Slovenya Vize Dilekçe

  Slovenya Vize Dilekçe, Slovenya Vize Dilekçe

       Slovenya’ya birçok farklı sebeple gidilebilmektedir; gidilme amacı eğer turistik bir sebepse Slovenya turistik vize almanız gerekir ve bu vizenin alınabilmesi için de başvuru yapılması gerekmektedir. Bu evraklardan birisi de Slovenya turistik vize dilekçedir. Slovenya turistik vize dilekçe yazılmasında önemli hususlar vardır ve bu hususlara özen gösterilmelidir.

   

  • Ülkeye yapılacak olan seyahat amacı açıkça belirtilmelidir. Turistik ziyaretin amacı bir tursa eğer, tur hakkında bilgiler dilekçe içerisinde verilmelidir.
  • Seyahat edilecek tarihler açıkça belirtilmelidir ve ülkeye giriş çıkış tarihleri yanı sıra eğer başka ülkeye geçiş sağlanacaksa da o ülkeye gidilecek tarihler de belirtilmelidir.
  • Seyahat süresince masrafların nasıl ve kim tarafından karşılanacağı belirtilmeli ve dilekçe içerisinde o kişiden bahsedilmelidir.
  • Slovenya vize başvurusu sırasında kullanılan bütün evraklardaki bilgiler ve vize dilekçesi içerisindeki bilgilerin uyuşması gerekmektedir.

  Slovenya turistik vize dilekçe işlemlerinde mesleki statüye göre iki dilekçe gerekebilmektedir.

   

  • Slovenya turistik vize başvurusu yapan kişi eğer SGK’lı bir çalışan ise, faaliyet gösterdiği iş yerinde bulunan yetkili bir kişi tarafından, şirketin anteti olan kağıdına el yazısıyla yazılan, kaşe basılmış olan ve seyahat tarihlerinde izinli olduğunu belirten dilekçe,
  • Slovenya turistik vize başvurusu yapan kişi eğer ev hanımı ya da öğrenci ise eğer, Slovenya’da olacakları süre boyunca masraflarını karşılayacak bir sponsor gereklidir ve bu sponsor tarafından yazılacak olan, masrafları karşılayacağını belirten bir dilekçe.

  Slovenya Konsolosluğu Turistik Dilekçe Örneği

  Vize Bölümü Dikkatine,

              Ülkenizi 07.04.2020-09.04.2020 tarihleri arasında Eşim Fatıma AKAR VE kardeşim Mahmut Akar ile Eşi Cemile Kar ile birlikte turistik olarak ziyaret edeceğiz. Sürekli seyahat etmemiz nedeniyle mümkünse tarafımıza 5 Yıllık schengen vizesinin verilmesini rica ederim.

             Seyahat süresince meydana gelebilecek tüm masraflar tarafımdan karşılanacak olup, verilen vize süresinin dışında ülkenizde ve Schengen Ülkelerinde kalmayacağımızı taahhüt ederiz.

     Saygılarımla,

   SAMI AKAR

  Slovenya Ticari Vize Dilekçe

      Slovenya’ya gidiliş amacı bir iş görüşmesi, iş toplantısı, konferansa, seminere veya fuara katılım olan kişiler tarafından Slovenya’ya girilebilmesi için alınması gereken vize türü Slovenya ticari vizedir. Slovenya ticari vize alınabilmesi için de Konsolosluk tarafından istenen ve zorunlu kılınan bazı evraklar vardır. Bu evraklardan birisi de Slovenya ticari vize dilekçedir ve bu dilekçe yazılması sırasında dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır.

   

  • Slovenya’ya gidecek olan kişi bir personelse eğer, şirket yetkilisinin şirket antetli kağıda yazmış olduğu ve şirketin kaşesi ile kendi ıslak imzasını içeren vize talep dilekçesi,
  • Slovenya ticari vize dilekçe içerisine seyahatin amacı açıkça belirtilmelidir. Örneğin; Slovenya’da faaliyet gösteren bir şirketle iş görüşmesi yapılacaksa bu belirtilmeli ve şirketin adı, firmadan görüşülen kişinin adı, firmadaki görevi vs. açıkça belirtilmelidir. Konferans vs. katılım olacaksa da katılım gösterilecek görüşme hakkında detaylı bilgiler verilmelidir.
  • Slovenya ziyareti yapacak olan kişinin seyahatinin başlangıç ve bitiş tarihi belirtilmelidir ve eğer ek bir seyahat varsa ondan da bahsedilmelidir.
  • Slovenya’ya seyahat edecek olan kişinin oluşacak kişinin masraflarının nasıl karşılanacağı da açıkça belirtilmelidir.
  • En dikkat edilmesi gereken konu, Slovenya ticari vize dilekçe içerisinde belirtilen tüm bilgilerin diğer evraklardaki bilgiler ile uyuşması gerektiğidir.

  Slovenya Konsolosluğu Ticari Dilekçe Örneği

  VİZE BÖLÜMÜNE

  ŞİRKETİMİZ GENEL MÜDÜRÜ / ÇALIŞANI OLAN SN.HAKAN KARABAY 17.03.2020/20.03.2020 TARİHLERİNDE ÜLKENİZE YAPACAĞI İŞ SEYAHATİNDEN DOLAYI KENDİLERİNE GEREKLİ OLAN SCHENGEN VİZESİNİN  VERİLMESİNİ RİCA EDERİZ.

              Schengen ülkelerinde bulunduğu süre içerisinde vize bitiminden önce dönüleceğini ve  tüm masrafları şirketimiz tarafından karşılanacağını garanti ederiz.

  Saygılarımızla

  Slovenya Aile Ziyareti Vize Dilekçe

      Slovenya’da ikamet eden bir tanıdık ya da akrabanızı ziyaret edecekseniz eğer Slovenya ziyaret vizesine ihtiyacınız olacaktır ve bu vizeyi alabilmek için yapacağınız başvuruda Konsolosluk tarafından hazırlanması istenen bazı evraklar vardır. Bu evraklardan birisi de Slovenya ziyaret vize dilekçesidir. 

  Slovenya ziyaret vize dilekçe, doldurulması gereken bir evraktır ve doldurulurken de dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Eğer dikkat edilmez ve de diğer evraklardaki bilgilerden farklı bilgiler içerirse vize başvurunuz ret ile sonuçlanabilir. Schengenvize.net ile iletişime geçerek detaylı bilgiler ve profesyonel destek alabilirsiniz.

   

  • Slovenya’ya yapılacak seyahat amacı açıkça belirtilmelidir. Örneğin, anneniz Slovenya’da yalıyor ve onu ziyaret edecekseniz eğer, annenizin nerede oturduğunu, kiminle kaldığını vs. belirtilmelisiniz.
  • Slovenya’ya girilecek ve çıkılacak tarihler açıkça yazılmalıdır ve eğer ek sefer varsa o sefer hakkında da detaylı bilgiler verilmelidir.
  • Slovenya seyahati sırasındaki masrafların nasıl ve kim tarafından karşılanacağı da belirtilmeli ve kanıtlarıyla sunulmalıdır.
  • Slovenya ziyareti yapmanıza sebep olan kişinin kimlik bilgileri vs. bildirilmeli ve eğer akraba iseniz de akrabalık kanıtlayıcı belgeler ile destekleyebilirsiniz.

  Slovenya Konsolosluğu  Aile Ziyareti Dilekçe Örneği

  Vize Bölümü Dikkatine,

              Ülkenizi 07.04.2021-09.04.2021 tarihleri arasında Eşim Fatıma AKAR VE kardeşim Mahmut Akar ile Eşi Cemile Kar ile birlikte Aile ziyareti amacı nedeniyle  ziyaret edeceğiz. Sürekli seyahat etmemiz nedeniyle mümkünse tarafımıza 5 Yıllık schengen vizesinin verilmesini rica ederim.

             Seyahat süresince meydana gelebilecek tüm masraflar tarafımdan karşılanacak olup, verilen vize süresinin dışında ülkenizde ve Schengen Ülkelerinde kalmayacağımızı taahhüt ederiz.

     Saygılarımla,

   SAMI AKAR 

  Slovenya Fotoğraf Ölçüleri

      Slovenya ziyaretleri sırasında Konsolosluk tarafından istenen bazı evraklar vardır ve bu evrakların tamamlanıp, başvuru formu ile birlikte gerekli yerlere götürülmesi gereklidir. Slovenya vize başvuruları Macaristan Konsolosluğu tarafından değerlendirilmektedir. İstenen belgelerden birisi de biometrik fotoğraftır. Biometrik fotoğrafta istenen bazı özellikler vardır. Schengenvize.net ile iletişime geçerek detaylı bilgiler edinebilir ve başvurunuzu profesyonel destek alarak eksiksiz olarak gerçekleştirebilirsiniz.

   

  Biometrik Fotoğrafta Olması Gereken Özellikler

  Slovenya vize başvuru sırasında Slovenya Konsolosluğu prosedürleri gereği iki adet biometrik fotoğraf istenmektedir.

  • Son altı ay içerisinde çekilmiş yani güncel,
  • Arka fon mutlaka beyaz tonlarında ve tek ton,
  • 35*45 boyutlarında,
  • Daha önce hiçbir Schengen vizesinde kullanılmamış, olmalıdır.
  • Fotoğrafta profil tam ortalanmalıdır ve saç tepesi açıkça görülmelidir.

  Slovenya Fotoğraf Ebatları

  Slovenya vize başvurusu için gerekli olan fotoğraf ölçüleri 3,5* 4,5 ebatlarında olmalı ve mutlaka 1 aydan eski olmayacak şekilde sunulmalıdır. Fotoğraflarda mimik hareketi kullanılmaması gerektiği gibi arka fonu beyaz olmak zorundadır. Ayrıca alın ve yüz kısmı tam olarak görünmeli gülümseme olmamalı ve dişler görünmemelidir

   

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir