Kanada çalışma izni için gerekli evraklar - Schengenvize.net
Kanada Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

Kanada çalışma izni için gerekli evraklar

Kanada Çalışma İzni Gerekli Evraklar 2021

Kanada’da hizmet veren bir şirkette çalışmak ya da kendi şirketini kurmak isteyen kişilerin Kanada çalışma izni için gerekli evraklar ile birlikte kendisine en yakın Kanada Konsolosluğuna başvurması gerekiyor.

İtalya Vize İşlemleri Adana

Kanada’da hizmet veren bir şirkette çalışmak isteyen kişilerin, Kanada Büyükelçiliği ya da Konsolosluklar ile iletişime geçerek çalışma izni vizesi için başvuru yapması gerekiyor.

Çalışma izni vizesi için başvuru yapacak kişilerin Kanada Dışişleri Bakanlığı tarafından belirlenmiş bazı şartları yerine getirmesi gerekiyor. Bu şartları sağlayan kişilerin Kanada çalışma izni için gerekli evraklar ile birlikte kendisine en yakın konsolosluğa vizesi başvurusu yapması gerekiyor.
Kanada çalışma izni için gerekli evraklar
Kanada çalışma izni için gerekli evraklar

Kanada Çalışma izni başvurusu yapacak kişilerde aranan ilk şart, Kanada’da çalıştığı süre boyunca geçimini sağlayabilecek, vize süresi dolduktan sonra ise Türkiye’ye geri dönebilecek maddi yeterliliğe sahip olduğunu göstermektir.

Bunun için banka hesabındaki bakiyeyi gösteren evraklar ve bu evrakların yeminli tercüman tarafından yapılmış İngilizce tercümelerinin Kanada çalışma izni için gerekli evraklar arasına eklenmesi gerekiyor.

Maddi yeterliliğin yanı sıra çalışma izni vizesi için başvuracak kişilerin daha önceden herhangi bir suça karışmamış olası gerekiyor. Emniyet Müdürlüğünden alınan resmi onaylı adli sicil kaydının da başvuru dosyasında bulunması bu açıdan zorunludur. Bununla birlikte, herhangi bir bulaşıcı hastalık olmadığına dair kişinin Kanada çalışma izni için gerekli evraklar arasına tüm vücudu kapsayan tıbbi muayene kayıtlarının da eklenmesi gereklidir.

Çalışma izni vizesi için başvuran kişinin, eğitim seviyesi ve mesleki yeterliliğinin çalışmak istediği sektöre uyumlu olması da aranan bir başka kriter. Bu kapsamda başvuru yapan kişilerin üniversite ve yüksek lisans diplomalarının aslı ve mesleki deneyimlerini kanıtlayan evrakları da başvuru dosyasına eklemesi, vize başvurusunun onaylanma ihtimalini arttırmaktadır. Kişinin sağladığı kriterleri kanıtlayan evraklar ile birlikte konsolosluk tarafından Kanada çalışma izni için gerekli evraklar ve vize başvuru formunu da eksiksiz şekilde doldurması gerekiyor.

Kanada vizesi en kolay nasıl alınır; >> schengenvize.net/kanada-vize bağlantısın’dan yeni yılda hazırlanan kapsamlı kesin kılavuza ulaşabilirsiniz.

Kanada Çalışma İzni Nasıl Alınır?

Kanada’da oturma izni alındıktan sonra, çalışma izni için göçmen dairesine giderek, eksiksiz evrak teslimi yapılması şartı vardır.

Kanada’ya işçi Alınıyor Mu?

Türkiye’den Kanada’ya işçi alınması için yüksek meslek gruplarına ihtiyaç bulunmaktadır. Üniversite mezunu yüksek meslek grupları çalışabilir.

Kanada Nasıl Göçmen Alıyor?

Kanada iltica ve çalışma koşullarına göre göçmen almaktadır. Taşınmaz mal satın almak ve evlenmekte göç etme nedenleri arasında bulunur.

Kanada Çalışma İzni İçin Gerekli Evraklar Video;

İlginizi Çekebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×