Malta Vizesi ve Randevu - Schengenvize.net
Malta Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

Malta Vizesi ve Randevu

Malta Vize Randevu İşlemleri 2023

Malta 5 adet adadan oluşan yaklaşık 500 bine yakın nüfusu bulunan bir ülkedir. Turizm ve eğitim sektörü en önemli gelir kaynağı olmuştur. Özellikle son zamanlarda durdurak bilmeden açılan dil okulları ile eğitim kalitesini dünyaya kanıtlamaya çalışmaktadır. Malta’ nın geçim kaynaklarının içerisinde yer alan gemi yapımı, balıkçılık ve limancılık da son derece önemli faaliyet alanlarıdır.

Polonya Vize Başvurusu ve Randevu

Tarihi dönemlerden bu yana, merkezi bir alanda bulunması ve tüm ticaret yollarının uzantısında olması nedeni ile paylaşılamayan bir ada olmuştur. Uzun yıllar çeşitli devletlerin sömürgesinde kalarak 1964 yılında bağımsızlığını ilan etmiştir. Malta adası günümüzde cumhuriyet ile yönetilmekte olup, oldukça özgür ve bağımsız bir ülke olarak yer almaktadır.

2004 yılında Avrupa Birliği’ ne katılması ile birlikte adanın gelişimsel süreci ve ekonomik refahı da artmaya başlamıştır. Ülkenin resmi dili İngilizce ve Maltaca dillerinden oluşmaktadır. Daha önceden İtalya sömürgesinde kalmasından dolayı İtalyanca dili de yerli halk arasında yaygındır. Dil okulu bakımından zengin olan Malta’ da İngilizce, İspanyolca ve İtalyanca dil okulları bulunmaktadır.

İklim olarak oldukça sıcak bir ada ülkesidir. Hem insanları hem de ikliminin sıcaklığı nedeni ile ilkbahar aylarında turist çekmeye başlayan ülke aynı zamanda her dönem dil okulu ve eğitim sektörüne de ağırlık vermektedir.

Türkiye ve Malta arasında hem ekonomik hem de Erasmus kapsamında eğitim anlaşmaları bulunmaktadır. Türkiye ve Malta arasında ticari açıdan önemli kabule dilecek ünlü firmalar ekonomik dengeyi karşılıklı olarak kurmaktadır.

Malta seyahatlerinde Türkiye Cumhuriyeti yeşil pasaport, gri pasaport ve siyah pasaport sahibi kişilere vize uygulaması bulunmamaktadır. Bu pasaporta sahip olan kişiler 180 gün içerisinde 90 güne kadar Malta’ da amacına uygun şekilde konaklama hakkına sahiptirler. Malta Schengen ülkesi olduğu için vize kurallarında da Schengen kuralları geçerli olmakta ve bu kabul edilmektedir.

Malta seyahatleri Türkiye Cumhuriyeti bordo pasaport sahipleri için geçerliliğini korumaktadır. Bordo pasaport sahipleri Schengen kapsamında Malta vizesi aldığı için, diğer Schengen ülkelerinde de konaklama ve seyahat özgürlüğü hakkına sahip olabilmektedir. Malta vizesi alımı ile birlikte kısa süreli vize konaklama süresi 180 gün içerisinde 90 gün kabul edilmektedir.

Malta Vizesi ve Randevu
Malta Vizesi ve Randevu

Bu sürede diğer Shengen ülkelerine de seyahat gerçekleştirilebilir. Yalnız dikkat edilmesi gereken en önemli konu ilgili vize Malta vizesi olarak alındığı için Malta girişli ve Malta çıkışlı olacak şekilde pasaporta işlenmelidir. Bu durum dışında bir gelişme olduğunda yani, Malta vizesi alınarak diğer Schengen ülkelerine ilk giriş yapıldığında, bir sonraki Schengen vize başvurularının değerlendirme süreci olumsuz olabilmektedir. Schengen ülkelerinin vize konusundaki kati kurallarına Schengen ülkeleri için başvuru yapıldığı zaman uymak gereklidir.

Schengen vizesi kapsamında Malta vizesi talepleriniz için sıkılmadan ve sorunsuz bir şekilde vize alım işlemini gerçekleştirmek istediğinizde Vize Ofisi ayrıcalığına güvenmelisiniz. Vize Ofisi’ un profesyonel seyahat danışmanları ile vize alım işlemleri sırasında gerçekleştirilecek olan prosedürler harfiyen yerine getirilecektir.

Salınacak olan bu danışmanlık hizmetinin de yardımı ile oldukça kısa süre içerisinde evrakların tamamlanıp değerlendirme sürecine konulmuş olması elzemdir. Eray Tur’ un profesyonel seyahat danışanları ile çalışmak için sizler de ücretli ya da ücretsiz bütün danışmanlık hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

Malta Seyahati İçin Vize Alınması Gerekir Mi?

Malta seyahati için vize alım işlemi önemlidir. Gri, yeşil ve siyah pasaport sahiplerinin Malta vizesi almadan Schengen ülkelerinde 180 gün içerisinde 90 gün konaklama şartı ile serbest dolaşım elde edebildiği gibi Türkiye Cumhuriyeti bordo pasaport sahipleri de aynı şekilde dolaşım elde edebilmektedir. Bunun için amacına uygun şekilde belirleme gerçekleştirerek ilgili Malta seyahati için vize başvurusunda bulunabilmektedir.

Malta Vizesi için İstenilen Evraklar

Malta vizesi başvuruları Schengen vizesi başvuruları ile hemen hemen aynıdır. Malta vizesi için ekstra konsolosluğun isteyeceği evraklar da bulunabilmektedir. Schengen vizesi kapsamında istenilen evrakların daha farklı şekilde talep edilmesi durumu da Malta vizesinde geçerlidir. Örneğin vize ücreti konusunda Schengen ülkelerine ödetilen miktarın 15 Euro daha fazla tutarını kısa süreli Malta vizeleri için ödemek mümkündür.

Bunun yanında istenilen belgelerde Schengen ülkelerinde süre bazlı ve fiyat bazlı farklılıklar geçekleşebilmektedir. Banka hesap sökümü incelemelerini çoğu Schengen ülkesi son üç ay baz alınarak incelemektedir. Oysa Malta hükümeti, vize başvuru sahibinin hesap dökümünü son 6 ay baz alarak değerlendirmektedi

Her ülkenin seyahat masraflarını karşılamak amacıyla banka hesabında bulundurması gereken para farklılık göstermektedir. Malta da Schengen ülkeleri içerisindeki bu farklılığa uymaktadır. Schengen ülkelerinde seyahat sağlık sigortası dönemlik olarak seyahat süresince ya da bir yıllık yapılmaktadır.

Diğer Schengen ülkelerinde seyahat sağlık sigortasının sadece seyahatin süreci boyunca karşılanması yeterli bir durumdur. Ülkeden çıkış yapıldığı zaman seyahat sağlık sigortasının bitmiş olması ya da devam ediyor olması önemli bir konu değildir.

Fakat Malta vizeleri için alınacak olan seyahat sağlık sigortalarının seyahatin bitiminden en az 15 gün daha devam ediyor olmasına dikkat edilmelidir. Pasaport da aynı şekilde, Malta seyahatinin bitim süresinden itibaren en az altı ay başvuru sahibinin pasaportunun geçerliliğinin bulunması gerekmektedir.

Malta vizesi için istenilen evrak bilgilerine aşağıda yer verilmiştir. Bu evraklar standart istenilen belgeler olup, seyahatin türüne ve başvurulan vizeye göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca uzun süreli vize ve kısa süreli vize işlemleri için talep edilen evraklar da birbirinden farklı olmaktadır.

·         Pasaport: Schengen vizesi kuralları gereğince pasaportun

·         2 adet biyometrik fotoğraf

·         Türkiye Cumhuriyeti Nüfus cüzdanının ön ve arka yüzünün fotokopisi – 1 adet

·         Schengen ilgili vize başvuru formu: Başvuru formunun eksiksiz olarak ve doğru beyanlarda bulunularak hazırlanması gerekmektedir. Bu form başvuru sahibi tarafından doldurulmalıdır. 18 yaş altı kişiler ebeveynleri ile birlikte doldurmalıdırlar.

·         Schengen ilgili vize başvuru dilekçesi: Vize talep dilekçesinin Malta Konsolosluğuna hitaben olacak şekilde başvuru sahibi tarafından el ile yazılması gerekmektedir. Bu dilekçede ilgili seyahatin nedenlerinin açıklanmasına yer verilmelidir. Vize talep dilekçesinin dili İngilizce veya Almanca olabilir.

·         Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği

·         Banka hesap dökümün son altı ayını kapsayan bilgisi: son 3 aylık banka hesap dökümü Konsolosluğun özel isteği ile ek belge olarak altı aylık hesap dökümüne çıkarılabilmektedir. Malta Vizesi için alınacak olan finansal belgelerin son bir hafta içinde alınmış ve güncel şekilde sunulmuş olması gerekmektedir.

·          Bankada bulunan ve seyahatin masraflarının karşılandığına dair duran para

·         18 yaş altı başvurular için noter onaylı taahhütname

·         Muvafakatname

·         Genel seyahat sağlık sigortası

·         Mesleki Belge: Başvuru sahiplerinin işveren, çalışan, emekli, çiftçi ve öğrenci olamsı durumuna göre değişiklik gösteren bir belgedir.

  • Çalışan Kişilerden İstenilen belge: SGK işe giriş tarihinin bulunduğu bildirge, SGK Hizmet dökümü, çalışan maaş bordrosu, çalışanın çalıştığı yerden alacağı izin belgesi
  • Çiftçiden İstenilen Belge: Türkiye Cumhuriyeti Ziraat Odası tarafından alacağı çiftçi belgesinin aslı ve bir adet fotokopisi
  • Öğrenciden İstenilen Belgeler: öğrenci belgesinin aslı ve bir adet fotokopisi. Bu evrakın güncel yıla ait olması gerekmektedir. Ayrıca öğrencinin seyahat masraflarını karşılayacak olan sponsorun mesleki bilgilerini içeren belgeler de Konsolosluk tarafından gerekli görüldüğü takdirde istenecek evraklar arasında yer almaktadır.
  • İş Yeri Sahibinden istenilen Belgeler: Şirket vergi levhası, şirket ticaret odası kaydı, şirketin son bir yıllık vergi beyanı, Şirket ticari sicil gazetesi aslı ve fotokopisi, imza sirküsü

Malta Turistik ve Ticari vizeleri en kolay nasıl alınır; >> schengenvize.net/malta-vize bağlantısın’dan yeni yılda hazırlanan kesin kılavuza ulaşabilirsiniz.

Malta Başvuru Yerleri

Malta vize başvuruları Türkiye Cumhuriyeti Malta Konsolosluğu ya da Konsolosluk tarafından yetkilendirilmiş olan vize danışmanlık firmaları tarafından gerçekleştirilebilecek bir işlemdir.

Malta Vize Başvuruları Ne Zaman Başlayacak?

Resmi tatil günleri dışında, Malta vize başvuruları yapılabilir. Vize merkezlerinin açık ya da kapalı olduğuna dair detaylı bilgi, Malta Konsolosluğu ile iletişime geçerek öğrenilir.

Malta Vizesi Ne Kadar?

Malta vize ücreti, vize türüne ya da Malta’da bulunma sürecine göre değişkenlik gözetir.

Malta Vizesi Açık Mı?

Malta vizesi, ülke içinde siyasi ya da sağlık problemleri olmadığı takdirde açık olarak hizmet gösterir.

Malta Vizesi ve Randevu Video;

İlginizi Çekebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×