malta-aile-birlesimi-vize-evraklari-ucreti

Malta Aile Birleşimi Vize İşlemleri

     Malta aile birleşimi vizesi, uzun süreli vizelerdendir yani 90 günden daha fazla Malta’da kalma hakkı tanımaktadır. Malta’da yaşamını süren, Avrupa Birliği üyesi, Malta vatandaşı olan biri ile evlilik gerçekleştiren kişilerin, eşiyle birlikte Malta’da yaşam sürdürmesi için başvurması gereken vize türü Malta aile birleşimi vizedir. Uzun süreli vize türlerinden olan Malta aile birleşimi vize başvuruları direkt olarak Malta Konsolosluğu üzerinden yapılabilmektedir. Malta aile birleşimi vize alabilmek için Malta Konsolosluğu tarafından istenen bazı evraklar vardır ve bu evrakların eksiksiz olarak hazırlanıp başvurunun tamamlanması gereklidir. Schengenvize.net ile iletişime geçerek detaylı bilgiler ve başvuru sürecinde profesyonel destek alabilirsiniz. Malta Konsolosluğu sonuçlandırmayı yapması 15 gün civarında sürmektedir.

Malta Aile Birleşimi Vize İçin Gerekli Evraklar

     Malta’ya aile birleşimi amacıyla yapılacak olan ziyaret için alınması gereken Malta aile birleşimi vize başvurularında istenen evraklar eksiksiz olarak tamamlandıktan sonra Malta Konsolosluğu ya da onlar tarafından görevli olan hizmet binalarına gidilerek başvuru tamamlanabilmektedir. Konsolosluk tarafından istenen belgeler, mesleki statüye göre değişiklik gösterir ancak her statü için de ortak liste vardır. Evlilik belgesi Malta aile birleşimi vize başvuruları sırasında eksiksiz olması istenen en önemli evraktır. Ayrıca evliliğin gerçek bir evlilik olması da önemlidir.

  • Eksiksiz olarak doldurulmuş olan Malta aile birleşimi vize başvuru formu,
  • Son on yıl içerisinde alınmış olan güncel pasaport ve nüfus cüzdanının arkalı önlü fotokopisi ile tam vukuatlı nüfus kayıt örneği,
  • Malta’da bulunan avukat tarafından onaylanan Declaration of Proof belgesi ve Malta vatandaşı olan vatandaş hakkında detaylı bilgiler, kimlik belgesi, pasaport fotokopisi vs.
  • Yetkili makamlardan onaylanmış olan ulusal evlilik kayıt örneği,
  • Malta aile birleşimi vize talep dilekçesi,
  • Son altı ayda çekilmiş olan iki adet biometrik fotoğraf,
  • Son üç yıl içerisinde alınan vizeler varsa onların fotokopisi,
  • Başvuran kişi 18 yaşından küçükse eğer, ebeveynleri tarafından imzalanan izin belgesi,
  • Malta’da olunacak süre boyunca çıkacak masrafların karşılanacağını kanıtlayan maddi gelir belgeleri, maaş bordroları vs.
  • Seyahat boyunca geçerli olacak olan 30,000 Euro teminatlı seyahat sağlık sigortası.
error: Content is protected !!0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye