Malta Schengen Vize İşlemleri - Schengenvize.net
Malta Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

Malta Schengen Vize İşlemleri

Malta Schengen Vize Başvurusu

Malta Schengen Vize İşlemleri Hakkında

Malta Schengen vize işlemleri yaptırmak istiyorsanız güncel evrak listesini öğrenmek için Malta Vize Merkezini arayarak öğrenebilirsiniz. İhtiyacınıza göre evrak listesi ve vize ücreti size e-posta ile gönderilir.

Malta Aile Birleşimi: Tam Liste 2021

Malta Konsolosluğu Malta Vize Başvurusu

Malta, Schengen Antlaşmasını uygulayan ülkelerden bir tanesidir. Malta’ya yapılacak 90 günden az seyahatler için Malta Konsolosluğu’na başvuru yapılmalıdır. Konsolosluk, Schengen vize başvurularını vize başvuru merkezlerinde de yapabilirsiniz. Vize türüne göre başvurulmalıdır.

Vize türleri şu şekildedir;

 • Turistik vize
 • Ticari vize
 • Aile ziyareti
 • Transit şeklinde başvurular yapılabilir.
Malta Schengen Vize İşlemleri
Malta Schengen Vize İşlemleri

Schengen vizesi olumlu sonuçlanan Türk vatandaşları, ilk başvurularında 90 gün kalma hakkına sahiptiler. İlk kez Schengen vizesinde ise kısa süreli Malta’da kalma hakkı verilir. Schengen vizesi kurallara uyulduğu takdirde kademeli olarak uzatılabilir.

Kurallara uyulmazsa bir dahaki vize başvurusunda olumsuz sonuçlanabilir. Schengen Vizesi, anlaşmaya taraf olan 26 ülke için geçerli sayılmaktadır. Malta’da 90 günden fazla kalmayı gerektiren durumlarda vize başvurusu Malta Konsolosluğu tarafından kabul edilmektedir.

Malta Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Malta Schengen Vizesi için gerekli evraklar vardır. Bu evraklar arasında seyahatin amacı, pasaport, Malta vize başvuru formu, biyometrik fotoğraf, nüfus cüzdanı, talep dilekçesi şeklindedir.

Evraklar Schengen kuralları ve Malta’nın vize prosedürlerine göre ayarlanmıştır. Bu durum vize alma sürecini uzatabilir. Vize işlemlerinde, vize merkezinde yer alan profesyonel ekini ile size uygun tavsiyeler verilmektedir.

Schengen Vizesi sonucunun olumlu karşılanıp karşılanmaması konusunda karar veren Malta Konsolosluğu’dur. Vize merkezleri vize sonucuna karar veremezler sadece başvurunuzu sorunsuz bir şekilde gerçekleştirirler.

Malta Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Malta Schengen Vizesi yaklaşık 7-10 iş gününde sonuçlanmaktadır. Bununla beraber işlemler başarılı yürütülmelidir. Ancak Malta Konsolosluğu’na seyahat tarihinden 4 hafta önce başvuru yapmanız sürecin daha sağlıklı yürütülmesini sağlar. Konsolosluklardaki yoğunluğu da hesaba katmak gerekir.

Malta Konsolosluğu’num tatil günlerini ve ek evrak isteme durumu da hesaba katılarak başvuru yapılmalıdır. Malta vizesinin 7 – 10 iş gününde olumlu sonuçlanması ise konsolosluklara bağlıdır. D vize, ulusal gize kapsamındaki uygulamalar daha uzun zamanda sonuçlanabilir.

Malta Schengen Vize İşlemleri Bilgileri

Malta, Schengen vize bölgesine dahil olan ülkelerden bir tanesidir. Malta Schengen vizesine sahip olan Türk vatandaşları, diğer Schengen bölgesine dahil olan ülkeleri de rahat bir şekilde gezebilmektedirler. Malta Schengen vizesinin alınabilmesi için, Malta Schengen vize işlemleri büyük bir titizlikle gerçekleştirilmeli ve gerekli olan tüm adımlar uygulanmalıdır.

Malta Schengen Vize Başvuru İşlemleri

Malta üzerinden Schengen vizesi almak isteyen Türk vatandaşları, hazırlayacakları evraklarda çok karmaşık işlemlerle uğraşmaları gerekmemekte. Schengen vizesi alınacağından dolayı, bu vize için standart bir şekilde belirlenen vize başvuru belgelerinin hazırlanması, yeterli olacaktır.

Malta Schengen vizesine başvurulmadan önce gerekli olan tüm belgelerin, vize başvurusunda bulunacak olan kişi tarafından hazırlanması gerekmekte. Vize başvuru belgelerinin hazırlanması ve başvuru işlemleri sırasında gerekli olan tüm desteği, viisacenter.com olarak sizlere sunmaktayız.

Malta Schengen Vizesi İçin Gerekli Belgeler

Malta vize başvurusu için hazırlanması gereken belgeler ise şu şekilde:

 • Malta Schengen vizesi için başvuru formu,
 • Sahip olunan pasaportun aslı,
 • Sahip olunan pasaportla daha önce vize işlemine tabi tutulmuş tüm sayfaların fotokopileri,
 • Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartının fotokopisi,
 • Vize başvurusunda bulunacak kişinin biyometrik fotoğrafı,
 • Banka hesabına ait bilgiler ve son 3 aya ait olan hesap dökümleri,
 • Seyahat için gerekli olan sağlık sigortası belgesi,
 • Vize harcı için yatırılan ücretin dekontu.

Malta Schengen vizesine başvuru işlemleri tüm bu belgelerin hazırlanması istenmekte ve vize türü ne olursa olsun, vize başvurusunda bulunacak kişinin bu belgeleri hazırlanması gerekmektedir.

Malta Schengen Vizesi İçin Gerekli Olan Mesleki Evraklar Nelerdir?

Vize başvurusunda bulunacak kişinin sahip olduğu meslek dalı ve dahil olduğu meslek grubu, Malta vizesi için büyük önemdedir. Herhangi bir meslek grubu içerisinde bulunmayan kişilerle, emeklilerin veya devlet memurlarının aynı şekilde incelenmesi pek tabi doğru olmayacaktır. Bu sebeple Malta Konsolosluğu vize başvurularında meslek belgelerini de talep etmektedir.

Malta Vize Başvuru Ücreti

Malta Schengen vizesine başvuracak kişilerin yatırması gereken vize ücretleri, yaş gruplarına göre farklılık göstermekte. 0-6 yaş arası ücrete tabi değildir. 6-12 yaş arası çocuklar için 40€ vize ücreti, 12 yaş üzerindeki kişiler için 80€ harç bedeli ve uzun süreli vize almak isteyen kişilerin ödeyecekleri vize ücreti ise, 100€’dur.

Malta Vize Başvuruları Ne Zaman Başlıyor?

Malta Konsolosluğuna vize başvurusu yapacak olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının seyahatin planlandığı tarihten en az 15 gün önce en fazla ise 3 ay önce müracaat etmesi gerekmektedir.

Malta Vizesi İçin Hesapta Ne Kadar Para Olmalı?

Malta vizesi başvurusunda bulunurken gerekli olan evraklar içerisinde banka hesap dökümü belgesi de yer almaktadır. Ülkeye yapılacak olan ziyarette gerekli olan tüm miktarı bakiyede bulunması şarttır.

Malta Turistik Vize Veriyor Mu?

Schengen ülkeleri arasında bulunan Malta’ya seyahat etmek isteyenlerin turistik vize başvurusu Schengen vize başvurusudur.

Malta Schengen Vize İşlemleri Video;

İlginizi Çekebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×