçok etkenden etkilenebilir. Şöyle ki, Konsolosluğun yoğun olduğu günlerde vize başvuru süreci uzayabilir. Aynı zamanda bayram günlerinde Konsolosluğun kapalı olması vize başvurusunun daha geç sonuçlanmasına yol açar.

Malta Ticari Vize Başvurusu yaptıktan sonra sizden ekstra belgeler talep edilebilir. Bu gibi durumlarda ek belgeleri hazırlayıp konsolosluğa takdim etmelisiniz. Ekstra belge talep edilmesi de sürecin uzanmasına sebep olacaktır. Bu nedenle Ticari vize almayı planlıyorsanız tüm unsurları göz önünde bulundurmalısınız.

Malta Ticari Vize Formu

Malta Konsolosluğu vize başvuru yapan kişiler hakkında bilgi sahibi olmak için başvuru formu doldurmanızı istemektedir. Başvuru formunu doldurmanız zorunludur.

Malta vize başvuru formunu dolduracağınız zaman sadece gerçek bilgiler vermelisiniz. Çünkü verdiğiniz bilgiler sayesinde sizin kimliğiniz öğrenilecektir. Ayrıca bilgilerin eksiksiz olması da oldukça önemlidir.

Vize başvuru formunu dolduracağınız zaman başvuru evraklarınızdaki bilgiler ile desteklemelisiniz. Bu şekilde sürecin kısa sürede olumlu sonuçlanmasını sağlayabilirsiniz. Gerçeği yansıtmayan ve eksik bilgiler girerseniz tüm vize süreci olumsuz sonuçlanacaktır. Bu sebepten dolayı başvuru formunu dikkatli bir şekilde doldurmalısınız.

Malta Vize Başvuru Formu uluslararası ortamda kullanılan resmi bir belgedir. Bu nedenle sahte bilgilerin verilmesi suç unsuru taşımaktadır. Yani, sahte bilgiler vermeniz aynı zamanda ceza almanıza sebep olacaktır.

Peki Malta Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur? Malta vize başvuru formunuz İngiliz veya Türkçe doldurabilirsiniz. Vize başvuru formunu dolduracağınız zaman tükenmek kalem kullanmalısınız. Aynı zamanda büyük harfler ile yazmalısınız. Başvuru formunda bilgilerin evraklar ile desteklenmesine önem verilmelidir.

Malta Konsolosluğu tarafından belirlenen 35×45 ebatlarında olan biometrik fotoğrafınızı formun ilgili kısmını yapıştırmalısınız. Formu doldurduktan sonra en alt kısımdaki yere imza atarak işlemi tamamlamalısınız. Atacağınız imzanın pasaporttaki imza ile aynı olması gerektiğini unutmamalısınız.

Malta Vize başvuru formunu Malta Konsolosluğunun resmi internet sayfasından veya danışmanlık hizmeti aldığınız vize şirketinden alabilirsiniz.

Malta Ticari Vize Dilekçe Örneği

Malta Ticari vize almak için talep dilekçesi doldurmalısınız. Malta ticari vize talep dilekçesini doldurmak için bazı kurallara uymanız gereklidir. Bu kurallara uyarak dilekçeyi doldurmalı ve İstanbul Malta Başkonsolosluğuna göndermelisiniz.

Malta Ticari Vize Talep Dilekçesi için aşağıdaki bilgileri doldurmanız gereklidir.

 • Firma yetkilisinin imzası
 • Firması kaşesi
 • Seyahat nedeni açıkça belirtilmeli
 • Seyahat tarihleri
 • Şirketteki pozisyonunuz
 • Seyahat masraflarının nasıl karşılanacağı hakkında bilgi
 • İşyeri çalışanları için firma antetli kâğıdı hazırlanmalı

Malta seyahati yapacak kişiler için ön şart olan dilekçe, vize talep amacı ile kullanılmaktadır. Talep dilekçesi Malta ticari vize başvuru belgeleri ile desteklenmelidir. Aynı zamanda gerekli evraklar ile dilekçedeki bilgiler uyuşmalıdır.

Malta Aile Ziyareti Vizesi

Malta`da yaşayan ailenizi ziyaret etmek için aile ziyaret vizesi alabilirsiniz. Malta Aile Ziyareti vizesi sayesinde Malta`da yaşayan ailenizi ziyaret edebilirsiniz. Vize ile 90 günlük konaklama imkanına sahipsiniz.

Malta Aile Ziyareti Vizesi için başvuru yapmalısınız. Başvuru yapmak için gerekli evrakları eksiksiz bir şekilde hazırlamalısınız. Evrakları hazırladıktan sonra vize türüne uygun olarak davetiye mektubunu da başvuru dosyanıza ilave etmelisiniz.

Konsolosluğa giderek aile ziyareti vize başvurusu yapamazsınız. Başvuru için vize danışmanlık kuruluşlarını veya seyahat firmalarını tercih edebilirsiniz. Malta aile vizesi almak için ilk önce vize şirketi ile iletişime geçmelisiniz. Ardından size gerekli olan evrakların listesi iletilecektir. Bu evrakları ise hazırlayarak randevu günü vize şirketinin ofisine götürmelisiniz.

Malta Aile Ziyareti Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Malta aile ziyareti vizesi için toplamanız gereken bir sıra evraklar bulunuyor. Bu evrakların hepsini randevu gününe kadar hazırlamalısınız.

Malta Aile Ziyareti vizesi için gerekli evraklar genel olarak aşağıdaki şekildedir.

 1. Davetiye – Malta`ya davet aldığınız şehrin belediyesi tarafından verilen onaylı davetiye. Davetiyeni gönderen kişinin pasaport fotokopisi ve nüfus cüzdanı ile beraber sunulmalıdır.
 2. Malta Aile Ziyareti vizesi – Schengen vize başvuru formunu bilgilerde eksik olmadan doldurmalısınız. Son olarak belirtilen kutucuğa imza atmalısınız.
 3. Dilekçe – Hazırlayacağınız dilekçe İngiliz veya Türkçe olabilir. Dilekçede geri dönüş tarihi, seyahat maksadı ve masrafların nasıl karşılanacağı ile ilgili bilgilere yer vermelisiniz.
 4. Pasaport – Pasaportun süresi en az 6 ay geçerli olmalıdır. Ayrıca son 10 yılda alınmış olmalıdır. Vize basımı için içerisinde 2 adet boş sayfa bulunması şarttır.
 5. Biyometrik fotoğraf – Güncel 35×45 mm boyutlarında arka fonu beyaz olan 2 adet biyometrik fotoğraf hazırlamalısınız. Fotoğraf daha önce vize işleminde kullanılmamış olmalıdır.
 6. Maaş bordrosu – Bu kısımda son 3 aylık maaş bordrosu verilmelidir. Ayrıca sunulan belge kaşeli ve ıslak imzalı olmalıdır.
 7. Banka Hesap Dökümü – Banka hesabının en az 4.000 TL bakiyesi olmalıdır. Son 3 aya ait olan hesap hareketlerini sunmanız gereklidir. Belgenin imza, kaşe ve banka imzalı olması şarttır.
 8. Nüfus cüzdanı fotokopisi – Kimlik belgesinin ön ve arka yüzünün fotokopisi.
 9. Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği – Bu örnek aile ve adres bilgileri ile doldurulmalıdır.
 10. Uçak biletleri – Aile ziyareti vizesi için rezervasyon kabul edilmiyor.
 11. Seyahat sağlık sigortası – Malta seyahati için seyahat sağlık sigortanız olmalıdır. Bu sigortanın dönüş tarihinden 15 gün sonra geçerliliği olmalıdır.

Malta Aile Ziyareti Vize Ücreti

Malta vize ücreti sahip olmak istediğiniz vizeye göre değişiklik gösterebilir. Genellikle 6 yaş atlındaki çocuklar için vize ücreti talep edilmez. 6 Yaş üzeri bireylerin ise vize ücreti ödemesi şarttır. Vize ücretleri konsolosluk harç bedeli ve vize şirketinin giderlerini karşılayacak şekilde belirlenir.

Malta Aile Ziyareti Vize Ücreti 110 Euro şeklindedir. Ancak bu ücret çalıştığınız firmaya göre farklı olabilir. Ancak genel olarak 110 Euro civarındadır. Ayrıca vize ücreti kur değişimine bağlı olarak yükselebilir. 2020 Yılında 110 Euro olan vize ücreti, geçtiğimiz yıllarda 20 Euro daha ucuzdu. Fakat günümüzde döviz yükselişi ile birlikte fiyat artışı yaşandı.

Malta aile ziyareti vizesi alacağınız zaman ekstra ücret ödeyerek ek hizmet alabilirsiniz. Ek hizmet sayesinde işlemleri daha kolay gerçekleştirebilirsiniz. Ek hizmet ücreti ise genellikle 30 Euro civarlarındadır.

Malta Aile Ziyareti Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Malta aile ziyareti vize talebi oluşturduktan sonra 5 ile 10 iş günü arasında vizenizi teslim alabilirsiniz. Ancak maalesef vize şirketinin yoğunluğu ve konsolosluk tarafında yaşanan yoğunluklardan dolayı gecikmeler yaşanabilir. Kendinizi bu tür gecikmelerden sigortalamak için doğru planlama yapmalısınız.

Malta Aile Ziyareti Vizesi Kaç Günde Çıkar? sorusuna net bir cevap vermek doğru olmayacaktır. Genelleme yapacak olursak 5 ila 10 iş günü arasında sonuca ulaşıldığını görebiliriz. Fakat bayram günleri ve diğer özel günleri de işin içine kattığımız zaman sürecin uzadığını görebiliriz.

Eğer Malta`ya seyahat etmeyi planlıyorsanız gecikme sorunları yaşamamak için tüm işlemlere 1 ay önce başlamanızı öneririz. Bu süreç boyunca tüm evraklarınızı rahat bir şekilde hazırlayabilir ve hiçbir gecikme yaşamadan vize sahibi olabilirsiniz.

Malta konsolosluğu bazı durumlarda kişiden ek belge talebinde bulunabilir. Şüpheli kişi olmanız veya diğer sebepten dolayı talep edilen evrakları eksiksiz bir şekilde hazırlamalısınız. Sizden istenen tüm belgeleri vize şirketine takdim etmelisiniz.

Malta Aile Ziyareti Formu

Malta aile ziyareti vizesi için doldurulması gereken en önemli belgelerden biri de başvuru formudur. Başvuru formunu doldurmak için öncelikle çalıştığınız vize şirketinden başvuru formu talep etmelisiniz. Başvuru formunu aldıktan sonra sizden istenen bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde girmelisiniz.

Malta aile ziyaret başvuru formunu dolduracağınız zaman evraklardaki bilgi ile uyuşmasına dikkat etmelisiniz. Ayrıca başvuru formunu dolduracağınız zaman belgelerde yer alan bilgiler ile desteklemelisiniz. Burada girilen bilgilerin doğru olması oldukça önemlidir. Çünkü Malta Konsolosluğu sizin hakkınızdaki tüm bilgilere forum sayesinde ulaşacaktır.

Malta Aile Ziyareti Formu doldurulduktan sonra başvuru yapan kişinin ıslak imzası ile sonlandırılmalıdır.

Malta Aile Ziyareti Vize Dilekçe Örneği

Malta Aile Ziyareti vizesi için gerekli evraklarına arasında en önemli belgelerden biri de vize dilekçesidir. Vize dilekçesi sayesinde seyahat amacınız kolay bir şekilde anlaşılır. Bu evrakı dolduracağınız zaman dikkat etmeniz gereken birçok unsur vardır.

Malta vize dilekçesini dolduracağınız zaman bilgileriniz diğer evraklardaki bilgiler ile uyuşması gereklidir. Vize dilekçesinde sizden istenen bilgiler ise aşağıdaki şekildedir.

 • Malta`ya seyahat sebebiniz açıkça belirtilmeli
 • Seyahat tarihi yazılmalı
 • Seyahat ücretlerinin nasıl ve kim tarafından karşılanacağı
 • Son olarak davetiye bilgisi vize dilekçesine ilave edilmelidir

Malta Aile Ziyareti Vize Dilekçe Örneği olarak aşağıdaki metni gösterebiliriz.

Vize Bölümünün Dikkatine,

Malta`ya 15.11.2020 ila 17.11.2020 tarihleri aralığında Eşim Ayça Aar ve kardeşim Mehmet Acar ile Eşi Ayşe Acar ile beraber ziyaret maksatlı ziyarette bulunacağız. Sürekli seyahat yapmamız nedeniyle sizlerden 5 yıllık schengen vize vermenizi rica ediyorum.

Seyahat süresi boyunca oluşabilecek tüm masraflar tarafımca karşılanacaktır. Vize süresi dışında Malta`da ve diğer Schengen ülkelerinde kalmayacağımızı beyan ederiz.

Saygılarımla,

Gördüğünüz örnekteki gibi aile vize dilekçe örneği yazabilirsiniz.

Malta Aile Ziyareti Vize Davetiye Örneği

Malta Aile Ziyareti vize başvurusu için davetiye verilmesi oldukça önemlidir. Malta`dan gelen davetiye mail veya FAX yoluyla size iletilebilir. Davetiyeni gönderen kişi ile ilgili birçok bilgi yer almalıdır.

Davetiyede yer alması gereken bilgiler şu şekildedir.

 • Davet eden kişinin iletişim bilgileri
 • Davet edilen kişi ile akrabalık derecesi
 • Davet edilen kişi hakkında detaylı bilgi
 • Seyahat tarihleri
 • Ziyaret sebebi
 • Konaklama bilgisi ve açık adres
 • Konaklama giderlerinin nasıl karşılanacağı bilgisi
 • Davetiye gönderen kişinin Pasaportunun kopyası
 • Oturma izni olmasına dair fotokopi

Belirtilen tüm bilgiler davetiye gönderen kişi tarafından belirtilmelidir. Ayrıca başvuru yapan kişi, kız arkadaşı, nişanlı ya da erkek arkadaşını ziyaret ediyorsa fotoğraf ilave edilmelidir. Tüm bu kurallara uyum sağlanarak davetiye istenebilir. 

 Malta Vize Ücretleri

Malta vize ücretleri alacağınız vize türüne göre farklılık gösterebilir. Eğer 6 yaş altı çocuk için vize almak istiyorsanız hiçbir ücret ödemeden vize sahibi olabilirsiniz.

Malta Konsolosluğu tarafından belirli kriterlere göre belirlenen ücretler, vize şirketinin ücretini ve konsolosluk harç bedelini kapsamaktadır. Malta vize başvurusu yapmak için vize şirketlerine ulaşabilirsiniz.

Kısa süreli vize olan Schengen vizesi ile uzun süreli D tipi vizelerin ücretleri birbirinden farklıdır. Bu tip vizelerin alımı için Malta Konsolosluğuna veya Vize başvuru merkezlerine ulaşabilirsiniz. Ayrıca güncel Malta vize ücretleri hakkında bilgi almak için vize şirketiniz ile iletişime geçebilirsiniz.

Vize ücreti sahip olmak istediğiniz vize çeşidine uygun olarak değişir. Ücretlerin her biri Euro bazlı gösterilmektedir.  Bu nedenle kur değişimine bağlı olarak ücretler değişebilir.

2020 Yılında geçtiğimiz yıllara nazaran vize ücretlerinde artış olduğunu görebiliriz. Konsolosluk harçlarına zam geldikten sonra 20 Euro değerinde bir artış yaşandı. Bu artış ile beraber vize ücretleri 110 Euro oldu.

2020 Yılı için vize türlerine ve yaş aralıklarına uygun olarak Malta Vize Ücretleri aşağıdaki şekildedir.

 • Malta Ticari Vize – 110 Euro
 • Malta Turistik Vize – 110 Euro
 • Malta Kültürel Vize – 110 Euro
 • Malta Eğitim Vizesi – 110 Euro
 • 3 Aydan fazla D vizesi – 100 Euro
 • 3 Aydan fazla Öğrenci vizesi – 70 Euro

Çocuklar için talep edilen vize ücretleri ise aşağıdaki gibidir.

 • 12 Yaş üzeri Schengen vizesi – 80 Euro
 • 6 ila 12 Yaş arası Schengen vizesi – 40 Euro
 • 6 Yaş altı Schengen vizesi – Ücretsiz
 • 6 Yaş altı Malta Vizesi – 30 Euro
 • 6 ila 12 Yaş arası Malta vizesi – 70 Euro

Ödemeler genellikle sadece nakit şeklinde alınır. Bu konu bazı şirketlerde daha farklı olabilir. Ödeme konusunda daha detaylı bilgi için vize şirketinizin yetkilileri ile görüşebilirsiniz.

Vizenizin kapınıza kadar getirilmesini istiyorsanız ekstra 10 Euro ücret ödemelisiniz. Bu hizmet tercihe bağlıdır. Kurye hizmeti almak istemiyorsanız vize şirketinin ofisine giderek vizenizi alabilirsiniz.  Ayrıca ödeme işlemini başvuru merkezinde nakit veya Euro olarak ödemelisiniz.

Vize ücretini ödedikten sonra geri ödeme almanız mümkün değildir. Hatta işlem başarısız sonuçlansa bile hiçbir geri ödeme talebinde bulunamazsınız. Bu nedenle başvuru yapacağınız zaman tüm belgeleri eksiksiz hazırlamalısınız. Aksi taktirde ödediğiniz ücreti kaybetmiş olacaksınız.

Malta Danışmanlık Ücretleri

Malta vizesi alacağınız zaman tüm işlemlerinizi rahatlıkla yapabilmek için ekstra hizmetlerden faydalanabilirsiniz. Ek hizmet almak için danışmanlık bedeli ödemelisiniz. Danışmanlık bedeli ise çalıştığınız vize şirketine göre farklılık gösterebilir. Ancak bu ücret genel olarak 30 Euro`dur.

Malta danışmanlık hizmeti almak için vize şirketinizin yetkilileri ile iletişime geçebilirsiniz. İletişime geçtikten sonra almak istediğiniz ek hizmeti belirtmeli ve hizmet bedelini ödemeniz gereklidir. Özellikle başvuru formu gibi doldurulması zor olan belgelerin hazırlanmasında ek hizmet özelliğinden faydalanabilirsiniz.

Vize danışmanlık hizmeti alarak aşağıdaki avantajlardan yararlanabilirsiniz.

 • Telefonla görüşerek destek hizmeti
 • Başvuru sahibine özel gerekli evraklar listesi
 • Profesyonel Vize danışmanlarından ön başvuru hizmeti
 • Başvuru belgesinin özenle hazırlanması
 • Randevu başvuru işlemi
 • Belgelerin kopyasının alınması hizmeti
 • Karşılanma

Belirtilen hizmetlerden yararlanmak için ödemeniz gereken ücret 30 Euro teşkil etmektedir.

Bunların yanı sıra farklı ek hizmetler de alabilirsiniz. Diğer ekstra hizmetleri almak için ödemeniz gereken ücretler ise daha farklıdır.

Malta vizesi işleminde yararlanabileceğiniz ek hizmet ve ücretlerini aşağıdaki şekilde sıralayabiliriz.

 • Vize Kapıda Hizmet – 100 Euro
 • Vize, Pasaport Kurye Hizmeti – 100 TL
 • Sağlık Sigortası – 20 Euro
 • Başvuru Formunun Doldurulması – 30 TL
 • İngiliz Dilinde Motivasyon Mektubu – 300 TL

Gördüğünüz hizmetlerin her biri vize almak işleminizi kolaylaştırmanıza olanak sağlayacaktır. Bu hizmetler için belirtilen ücretler çalıştığınız vize firmasına göre değişebilir. Ancak genel olarak fiyatların ortalama belirttiğimiz düzeyde olduğunu söyleyebiliriz.

Eğer kişiye özel ek hizmet almak istiyorsanız VİP hizmet özelliğinden yararlanabilirsiniz. VİP hizmetten yararlanmak için ödemeniz gereken ücret 50 Euro`dur. Bu hizmeti alan başvuru sahipleri hiçbir sıra beklemeden önceden belirlenen saatte parmak izini vererek başvuru işlemini yapabilir. VİP başvuru sahiplerinin kullanabileceği ekstra hizmetler aşağıdaki şekildedir.

 • VİP Salon
 • Konforlu ortam ve bedava ikramlar

50 Euro karşılığında tüm bu olanaklardan yararlanabilirsiniz.

Malta Vize ücreti ödemeden önce bilmeniz gereken bazı unsurlar vardır. Bu unsurları aşağıdaki şekilde sıralayabiliriz.

 • Malta vize ücreti herhangi bir nedenle iade edilemez.
 • Ödenen ücret başkasına devredilemez ya da farklı kişilere satılamaz.
 • Bu ücret sadece bir başvuru işlemi için ödenir. İşlem sonucunda ret cevabı aldığınız taktirde başvuru işlemi için yeniden ücret ödemelisiniz.
 • Malta vize için ödediğiniz ücret sadece Malta vize için geçerli sayılır.

Malta Vize Dilekçesi

Malta vize dilekçesi vize sahibi olmak isteyen kişilerin hazırlaması gereken belgeler arasında yer almaktadır. Bu belgeyi vize türünüze uygun bir şekilde hazırlamalısınız.

Malta Vize Dilekçesi ile beraber evraklarınıza dahil edeceğiniz fotoğrafınızın ebatlarının doğru biçimlenmesi de önemlidir. Schengen ülkelerinde vize için gerekli olan fotoğraf ebatları 35×45 mm şeklindedir. Ayrıca fotoğrafında biometrik olması gereklidir.

Fotoğrafın biometrik olmak ile beraber ödemesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Bu özellikler aşağıdakilerdir.

 • Fotoğrafın en son 3 ay içerisinde çekilmiş olması gereklidir.
 • Kişinin güncel halini yansıtmalıdır.
 • Pasaport veya daha önceki vizelerde kullanılmamış olmalıdır.
 • Arka fonu beyaz ve yüzün net göründüğü gölgesiz bir fotoğraf olmalıdır.

Malta Vize Dilekçesi Örnekleri

Malta turistik vize dilekçesi yazmak istiyorsanız dikkat etmeniz gereken unsurlar aşağıdakilerdir.

 • Malta`ya yapacağınız seyahat amacınızı net bir şekilde belirtmelisiniz. Mesela, ülkede katılacağınız turlar hakkında bilgi vermelisiniz.
 • Seyahat edeceğiniz tarihleri açık bir şekilde yazmalısınız. Yani, ülkeye ne zaman giriş yapacağınızı ve çıkış tarihinizi net bir şekilde belirtmelisiniz.
 • Seyahat masraflarının nasıl karşılanacağı hakkında bilgi vermelisiniz. Bu kısımda konaklama, hastalık, kaza veya transfer benzeri durumlarda masrafın nasıl karşılanacağını bildirmelisiniz.
 • Son olarak Malta Konsolosluğuna sunduğunuz belgeler ile dilekçede yer verilen bilgilerin uyuşmasına dikkat etmelisiniz.

Eğer Ticari vize dilekçesi dolduracaksanız aşağıdaki unsurlardan bahsetmelisiniz.

 • Firma yetkilisinin imzasının olmasına dikkat etmelisiniz.
 • İkinci olarak şirket kaşesi bulunmalıdır.
 • İşyerinde çalışanları için firma tarafından antetli kağıt hazırlanmalıdır.
 • Seyahat nedeni açık bir şekilde belirtilmelidir.
 • Seyahat tarihlerinizi açıkça yazmalısınız.
 • Şirketteki hali hazırdaki görevinizden bahsetmelisiniz.
 • Son olarak masrafların nasıl karşılanacağı ile ilgili bilgi sunmalısınız.

Dilekçeler hazırlandıktan sonra İstanbul Malta Başkonsolosluğuna iletmelisiniz. Seyahatiniz için ön şart olarak görülen Malta vize dilekçesi, başvuru evrakları ile desteklenmelidir. Aynı zamanda başvuru sırasında kullanılan belgeler dilekçede yer alan bilgiler ile teyit edilmelidir.

Bazı durumlarda ise iki dilekçe gerekmektedir. Malta turistik vize başvuru yapan kişi SGK`lı çalışan olduğu zaman firmanın yetkilileri tarafından izinli olduğu bildirilen vize talep dilekçesi yazılmalıdır. Ayrıca dilekçede firma yetkilisinin imzalı ve kaşe yer almalıdır.

Malta turistik vize başvurusu yapan kişi ev hanımı ya da öğrenci olduğu taktirde masrafların karşılanması için sponsora ihtiyaç duyulur. Sponsorun ise seyahat masraflarının kendi tarafından karşılanacağını beyan eden turistik vize talep dilekçesi yazılmalıdır.

Malta İçin Vize Gerekiyor Mu?

Avrupa Birliği ülkesi olmasının yanı sıra aynı zamanda Schengen ülkesi olan Malta için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize alması gereklidir. Vize türüne göre müracaatlar konsolosluğa yapılmaktadır.

Malta Vizesi İçin Hesapta Ne Kadar Para Olmalı?

Malta başvuru evrakları içinde bulunması zorunlu olan banka hesap belgelerine göre ülkede kaırken yapılan masrafı karşılayacak kadar bakiyenin bulunması şartı aranmaktadır.

Malta'ya Gitmek İçin Ne Gerekli

Malta’ya gidebilmek için vize almak yeterlidir. Malta birçok Avrupa ülkesine göre çok daha kolay giriş yapılan ve avantajları daha fazla olan ülkedir.

Malta Vize Evrakları: Kesin Kılavuz 2023 Video;

İlginizi Çekebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×