Malta Çalışma İzni Vize İşlemleri - Schengenvize.net
Malta Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

Malta Çalışma İzni Vize İşlemleri

Malta Çalışma İzni Vize Başvurusu

Malta’ya gidilme amacı herhangi bir şirkette çalışmak, o şirkete ortak olmak ya da şirketin sahibi olmaksa eğer başvuru yapılması gereken vize türü Malta çalışma izni vizedir. Malta çalışma izni vize 90 günden daha kısa yani kısa süreli de olabilir, 90 günden daha uzun süreli yani uzun süreli de olabilmektedir. 

Malta Vatandaşlık Vize İşlemleri

Malta çalışma izni vize alınabilmesi için Malta Konsolosluğu tarafından belirlenen ve başvuru yapan kişi hakkında her türlü bilginin elde edilebileceği evraklar istenmektedir.

Evrakların eksiksiz olması en önemli husustur bu nedenle de schengenvize.net ile iletişime geçebilir ya da online randevu seçeneği ile randevu alarak da profesyonel destek alınabilmektedir. Malta çalışma izni alındığı zaman oturum izni alabilmek de kolay olmaktadır.

Malta Çalışma İzni Vize İçin Gerekli Evraklar

Malta’ya çalışmak, şirkete ortak olmak ya da şirket sahibi olmak amacıyla yapılacak olan ziyaret için alınması gereken Malta çalışma izni vize başvurularında istenen evraklar eksiksiz olarak tamamlandıktan sonra Malta Konsolosluğu tarafından görevli olan hizmet binalarına gidilerek başvuru tamamlanabilmektedir.

Konsolosluk tarafından istenen belgeler, mesleki statüye göre değişiklik gösterir ancak her statü için de ortak liste vardır.
Malta Çalışma İzni Vize İşlemleri
Malta Çalışma İzni Vize İşlemleri

  • Eksiksiz olarak doldurulmuş olan Malta çalışma izni vize başvuru formu,
  • Son on yıl içerisinde alınmış olan güncel pasaport ve nüfus cüzdanının arkalı önlü fotokopisi ile tam vukuatlı nüfus kayıt örneği,

Malta’da görüşme yapılan, çalışmak amacıyla gidilen firma hakkında detaylı bilgiler, yetkilileri, görüşülen kişinin adı ve firmadaki yetkisi, işi vs. her türlü detayı gösteren belgeler

  • Malta’da çalışma ya da ortaklık sağlanacak firmanın faaliyet belgesi ve onlar tarafından gönderilen davet,
  • Malta çalışma izni vize talep dilekçesi,
  • Son altı ayda çekilmiş olan iki adet biometrik fotoğraf,
  • Son üç yıl içerisinde alınan vizeler varsa onların fotokopisi,
  • Başvuran kişi 18 yaşından küçükse eğer, ebeveynleri tarafından imzalanan izin belgesi,
  • Malta’da olunacak süre boyunca çıkacak masrafların karşılanacağını kanıtlayan maddi gelir belgeleri, maaş bordroları vs.
  • Seyahat boyunca geçerli olacak olan 30,000 Euro teminatlı seyahat sağlık sigortası.

Malta vizesi en kolay nasıl alınır; >> schengenvize.net/malta-vize bağlantısın’dan yeni yılda hazırlanan kesin kılavuza ulaşabilirsiniz.

Malta Çalışma İzni Nasıl Alınır?

İhtiyaç duyulan meslek dallarında yapılan başvurular sonucu Malta çalışma izni çok daha kolay çıkmaktadır. Sadece işçi tutucusu değil aynı zamanda serbest meslek sahipleri de oturum ve çalışma izni için başvuruda bulunabilir.

Malta'ya Vizesiz Gidilir Mi?

Schengen sistemi içerisinde yer alan Malta’ya gitmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından bordo pasaport hamili kişiler vizeye tabidir. Siyah, gri ve yeşil pasaport sahipleri ise 6 ay içerisinde 90 günü geçmemek şartıyla vizeden muaf tutulmaktadır.

Malta İltica Kabul Ediyor Mu?

Birçok ülkeye göre Malta göçmenlik şartları çok daha kolaydır. Malta dış ülkelerden iltica kabul etmektedir. Ülkeye giriş yaptıktan sonra istenen şartların yerine getirilmesi halinde uzun süreli oturma izni ya da vatandaşlık elde etme hakkı sağlanır.

Malta Çalışma İzni Vize İşlemleri Video;

İlginizi Çekebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp



0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×