Lüksemburg Ticari Vize Dilekçe

Lüksemburg Ticari Vize Dilekçe

    Schengen ülkelerinden olan Lüksemburg birçok farklı ziyaretle ziyaret edilebilmektedir. Ziyaret amaçlarına uygun olarak düzenlenen çeşitlerde vizeler vardır ve bu vizeler olmadan Lüksemburg giriş hakkı kazanılmamaktadır. Lüksemburg vize başvurusu yapılabilmesi için Konsolosluk başvuru yapan kişi hakkında detaylı bilgilere sahip olabilmek için birçok evrak istemekte ve bu evraktaki bilgilere göre vizeye olumlu ya da olumsuz sonuç vermektedir. Lüksemburg Konsolosluğu istediği evrakları eksik gördüğü zaman her vize başvurusunda olduğu gibi direkt olarak ret vermektedir. Lüksemburg’a gidiş amacı iş toplantısı, iş görüşmesi veya konferans, seminer, fuar vs. gibi alan ile alakalı şeylere katılım amaçlıysa, alınacak vize türü ne olacaksa olsun, her ticari vize türü başvurusunda istenen evraklardan birisi de Lüksemburg ticari vize dilekçedir. Lüksemburg ticari vize işlemleri yapılırken özen gösterilmelidir. Yapılan her işleme dikkat edilmelidir ki ticari vize dilekçe seyahat başlangıcı için en önemli olan evraktır. Lüksemburg ticari vize doldurulurken tükenmez kalem kullanılmalı, ıslak imza olmalı ve dolduran kişi başvuru yapan kişi olmalıdır. Buna ek olarak dikkat edilmesi gereken tek konu, Lüksemburg ticari vize dilekçe içerisindeki bilgilerin diğer bütün evraklardaki bilgiler ile uyuşuyor olmasıdır. Ayrıca Lüksemburg turistik vize dilekçe doldurulurken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır.

  • Lüksemburg ticari vize başvurusu yapacak olan kişi eğer bir şirkette çalışansa, iş seyahati için gönderen şirket yetkilisi, şirketin antetli kağıdına izin dilekçesi yazmalı ve ıslak imza, kaşeyle taçlandırmalıdır.
  • Seyahat amacı açıkça bildirilmelidir. Örneğin; bir şirketle toplantı ise eğer amaç, o şirket hakkında detaylı bilgiler ve görüşme yapılan kişinin bilgileri ve şirketteki yetkisi belirtilmelidir.
  • Seyahate çıkacak olan kişinin firmasında görevi hakkında bilgilendirme yapılmalıdır.
  • Seyahat başlangıç ve bitiş tarihleri; eğer varsa ek bir seyahat o seyahat hakkında bilgiler verilmelidir.
  • Seyahat sürecinde çıkacak masrafların nasıl ve kim tarafından karşılanacağı açıkça yazılmalıdır.

 

Lüksemburg KONSOLOSLUĞU  TİCARİ DİLEKÇE ÖRNEĞİ

VİZE BÖLÜMÜNE

ŞİRKETİMİZ GENEL MÜDÜRÜ / ÇALIŞANI OLAN SN.HAKAN KARABAY 17.03.2020/20.03.2020 TARİHLERİNDE ÜLKENİZE YAPACAĞI İŞ SEYAHATİNDEN DOLAYI KENDİLERİNE GEREKLİ OLAN SCHENGEN VİZESİNİN  VERİLMESİNİ RİCA EDERİZ.

            Schengen ülkelerinde bulunduğu süre içerisinde vize bitiminden önce dönüleceğini ve  tüm masrafları şirketimiz tarafından karşılanacağını garanti ederiz.

Saygılarımızla
0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye