Lüksemburg Aile Ziyareti Vize Dilekçe

Lüksemburg Aile Ziyareti Vize Dilekçe

    Schengen ülkelerinden olan Lüksemburg birçok farklı ziyaretle ziyaret edilebilmektedir. Ziyaret amaçlarına uygun olarak düzenlenen çeşitlerde vizeler vardır ve bu vizeler olmadan Lüksemburg giriş hakkı kazanılmamaktadır. Lüksemburg vize başvurusu yapılabilmesi için Konsolosluk başvuru yapan kişi hakkında detaylı bilgilere sahip olabilmek için birçok evrak istemekte ve bu evraktaki bilgilere göre vizeye olumlu ya da olumsuz sonuç vermektedir. Lüksemburg Konsolosluğu istediği evrakları eksik gördüğü zaman her vize başvurusunda olduğu gibi direkt olarak ret vermektedir. Lüksemburg’a gidiş amacı orada yaşaya bir akraba ya da bir tanıdığı ziyaret etmek gibi bir amaçsa, alınacak vize türü ne olacaksa olsun vize alınması gerekir, her aile ziyareti vize türü başvurusunda istenen evraklardan birisi de Lüksemburg aile ziyareti vize dilekçedir. Lüksemburg aile ziyareti vize işlemleri yapılırken özen gösterilmelidir. Yapılan her işleme dikkat edilmelidir ki aile ziyareti vize dilekçe seyahat başlangıcı için en önemli olan evraktır. Lüksemburg aile ziyareti vize doldurulurken tükenmez kalem kullanılmalı, ıslak imza olmalı ve dolduran kişi başvuru yapan kişi olmalıdır. Buna ek olarak dikkat edilmesi gereken tek konu, Lüksemburg aile ziyareti vize dilekçe içerisindeki bilgilerin diğer bütün evraklardaki bilgiler ile uyuşuyor olmasıdır. Ayrıca Lüksemburg aile ziyareti vize dilekçe doldurulurken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır.

  • Aile ziyareti vize dilekçe içerisinde seyahat amacı açıkça belirtilmelidir. Örneğin; anneniz orada yaşıyorsa eğer, nerede ve kimle yaşıyor, ne kadar kalacak vs.
  • Seyahat tarihleri net olarak belirtilmelidir ve eğer varsa ek seyahat hakkında da detaylı bilgiler verilmelidir.
  • Lüksemburg’da yaşayan kişinin yaşadığı yer vs. genel olarak bilgiler verilmeli ve kanıtlara dayatılmalıdır.
  • Lüksemburg’da yaşayan kişinin ikamet bilgileri, vatandaşlık ya da oturum izni bilgileri vs. eklenmeli ve varsa davetiye de eklenmelidir.

Lüksemburg KONSOLOSLUĞU AİLE ZİYARETİ  DİLEKÇE ÖRNEĞİ

Vize Bölümü Dikkatine,

            Ülkenizi 07.04.2021-09.04.2021 tarihleri arasında Eşim Fatıma AKAR VE kardeşim Mahmut Akar ile Eşi Cemile Kar ile birlikte Aile ziyareti amacı nedeniyle  ziyaret edeceğiz. Sürekli seyahat etmemiz nedeniyle mümkünse tarafımıza 5 Yıllık schengen vizesinin verilmesini rica ederim.

           Seyahat süresince meydana gelebilecek tüm masraflar tarafımdan karşılanacak olup, verilen vize süresinin dışında ülkenizde ve Schengen Ülkelerinde kalmayacağımızı taahhüt ederiz.

   Saygılarımla,

 SAMI AKAR
0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye