Macaristan Çalışma İzni Vize İşlemleri - Schengenvize.net
Macaristan Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

Macaristan Çalışma İzni Vize İşlemleri

Macaristan Çalışma İzni Vize Başvuru İşlemi

Macaristan Çalışma İzni

Ülkemiz vatandaşları eğer Macaristan üzerinde çalışmak istiyor ise öncelikle Macaristan çalışma izni çıkartması gereklidir. Bu çalışma izni olmadan çalışmak oldukça imkânsızdır. Macaristan çalışma izinleri işverenler tarafından yapılmaktadır. İşverenler tarafından işçiye ait iş bilgileri, sağlık bilgileri gibi birtakım dosyaların sunulması gereklidir. Temin edilen belgelerin Macaristan göçmen dairesine yapılması gereklidir.

Macaristan Vatandaşlık Vize İşlemleri

Yapılan işlemler genellikle 25 gün içerisinde sonuçlanmaktadır. İşverenin yaptığı başvuru sonucunda çalışma belgesi verildikten sonra belge alan kişinin şahsen başvurusunu gerçekleştirmesi gereklidir. Çalışma izni vizesinin geçerliliği genel olarak 2 yıldır. Bu geçerlilik sona erdikten sonra tekrar başvuru yapması gerekiyor. Çalışma izni için talep edilen belgeler şöyledir;

• İş bilgisine dair sertifika ve benzeri belgeler,

• Sağlık raporu,

• Çalışma izni belgesi gibi birtakım belgeler temin edilmelidir.

Normal çalışma izni alan kişilerin vizesini arttırarak D tipi vize yani uzun süreli vize alınarak oturma izni çıkartılabilir. D tipi vizeleri için gerekli olan belgeler şu şekildedir;
Macaristan Çalışma İzni Vize İşlemleri
Macaristan Çalışma İzni Vize İşlemleri

• Çalışma izni

• İş sözleşmesi

• Sağlık belgesi

• 2 adet fotoğraf

• Pasaport

• Macaristan ikametgah belgesi

• Başvuru formu

• Finans belgesi

• Harç dekontu gibi belgelerin temin edilmesi gereklidir.

Çalışma vizesi konusunda en çok sorulan sorulardan birisi kişilerin ticari vize ile çalışma imkânına olup olmadığı gibi sorular olmaktadır.

Bu sorunun cevabı ise şu şekildedir ticari vize sadece iş fuarları gibi noktalar seyahat edilebilir. Yani asla çalışma imkânı sunmamaktadır.

Macaristan vizesi en kolay nasıl alınır; >> schengenvize.net/macaristan-vize bağlantısın’dan yeni yılda düzenlenen kesin kılavuza ulaşabilirsiniz.

Macaristan Çalışma İzni

Macaristan’a çalışma izni alabilmek için en kolay yöntem internetten Macaristan’da bir iş bulmaktır. Bu sayede karşı taraftan bir davetiye gelir ve süreç çok daha hızlı işler.

Macaristan’a Nasıl Yerleşilir?

Macaristan’a yerleşmek için birtakım aşamalar vardır. Her şeyden önce oturum izni almanız gerekir. Oturum izni alarak Macaristan’a yerleşme sürecinizi başlatabilirsiniz.

Macaristan Öğrenci Çalışma İzni

Eğer yüksek lisans veya doktora yapıyorsanız haftada en fazla 20 saat olacak şekilde Macaristan’da çalışabilirsiniz. Ancak dil eğitimi almak ve benzeri için Macaristan’da bulunuyorsanız çalışma izniniz bulunmamaktadır.

Macaristan’da Maaşlar

Her meslekte olduğu gibi Macaristan’da da mesleğe bağlı bir maaş algısı bulunur. Bu nedenle mesleğinize göre maaşlarınız değişim gösterecektir. Bunun için net bir rakam söylemek mümkün değildir.

Macaristan’da İş Bulmak

Macaristan’da iş bulmak yaptığınız işe göre kolay ve zor olarak değişim gösterecektir. Yani eğitim süreciniz yoğun geçmiş ve önemli alanlarda uzman iseniz Macaristan’da iş bulmak çok daha kolay olacaktır.

Macaristan’da İş Yapan Türk Firmaları

Macaristan’da iş yapan pek çok Türk firması vardır ve Türkiye’den Macaristan’a gitmek isteyen kişiler genellikle bu firmalar ile görüşür ve iş bulurlar. Bu sayede ise Macaristan çalışma izni alabilirler.

Macaristan İşçi Alımı

Günümüzde toplu işçi alımları eskisi kadar yok hatta yok denecek kadar da az. Ancak her ülke gibi Macaristan da birçok eğitimli insanın bünyesine almak konusunda istekli ancak vasıfsız işçi iseniz bu aşamada bir şansınız olabilir ve başarılı bir evrak hazırlama süreci ile işçi olarak gidebilirsiniz.

Macaristan Çalışma İzni İçin Neler Gerekir?

Macaristan’da çalışma izni almak istiyorsanız orada bir iş bulmuş olmanız şansınızı oldukça arttıracaktır. Ancak henüz iş bulamadıysanız ve Macaristan’da iş aramak istiyorsanız bunu form ve dilekçelerinizde belirtmeniz iyi olacaktır.

Macaristan Çalışma İzni Kaç Günde Çıkar?

Tüm belgelerin eksiksiz şekilde tamamının teslim edilmesinin ardından Macaristan çalışma vizesi 10 ila 15 gün içerisinde sonuçlanır ve izin belgesi başvuru sahibine verilir.

Macaristan D Tipi Vize Kaç Günde Çıkar?

Evraklar ile ilgili herhangi bir eksiklik yaşanmaması ve resmi tatil günleri denk gelmemesi halinde Macaristan çalışma vizesi 7 ile 10 iş günü içerisinde sonuçlanır.

Macaristan D Tipi Vize Nasıl Alınır?

Macaristan D tipi vize almak için Konsolosluğu ya da yetkilendirilmiş vize merkezinin internet adresinden randevu alınması gerekmektedir.

Macaristan Çalışma İzni Vize İşlemleri Video;

İlginizi Çekebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×