Lüksemburg Turistik Vize Dilekçe

Lüksemburg Turistik Vize Dilekçe

 

    Schengen ülkelerinden olan Lüksemburg birçok farklı ziyaretle ziyaret edilebilmektedir. Ziyaret amaçlarına uygun olarak düzenlenen çeşitlerde vizeler vardır ve bu vizeler olmadan Lüksemburg giriş hakkı kazanılmamaktadır. Lüksemburg vize başvurusu yapılabilmesi için Konsolosluk başvuru yapan kişi hakkında detaylı bilgilere sahip olabilmek için birçok evrak istemekte ve bu evraktaki bilgilere göre vizeye olumlu ya da olumsuz sonuç vermektedir. Lüksemburg Konsolosluğu istediği evrakları eksik gördüğü zaman her vize başvurusunda olduğu gibi direkt olarak ret vermektedir. Lüksemburg’a gidiş amacı turistik bir amaçsa, alınacak vize türü ne olacaksa olsun, her turistik vize türü başvurusunda istenen evraklardan birisi de Lüksemburg turistik vize dilekçedir. Lüksemburg turistik vize işlemleri yapılırken özen gösterilmelidir. Yapılan her işleme dikkat edilmelidir ki turistik vize dilekçe seyahat başlangıcı için en önemli olan evraktır. Lüksemburg turistik vize doldurulurken tükenmez kalem kullanılmalı, ıslak imza olmalı ve dolduran kişi başvuru yapan kişi olmalıdır. Buna ek olarak dikkat edilmesi gereken tek konu, Lüksemburg turistik vize dilekçe içerisindeki bilgilerin diğer bütün evraklardaki bilgiler ile uyuşuyor olmasıdır. Ayrıca Lüksemburg turistik vize dilekçe doldurulurken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır.

  • Lüksemburg’a yapılacak olan seyahatin amacı apaçık yazılmalıdır. Örneğin; turistik bir tur varsa ve buna katılım sağlanacaksa eğer, bu tur hakkında detaylı bilgiler verilmelidir ve tur ile ilgili kanıtlayıcı belgeler eklenerek kanıt sunulmalıdır.
  • Seyahat açıkça belirtilmelidir ve ayrıca varsa eğer ek seyahatler de belirtilmelidir.
  • Seyahat sürecinde çıkacak olan tüm masrafların kim tarafından karşılanacağı önemli bir konudur. Bu açıkça bildirilmelidir.

 

İki Dilekçe Gerektiren Durumlar

 

       Lüksemburg turistik vize başvuruş sırasında gerekli evraklardan Lüksemburg turistik vize dilekçe kimi zaman iki dilekçe halinde istenebilmektedir. Başvuru yapan kişinin mesleki durumuna göre ikinci dilekçe istenmektedir.

  • Vize başvurusu yapan kişi eğer SGK’lı bir çalışan ise, çalıştığı iş yerinin yetkilisi tarafından şirketin antetli kağıdına el yazısı ile yazılan ve seyahat edilecek tarihlerde izinli olduğuna dair kanıtlayıcı bir izin dilekçesi,
  • Vize başvurusunda bulunan kişi eğer ev hanımı ya da öğrenci ise, Lüksemburg’da bulunulan süre boyunca çıkacak olan masrafların karşılanması için bir sponsor gereklidir. Sponsor olacak kişi tarafından yazılan ve bütün masrafları üstlendiğine dair bir dilekçe.

Lüksemburg KONSOLOSLUGU TURİSTİK DİLEKÇE ÖRNEĞİ

Vize Bölümü Dikkatine,

            Ülkenizi 07.04.2020-09.04.2020 tarihleri arasında Eşim Fatıma AKAR VE kardeşim Mahmut Akar ile Eşi Cemile Kar ile birlikte turistik olarak ziyaret edeceğiz. Sürekli seyahat etmemiz nedeniyle mümkünse tarafımıza 5 Yıllık schengen vizesinin verilmesini rica ederim.

           Seyahat süresince meydana gelebilecek tüm masraflar tarafımdan karşılanacak olup, verilen vize süresinin dışında ülkenizde ve Schengen Ülkelerinde kalmayacağımızı taahhüt ederiz.

   Saygılarımla,

 SAMI AKAR
0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye