Malta Aile Birleşimi: Tam Liste 2023 - Schengenvize.net
Malta Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

Malta Aile Birleşimi: Tam Liste 2023

Malta Aile Birleşimi Başvurusu

Malta Aile Birleşimi

Malta aile birleşimi vizesi D tipli vize kategorisine aittir. Yabancı ülke vatandaşı ile evlilik düşünün kişilerin alması gereken vize kategorisidir.

Malta Çalışma İzni Vize İşlemleri

Malta Aile Birleşimi vizesi almak için sizlerden konsoloslukta değerlendirilmek üzere belgeler talep edilir. Bu belgeler göç bürosu tarafından detaylı bir şekilde incelenir.

Vize başvurusunda bulunduktan sonra son karar Malta kurumu yetkilileri tarafından alınır. Gerekli evrakları tam hazırladıktan sonra başvuru sürecini takip edebilirsiniz. Takip ederek başvurunuzun nasıl ve ne zaman sonuçlanacağı hakkında bilgi alabilirsiniz.

D tipli Malta vizesi almak için Türkiye vatandaşı olmalısınız. Aynı zamanda Malta vatandaşı ile resmi evliliğiniz olmalıdır. Tüm bu şartları karşılıyorsanız Malta D tipli vize başvurusunda bulunabilirsiniz.

Malta Aile Birleşimi Vize İçin Gerekli Evraklar

Malta Aile Birleşimi vizesi almak istiyorsanız dikkat etmeniz gereken birçok unsur bulunmaktadır. Tüm bu unsurları aşağıdaki şekilde sıralayabiliriz.

 1. Malta Aile Birleşimi vizesi başvurusunda bulunacağınız zaman ekstra belgeler talep edilebilir. Sizden istenen ek belgeleri eksiksiz bir şekilde ibraz etmeniz gereklidir.
 2. Malta Aile Birleşimi vize başvurusu genellikle 90 ile 180 gün aralığında değerlendirilir.
 3. Malta aile birleşimi vizesi ve oturum izni aldıktan sonra bağımsız oturum iznine sahip olmalısınız. Bu izni almak için Malta devleti tarafından belirlenen şartlara uyum sağlamalısınız.
 4. Son olarak dikkat etmeniz gereken konu mülakat kurallarıdır. Mülakat sırasında hitap şekli, tavırlarınız ve sorulara doğru cevap vermeniz oldukça önemlidir.
Malta Aile Birleşimi: Tam Liste 2021
Malta Aile Birleşimi: Tam Liste

Malta Aile birleşimi vizesi almak istiyorsanız hazırlamanız gereken birden fazla belge bulunuyor.

Bu belgeleri hazırlamadan önce doğru planlama yapmalısınız. Çünkü sizden istenen evrakların sayı çok fazla olduğu için gecikmeler yaşanabilir.

Malta Aile Birleşiminde Türkiye`deki eşten istenen belgeler aşağıdakilerdir.

 • Vize Başvuru Formu
 • Pasaport
 • Biometrik fotoğraf (2 adet ve güncel olmalı)
 • Kimlik belgesinin kopyası
 • Kalacağınız otel ve uçak bileti rezervasyonları
 • Vize talep dilekçesi
 • Davetiye
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği

Malta`da yaşayan eşten istenen evraklar ise aşağıdaki şekildedir.

 • Pasaport
 • Vize başvuru formu
 • Güncel ve renkli biyometrik fotoğraf (1 adet)
 • Pasaportun ilk sayfası ve diğer tüm sayfaların kopyası
 • Kimlik belgesinin kopyası
 • Uçak bileti rezervasyonu
 • Malta`daki avukat tarafından onaylanmış Declaration of Proof. Aynı zamanda davet eden kişinin oturum izni veya Malta pasaportun fotokopisi.
 • Malta vatandaşı olan eşin nüfus cüzdanı veya pasaport kopyası
 • Yetkili kuruluşlar tarafından verilen evlilik cüzdanı kopyası
 • Malta vatandaşı olmadığı zaman oturum izni belgesinin kopyası

Belirtilen belgeleri her iki taraf hazır hale getirmelidir. Bu belgeleri temin etmeden önce vize şirketiniz ile görüşmenizi de öneririz.

Çünkü bazı durumlarda bazı vize firmaları farklı belgeler talep edebilir. Ancak genel olarak istenen belgeler yukarıdaki şekildedir.

Belgelerin hazırlanması sürecini tamamladıktan sonra çalıştığınız şirketten randevu almanız gereklidir. Randevu almak işlemini online bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Randevu almak işlemini tamamladıktan sonra randevu günü belirtilen saatte vize şirketinin ofisine gitmelisiniz.

Ardından sizden istenen tüm belgeleri takdim etmelisiniz. Belgeleri takdim ettikten sonra vize ücretini ödemelisiniz. Tüm bu işlemleri tamamladıktan sonra vizenin sonuçlanmasını beklemeniz gerekecektir.

Malta Aile Birleşimi Vize Ücreti

Malta aile birleşimi vize ücretleri genel olarak çalıştığınız şirkete göre değişiklik göstermektedir. Aynı zamanda kur değişimi ve diğer etkenler sebebiyle fiyat yükselebilir. Bunun yanı sıra vize türlerine göre ödeyeceğiniz ücretler değişebilir. Ancak Malta Aile Birleşimi Vize Ücreti genel olarak aşağıdaki şekildedir.

 • 12 Yaş ve üzeri çocuklar için Schengen vizesi – 80 Euro
 • 3 Aydan fazla D vizesi – 100 Euro
 • 3 Aydan fazla Öğrenci vizesi – 70 Euro
 • 6 ile 12 yaş arası Schengen vizesi – 40 Euro
 • 6 Yaş altı Schengen vizesi – 0 Euro

Gördüğünüz üzere vize türlerine göre ödeyeceğiniz ücret farklılık göstermektedir. Fakat çalıştığınız firmaya göre ücretlerde ufak değişiklik olabilir. Ancak ortalama fiyatlandırma yukarıda belirttiğimiz şekildedir. Tabii ki, bu ücretler 2020 yılı için geçerlidir. Gelecek yıllarda bu fiyat daha farklı olabilir.

Belirtilen ücretler dışında ekstra hizmetler de alabilirsiniz. Ekstra hizmetlerden yararlanmak için 30 Euro ödemelisiniz. Ek hizmet sayesinde başvuru formu doldurtabilir ve diğer olanaklardan faydalanabilirsiniz. İşlemlerinizi kolaylaştırmak ve profesyoneller tarafından yapılmasını istiyorsanız belirtilen işlemleri hayata geçirebilirsiniz. Ekstra hizmet sayesinde başvuru sürecinizi kısaltabilir ve kısa sürede olumlu sonuç alabilirsiniz.

Malta vize ücreti yeni yılda güncellenmiştir. Güncel vize ücreti için >> schengenvize.net/malta-vize-ucreti/ sayfasını kontrol ediniz.

Malta Aile Birleşimi Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Malta aile birleşimi vizesi randevu tarihinden sonra 7 ila 10 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Ayrıca vize randevu işleminde parmak izi ibrazı da yapılır.

Vize sürecinin tamamlanması Malta Konsolosluğunun yoğunluk durumuna göre değişebilir. Konsolosluğun yoğun olduğu günlerde vizenizin sonuçlanma süresi uzayabilir. Bunun yanı sıra bazı durumlarda ek evrak talep edilebilir. Talep edilen ek evrakların hazırlanması ve teslim edilmesi de zaman alacağı için vizenin sonuçlanması gecikebilir.

Aile birleşimi vizesinin ne zaman çıkacağı kesin olmadığı için seyahat etmeyi planlayan kişiler dikkatli olmalıdır. Tüm prosedürleri işin içine katarak işlemlere çok daha öncesinde başlamalısınız. Evrakların hazırlanması ve diğer gerekli olan belgelerin toplanmasını 1 ay öncesinde başlatmanız sizin için faydalı olacaktır.

Malta Aile Birleşimi Vizesi Kaç Günde Çıkar? sorusunu yanıtlamak gerekirse kesin bir tarih veremeyiz. Çünkü hem bayram günleri hem de kişiye özel durumlar ile alakalı olarak süreç uzayabilir. Fakat genel olarak 7 ila 10 iş günü içerisinde vize sahibi olabilirsiniz.

Malta Aile Birleşimi Vize Formu

Malta aile birleşimi vize formunu doldurmak için öncelikle vize şirketinizin ilgili sayfasına giderek formu indirmelisiniz. Formu indirdikten sonra sizden istenen bilgileri eksiksiz bir şekilde doldurmalısınız.

Aile birleşimi vize formunda istenen bilgileri doğru girmeniz oldukça önem arz eder. Çünkü bu bilgiler ile sizin hakkında detaylı bilgilere ulaşılmaktadır. Buradaki bilgileri yanlış girmeniz durumunda başvuru işleminiz başarısız sonuçlanır. Ayrıca başvuru formunda yanlış bilgilerin verilmesi suç olarak görülmektedir. Bu sebeple Aile birleşimi başvuru formu dolduracağınız zaman çok dikkatli olmalısınız. Aksi taktirde istenmeyen sorunlar ile karşılaşabilirsiniz.

Başvuru formunu doldurmak hakkında bilgi sahibi değilseniz vize şirketlerinden ekstra ücret karşılığında destek alabilirsiniz. Çünkü formu doldurmak sanıldığı kadar basit işlem değildir. Forumda girdiğini bilgilerin diğer evraktaki bilgiler ile uyuşması gereklidir. Aksi halde forum başarısız olacak, vize almanız mümkün olmayacaktır.

Malta Aile Birleşimi Vize Formu dolduracağınız zaman isim, soy isim, doğum tarihi ve daha birçok kişisel bilgilerinizi girmelisiniz. Tüm bilgileri titizlikle girmelisiniz. Çünkü en ufak hata bile vize sürecinin başarısız sonuçlanmasına sebep olabilir.

Malta güncel vize formunu ücretsiz indirmek için >> schengenvize.net/malta-vize-formu sayfasını ziyaret ediniz.

Malta Aile Birleşimi Vize Dilekçe Örneği

Malta aile birleşimi ziyareti planlıyorsanız dilekçe hazırlamalısınız. Malta`ya gideceğiniz zaman beraber zaman geçirmek istediğiniz aile bireyleriniz ve arkadaşlarınızı anlatmanız gereken dilekçe kusursuz bir şekilde yazılmalıdır.

Malta Aile Birleşimi Vize Dilekçe örneği için çalıştığınız vize şirketinden destek alabilirsiniz.

Malta vize başvurusu için bedelsiz bir şekilde sunulan vize talep dilekçesi ve örneklerine >> schengenvize.net/malta-vize-dilekcesi sayfasından ulaşabilirsiniz.

Malta Aile Birleşimi Dil Şartı Var mı?

Malta aile birleşimi dil şartı bulunmuyor. Ancak ülkede daha rahat yaşamak için “Malta Dil Okulları” kurslarından yararlanabilirsiniz.

Yurtdışında yaşayarak dili öğrenmek istiyorsanız profesyonel dil eğitimi verem kurslardan yararlanabilirsiniz.

Meta Açıklama

Malta Aile Birleşimi vizesi almak istiyorsanız gerekli evrakları hazırlamalı, ardından randevu alarak vize başvurusunu başlatmalısınız…

Malta Aile Birleşimi D Tipi Vize Alınır Mı?

Evlilik vizesi olarak da adlandırılan Malta aile birleşimi vizesi uzun süreli D tipi vize kategorisinde yer almaktadır. Malta vatandaşları ile ilgili yapacak olan Türk vatandaşlarının başvuru yapacağı vize çeşididir.

Malta Aile Birleşimi Oturum İzni

Uzun süreli vize kapsamında olan Malta aile birleşim vizesi Malta vatandaşlığı alan ve oturum hakkı bulunanlar ile evlenenlerin ülkeye giriş yapma ve ülkede yaşamalarını sağlayan vize türüdür.

Malta Aile Birleşimi Schengn

Malta aile birleşim vizesi turistik Schengen vizesine göre çok daha detaylı ve çok daha uzun sürede sonuçlanan bir mesaj çeşididir.

Malta Aile Birleşimi: Tam Liste 2023 Video;

İlginizi Çekebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×