malta-vizesi-gerekli-evraklar

Malta Vize Evrakları

    Malta’ya birçok farklı sebeplerle ziyaret gerçekleştirilebilmektedir. Yapılacak olan her ziyarete uygun olarak vize tipleri vardır ve bu vize tipleri de kendi içlerinde kategorilere ayrılmaktadır. 90 günden uzun kalınacaksa eğer uzun süreli vize tipine, 90 günden daha az kalınacaksa eğer kısa süreli vize tipine başvurulmalıdır. Alacağınız vize tipine uygun olarak Malta Konsolosluğu tarafından başvuruyu değerlendirmek ve başvuru yapacak olan kişi hakkında detaylı bilgilere sahip olmak için bazı evraklar istenmektedir. Malta vizesi gerekli belge işlemleri yapılırken özen gösterilmelidir; çünkü eğer özen gösterilmez, eksik belgeler çıkar veya evraklardaki bilgilerde çelişmeler görülürse vize reddi ile karşılaşabilirsiniz. Schengenvize.net ile iletişime geçerek detaylı bilgiler öğrenebilir ve profesyonel destek alabilirsiniz. Böylece de hem işlemi kısaltmış olur hem de maddi kayıplardan kurtulmuş olursunuz. Malta vizesi gerekli belge işlemleri yapılırken belgelerin güncel olmasına özen göstermelisiniz. Malta’ya yapılacak olan ziyaretin amacı ne olursa olsun ve de mesleki durumunuz ne olursa olsun her bir vize türü için istenen ve gerekli olan belgelerin birçoğu ortaktır.

Malta Vize İçin Gerekli Ortak Evraklar

     Malta’ya herhangi bir amaçla yapılacak olan ziyaret için alınması gereken Malta vizesi başvurularında istenen evraklar eksiksiz olarak tamamlandıktan sonra Malta Konsolosluğu tarafından görevli olan hizmet binalarına gidilerek başvuru tamamlanabilmektedir. Konsolosluk tarafından istenen belgeler, mesleki statüye göre değişiklik gösterir ancak her statü için de ortak liste vardır. Malta, Schengen bölgesinde olduğu için de ne amaçla gidilerse gidilsin ya da kim giderse gitsin vize almak zorundadır.

  • Eksiksiz olarak doldurulmuş olan Malta vizesi başvuru formu,
  • Son on yıl içerisinde alınmış olan güncel pasaport ve nüfus cüzdanının arkalı önlü fotokopisi ile tam vukuatlı nüfus kayıt örneği,
  • Malta seyahati amacınızı açıkça bildiren belgeler ve eğer davet edildiyseniz de davet belgeleriniz,
  • Malta vizesi talep dilekçesi,
  • Son altı ayda çekilmiş olan iki adet biometrik fotoğraf,
  • Son üç yıl içerisinde alınan vizeler varsa onların fotokopisi,
  • Başvuran kişi 18 yaşından küçükse eğer, ebeveynleri tarafından imzalanan izin belgesi,
  • Malta’da olunacak süre boyunca çıkacak masrafların karşılanacağını kanıtlayan maddi gelir belgeleri, maaş bordroları vs.
  • Seyahat boyunca geçerli olacak olan 30,000 Euro teminatlı seyahat sağlık sigortası.
error: Content is protected !!0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye