Gaziantep Malta Vize İşlemleri - Schengenvize.net
Malta Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

Gaziantep Malta Vize İşlemleri

Gaziantep Malta Vize Başvuru 2023

Gaziantep Malta Fahri Konsolosluğu

Gaziantep Malta Fahri Konsolosluğu, Türkiye’de ikamet eden ya da tatil için Türki’ye de bulunan Malta vatandaşlarının kendi ülkeleri ile olan resmi işlerine bakmaktadır. Vize verme yetkisi olmadığı için Gaziantep Vize merkezimiz Malta vizesi talebinde bulunan T.C. vatandaşlarının vize başvuru işlemleri için yetkilendirilmiştir.

Gaziantep Macaristan Vize İşlemleri

Gaziantep Malta Konsolosluğu İşlemleri

Gaziantep Malta vize merkezimizde Malta için Schengen Vizesi başvuruları alınmaktadır. Online olarak alınan başvurulardan sonra geriye belgelerin ibraz edilmesi kalmakta ve onay süreci beklenmektedir.

Daha önce Schengen Vizesi başvurusu yapmamış olan kişilerin ise vize başvurularını bizzat Malta Konsolosluk şubelerine yapmaları gerekmektedir. Bu kişilerin biyometrik verilerini konsolosluklara ibraz etmeleri zorunludur. Türkiye’de vize başvuru hizmeti veren Malta Konsolosluk şubeleri Ankara ve İstanbul illerimizde bulunmaktadır.

Gaziantep Malta Vizesi Hakkında

Vize merkezimizde Malta Schengen Vizesi için gerekli olan başvuru işlemleri ve takip süreci eksiksiz olarak yerine getirilmektedir. Online başvurunun ardından gerekli evrakların toplanması ve ibraz süreci gelmektedir. Bu sürecin neticesinde de başvuru işlemleri sona ermiş olur.

Gaziantep Malta Vize İşlemleri
Gaziantep Malta Vize İşlemleri

Başvuru işlemlerinden sonra onay süreci aşamasına gelinir. Bu süreç Schengen Vizeleri için 7 ila 10 gün içerisinde sonuçlanmaktadır. Fakat bazı bürokratik sebepler sonucunda vize başvuru sürecinde uzamalar meydana gelebilir. Bu yüzden seyahat planından 1 – 1,5 ay evvel vize başvurusunun yapılması elzemdir.

Malta vizesi en kolay nasıl alınır; >> schengenvize.net/malta-vize bağlantısın’dan yeni yılda ayrıntılı düzenlenen kesin kılavuza ulaşabilirsiniz.

Gaziantep Malta Vize Çeşitleri

Gaziantep Malta vize merkezimiz, Malta vizeleri için başvuru yapan vatandaşlarımızın vize taleplerine en uygun şekilde hizmet vermektedir. Başvuru yapan kişilerin seyahat amaçları vize türünü belirleyen en önemli faktördür. Dolayısıyla vize başvurusunda seyahat sebebinizi de belirtmeniz önem taşıyor.

  • Malta Schengen Vizesi: Malta, Schengen Bölgesi’nde yer alan bir Avrupa ülkesidir. Bu yüzden pek çok Avrupa ülkesinde olduğu gibi Malta için de Schengen Vizesi talebi gerekmektedir. Bunun yanı sıra Malta’ya eğitim, aile ziyareti ya da ticari seyahatler yapmak isteyenler de bu amaçlarına uygun vizelere başvuru yapmalıdır.
  • Malta Uzun Süreli Vize: Malta’da çalışma ve oturma izni için oluşturulan uzun süreli vizelerin kriterleri Schengen ve diğerlerine göre daha farklı işlemektedir. Bu vizeler uzun süreli verilen Ulusal Vize tiplerindendir. Bu yüzden Malta Hükümeti tarafından özel olarak belirlenen kriterlere uyulması gerekmektedir.

Gaziantep Malta Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Gaziantep Malta vize merkezimiz tarafından başvuru yapan vatandaşlarımıza uygun evrak listesi sunulmaktadır. Bu evrak listelerinde bulunan her bir belgenin güncel ve eksiksiz bir şekilde konsolosluk şubelerine ibraz edilmesi elzemdir.

Malta için gerekli olan Schengen Vizesi, bazı standart belgelere ihtiyaç duyar. Bu standart belgeler arasında güncel ve eski pasaportlar, varsa davet mektubu, 2 adet biyometrik fotoğraf, kimlik fotokopisi, konaklama ve uçuş bilgileri ve vize başvurusu için gereken harcın ödendiğine dair banka dekontu gibi belgeler gelir.

Malta Ulusal Vize başvuruları ise daha geniş kapsamlıdır. Bunun için vize merkezimiz ile iletişime geçerek daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Malta Vize Ücretleri:

  • Malta Schengen Vizesi: 60 Euro (Bu ücret güncellemeler ile değişiklik gösterebilir.)
  • Malta Uzun Süreli Vize ücreti de Malta Hükümeti tarafından her dönem yeniden belirlenmektedir.

Malta Gaziantep Vize Randevusu

Gaziantep Malta vize merkezimizden başvuru işlemlerini online olarak yapabilirsiniz. İlk işlemin ardından belge ibrazı için çağrı merkezimizden bize ulaşıp randevu talebinde bulunabilirsiniz. Vize merkezi temsilcilerimiz sizin için en uygun tarihlerde bir randevu sistemi oluşturacaklardır.

İlk defa vize başvurusunda bulunacak olan kişilerin de Malta Konsolosluk üzerinden vize randevusu alınması gerekmektedir. Malta vize randevusu hususunda Gaziantep vize merkezimiz sizlere gerekli hizmeti sunacaktır.

Malta Gaziantep Vize Başvurusunun Reddedilmesi

Vize merkezimiz tarafından verilen hizmetler kapsamında vize takip süreci de bulunuyor. Vize takip sürecinin sonucunda vize başvurunuzun reddedilmesi halinde Gaziantep vize merkezinin sonuca müdahale etme inisiyatifi maalesef yoktur. Bu karar tamamen Malta konsolosluğunun yetkisinde olup Malta vize başvurusunun reddedilmesi halinde başvuru sırasında ödenen vize ücreti de iade edilmemektedir.

Malta vize reddi alanlar için itiraz yolları ve itiraz dilekçesi >> schengenvize.net/malta-vize-reddi bağlantısında paylaşmıştır.

Malta Vizesi Kaç TL?

Malta vizesi, 60 Euro’dur. Bu ücret çocuklarda 30 Euro’ya düşer.

Malta Vize Başvuruları Ne Zaman Başlıyor?

Malta vize başvuruları için konsolosluğu, haftanın 6 günü hizmet gösterir.

Malta Vizesi Almak Kolay Mı?

Malta vizesi almak oldukça kolaydır. Yalnızca evraklar Malta Konsolosluğunun, tarafınızdan istediği şekilde hazırlanmalıdır. Böylece zorlayıcı bir yanı bulunmaz.

Gaziantep Mısır Vize İşlemleri Video;

İlginizi Çekebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×